English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
Janosik (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Earth Shaker - návod

Kdo nezná hry typu Boulder Dash? Vy ne? To je ale jednoduché, akce se vždy odehrává v rozsáhlých podzemních prostorách, v nichž se hbitě prokopává náš hlavní hrdina vytrvale vpřed, dolů i nahoru. Proč kope? No přece kvůli diamantům! Každá jeskyně obsahuje množství krásných diamantů a ty tam přece nemůžeme nechat. Všechny do jednoho je musíte vysbírat, pak najít speciální vrátka a jimi odejít do další úrovně! Bohužel, cesta k nim nebývá vždy snadná. Předně je tu plno velkých balvanů (boulders), které vám spadnou na hlavu vždycky, když je neopatrně podkopete, anebo projdete neopatrně kolem několika balvanů, stojících na sobě. Taky se rády valí dolů ze svahu, vždy přímo na vaší hlavičku. 

 

Ovšem pozor! Ve své chamtivosti a neopatrnosti během kopání můžete taky dostat pecku po hlavě diamantem a hned bude po vás! Bude-li to třeba, náš hrdina je schopen jeden takový balvan tlačit kus před sebou a shodit ho na požadované místo, čímž může dosáhnout splnění různých potřebných úkolů. Ale balvany jsou jen jednou z mnoha a mnoha nepříjemností, které se v těchto hrách vyskytují. Zrovna tak je to i s Earth Shakerem. Jsou zde již zmíněné balvany, podzemní zdi, které nelze prokopat, zvláštní pulsující bubliny, plameny podzemního ohně, které vás samozřejmě spálí, pokud nepřijdete na to, co na ně platí, energetické silové pole, které vás rovněž nepustí dál, pokud je nějak nevypnete. 

 

No a pak jsou tu velice efektně pracující teleporty, bez jejichž pomoci byste se do určitých míst vůbec nedostali. Jejich činnost provází krásný a barevný grafický efekt, na který se jistě rádi podíváte sami. Jako další jsou tu ještě tajemné flaštičky s magickou tekutinou. Velmi často narazíte na poskakující podzemní fazole. Že už blbnu? Ale ne, opravdu jsou zde a tyhle fazolky vám mnohokrát zachrání život, pokud zjistíte, k čemu tu jsou. A nakonec - antigravitační ikona! Cože to je? Parádní věcička! Když ji seberete, zjistíte, že ne vždy vám musí věci padat jen shora na hlavu. To už neplatí, v Earth Shakeru vám pak budou balvany padat zespoda nahoru! Že vlivem toho vznikne mnoho nečekaných situací, je jasné a vy jste tak během své práce nuceni ještě počítat s tím, že na vás něco spadne odspodu. 

 

A po ukončení činnosti antigravitace pozor! Všechno zase najednou spadne seshora dolů, jak je to většinou dobrým zvykem. Tak co? Už se na Earth Shakera těšíte? Jistě vás plně uspokojí. 32 různých podzemních labyrintů dokonale prověří vaše schopnosti. A komu by ani to nestačilo, vězte, že existuje editor, pomocí kterého si můžete do této hry vyrobit další jeskyně, přesně podle vašich nápadů! Vězte rovněž, že hru nemusíte stále začínat od první úrovně. Po vysbírání všech diamantů se dozvíte heslo do další úrovně a při nové hře stačí toto heslo vložit do počítače. Můžete tak elegantně začít tam, kde jste včera o půlnoci skončili.

 

CO BĚHEM HRY SLEDOVAT
Vlastní akční obrazovka zabírá téměř celou plochu. Těsně pod ní je nenápadný úzký vodorovný sloupec, který postupně ubývá a mění barvu. Sledujte jej! Je to ukazatel vaší energie! Lze ji určitým způsobem i doplnit, ale to snadno zjistíte sami, jak. Zcela dole pod obrazovkou je pak řádek důležitých údajů. Jsou to zleva: L01 - level (úroveň hry), diamant 36:00 - počet všech diamantů a počet těch už sebraných, srdíčko 5 - počet vašich životů, G a šipky dolů (nahoru) - směr gravitace a čas působení, skóre 000000 - váš bodový zisk. Během hry lze ještě využít speciální funkce tří tlačítek: F - po stisku uvidíte podrobnou mapku celé podzemní jeskyně, G - restart celé hry zcela od začátku, H - restart zvolené úrovně (například po zablokování mezi balvany). 

 

HESLA JEDNOTLIVÝCH ÚROVNÍ

 

01. level - Room For Improvement
02. level - The Bubble Bath
03. level - The Gravity Chamber
04. level - Head In The Clouds
05. level - Hush Toed Iceland
06. level - Diamonds Of Mine
07. level - The Two Of Hearts
08. level - Central Incinerator
09. level - Internal Reactor Inc
10. level - Nuclear Ore Caverns
11. level - Graviton Shells
12. level - The Oil Wells
13. level - Wet Hell Soil
14. level - The Gravlock Cell
15. level - Honeycombs
16. level - Hair Brained Surgery
17. level - Bury Drainage Hirers
18. level - Spacebase Wastepipes
19. level - The Snare
20. level - Ruse No Doubt
21. level - Outer Bounds
22. level - Spring Loded
23. level - Alarm Clock Works
24. level - Fog Rise Waterfall
25. level - Great Walls Of Fire
26. level - China Canal
27. level - The Combination Lock
28. level - Your Safe With Me
29. level - Ye Fit Warm House
30. level - The Keep
31. level - For Goodness Sake
32. level - No Devil Lived On

 

Všem, které tato hra zaujala, přeji mnoho trpělivosti a bystrého rozumu v rozlouskání všech nástrah a pastí, kterých je tu na vás nespočet nastraženo. Bude vám trvat dost dlouho, než přijdete na to, jak vůbec dokončit některé jeskyně. Ale vytrvejte! Eearth Shaker si to opravdu zaslouží!

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 7. 2. 2005 | Zdroj: FIFO 13 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist