English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
COINZ are Mine! (2)
Treasure Island Di... (2)
Tranz Am (4)
Deathchase (12)
ATV Simulator (8)
Video Pool (29)
Abu Simbel Profana... (15)
Dan Dare 1-3 (5)
Kenny Dalglish Soc... (10)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Escape from the Paradise - návod

Před hostincem jsem sebral červí zub (SEBER ZUB), v kovárně přečetl nabídku (UKAZ CEDULI) a koupil si meč (KUP MEC BASTARD). Na hřbitově jsem zabil kostlivce (UTOK), sebral netopýří křídlo (SEBER KRIDLO), dole v hrobce otevřel rakev (OTEVRI RAKEV) a sebral lidské oko (SEBER OKO).

 

Vydal jsem se do chalupy k mágovi a telepaticky si přečetl jeho myšlenky (TELE). Získal jsem tak recept na prsten černé vodoměrky sloužící pro chození po vodě. Sebral jsem zelený kámen (SEBER KAMEN) a pavoučí nohu (SEBER NOHU). V lese severněji jsem našel dikobrazí osten (SEBER OSTEN). V kanibalské vesnici jsem zabil nejprve kanibala a v chýši pak také šamana. Sebral jsem Benzenovo jádro (SEBER JADRO) a lebku (SEBER LEBKU).

 

Vrátil jsem se do lesa a grizzlyho raději obešel tím, že jsem se přeměnil na vlka (REKNI KWISATZ HADERACH). Sebral jsem Melenův květ (SEBER KVET) a pokračoval na západ. Počkal jsem až dokud kouzlo nevyprchá (stačí entrovat) a jakožto člověk zabil ducha. Ve skalách jsem našel bílou rudu (SEBER RUDU) a zabil dalšího ducha. Dírou v zemi jsem se pak vydal dolů, otevřel truhlu, zabil zombii a sebral rudý kámen (SEBER KAMEN). Vyrobil jsem léčící lektvar rudého kříže (VYROB LEKTVAR RUDEHO KRIZE), 4x meditoval pro doplnění energie (MED) a vytvořil také prsten černé vodoměrky (VYROB PRSTEN CERNE VODOMERKY).

 

Vylezl jsem ven a vydal se východním směrem k jezeru. Po cestě jsem zabil strážného u brány. Jezero jsem díky prstenu překonal a na pláži našel kořen mandragory (SEBER KOREN) a hadí kořen (SEBER KOREN). Vrátil jsem se k hradní bráně, kde jsem zabil strážného a vešel na hradní nádvoří. Opět jsem doplnil energii (MED) a přeměnil se na myšku (REKNI KWISATZ MUAD DIB), díky čemuž jsem mohl proběhnout bez povšimnutí přes zbrojmistra, schodištěm dolů, přes mučírnu a kata, do krysí díry, kde jsem zabil další krysu, až do tajné místnosti.

 

Počkal jsem dokud kouzlo nevyprchalo, doplnil energii (MED), sebral ebenové dřevo (SEBER DREVO), D-ragulovu směs (SEBER SMES) a díky kouzlu přečetl knihu (REKNI KULL WAAHLUM). Získal jsem tak recept na pavoučí lektvar sloužící k lezení po zdech. Nejdřív jsem ovšem doplnil energii (MED) a vyrobil si píšťalku na otvírání tajných dveří (VYROB PISTALKU). Zahrál jsem na ní (ZAHRAJ) a prošel tajnou stěnou na západě. Na jižní straně sklepa jsem odhalil další tajnou stěnu (ZAHRAJ), v zatuchlé chodbě porazil ghúla a sebral diamant (SEBER DIAMANT). Ještě naposledy jsem zahrál na píšťalku (ZAHRAJ) a otevřel tajnou stěnu na jihu, přes kterou jsem se dostal do starých známých skal.

 

Na sever od hradní zdi jsem našel okno. Doplnil jsem energii (MED), vyrobil pavoučí lektvar (VYROB PAVOUCI LEKTVAR), vypil ho (SNEZ PAVOUCI LEKTVAR) a vyšplhal nahoru po zdi. Vlezl jsem do ložnice hradního pána, zabil ho a sebral klíč (SEBER KLIC). Oknem jsem se vrátil ven, došel na hradní nádvoří a přes zbrojmistra se dostal ke schodům, kde jsem šel tentokrát nahoru. Na hradbách jsem se zbavil vojáka, klíčem otevřel dveře (OTEVRI DVERE) a vešel do věže. Na jejím vrcholku jsem v hladomorně našel svého přítele s druhou polovinou teleportační ikony.

 

lektvar rudého kříže - lidské oko (hrobka), rudý kámen (zombie), Melenův květ (za hradbami), lebka (šaman) - léčba zranění

 

píšťalka - dikobrazí osten (les), ebenové dřevo (krysí díra), Benzenovo jádro (šaman), kořen mandragory (pláž) - otvírání magických zámků

 

pavoučí lektvar - diamant (sklep), hadí kořen (pláž), pavoučí noha (mág), dragulova směs (krysí díra) - chození po zdi

 

prsten černé vodoměrky - bílá ruda (skály), zelený kámen (mág), červí zub (ulice), netopýří křídlo (hřbitov) - chození po vodě

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.    Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 19. 3. 2022 | Autor: UgraUgra | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist