English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
Janosik (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Doctor What! - návod

Ve hře se přepínáte mezi postavami klávesami 1 až 4. Pulzující volič ukazuje polohu pozice pro předměty, které chceme sebrat, použít a položit. Řešení hry není lineární, takže tady uvedu jednu z možných variant.

 

Pod klávesou 1 ovládáte Doctora Why. V laboratoři můžete nalézt sprej (SPRAYCAN), stoličku (STOOL), teleportační klíč (TRYDIS KEY). Teleport umožňuje přesun pomocí 5 tlačítek na panelu a ne všechny jsou aktivní. Můžete se teleportovat z jednoho teleportu do jiného. Po teleportaci do lesa pomocí spreje eliminujete neviditelného muže úplně vlevo a poté sprej odložte. Seberte ohnivou korunu (FIRE CROWN). V lese na stromě naleznete klíč od zadních dveří (BACKDOOR KEY). Po té se telepotujte do hradu.

 

Klávesou 2 ovládáme doktora What. Vyskákejte nahoru a projděte levým okem obrovského obličeje pro teleportační klíč (TRYDIS KEY). Teleportujte se do laboratoře doktora What a z výskoku seberte šroubovák (SCREWDRIVER). Sebereme další teleportační klíč (TRIDYS KEY) a přejdeme do teleportu, kde není aktivní první spínač. Ten opravíme pomocí šroubováku. Teleportujte se do druhého oka obrovského obličeje, kde seberte psa K8 (THE DOG). Pak se teleportujete do lesa, kde zanecháte jeden teleportační klíč. Nyní se přesuňte do hradu.

 

Klávesou 3 ovládáme doktora When, kterému jsme v lese zanechali klíč. V lese budete chvilku bloudit. Seberte balvan (ROCK), teleportační klíč (TRYDIS KEY) a přesuňte se pomocí teleprtů do obrazovky THE PASSAGE, kde počkáme na posledního doktora.

 

Klávesou 4 ovládáme doktora Where. Vezmeme baseballovou čepici (BASEBALL CAP) a nasadíme ji robotovi na hlavu. Nyní můžeme kolem něj přejít a dveřmi projít do koupeny, kde sebereme zrcadlo (MIRROR). Pomocí zrcadla odrazíme střely a zneškodníme vědce jménem Pruneface. V jeho laboratoři nalezneme žebřík (LADDER). Pokud ho položíme úplně vlevo, dostaneme se pro teleportační klíč (TRYDIS KEY). Nezapomeňte si opět vzít žebřík a s oběma doktory se teleportujte do hradu.

 

V hradě projdeme dveřmi, otevřeme zadní vchod klíčem a dole ze sklepa se sudy sebereme svíčku (CANDLE). Dále v obrazovce s propadající se podlahou s bílými trojúhelníky aktivujeme psa. Naskočíme na něj a projdeme do sklepa, kde hoří oheň. Zde zapálíme svíčku. Pak projděte dveřmi do místnosti se dvěma sochami. Doneste si do této místnosti ohnivou korunu a dva předměty pro výstup (žebřík, stoličku nebo balvan). Doktor se svíčkou si naskládá nahoře na sebe třeba balvan a žebřík. Pak se vrátí pro korunu a vystoupí nahoru. Za předměty objeví dveře, které vedou k dítěti z želé. Odstraníme poslední ohnivou překážku pomocí koruny a cesta k nejvyššímu poznání je volná.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 15. 10. 2015 | Autor: Karel Ondráček | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist