English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Fuksoft 2 - návod

V roli Tima Colemana musíte ochránit Františka Fuku před Jonathanem Foxem a Jackem Raggerem. Příkazy ve hře se zadávají formou sloveso a podstatné jméno. Slova lze zkracovat na tři písmena. Slovník je následující:

 

R - rozhlédni sesněz
I - inventářzazvoň / zaklep
S - severobleč
J - jihdej/podej
V - východotevři
Z - západpřivaž / připevni
N - nahoruobuj
D - dolůnahraj
seber / vezmipoužij
položvlož
prozkoumej / prohlédniznič / zneškodni

 

Ve hře ubíhá čas, takže se moc nezdržujte. Probudíte se ve své ložnici. Ve skříni najdete šaty, které si oblečte. V obyváku seberte časopisy Crash a Sinclair User. V předsíni si obujte boty a vyjděte ze svého bytu, který se nachází v přízemí. Jděte do 1. patra a po cestě seberte hřebík. Zavoňte na Standu Hrdu a jděte k němu do bytu na východ. Seberte tam kazetu, na kterou by chtěl Standa nahrát nějakou novou hru pro milované ZX Spectrum. S prázdnou kazetou jděte do 2. patra a vezměte kladivo. Zazvoňte na Tomáše Rýlka a nejprve mu dejte časopis Crash a pak Sinclair User. Znovu na něj zazvoňte a dejte mu kazetu. Tomáš vám ji po chvíli vrátí s nahraným programem na tvorbu hudby a grafiky. S nahranou kazetou jděte do přízemí k Frantovi Fukovi. Ten vám na ni dá své demo s hudbou a grafikou. Jdi do 1. patra za Miroslavem Fídlerem a podejte mu kazetu. Po chvíli vám ji vrátí i s jeho novou hrou.

 

Teď se vydejte do 2. patra k Tomášovi Frankemu. Dejte mu kazetu a on vám na ni nahraje konečnou verzi s jeho ochranou a loaderem. Tomáš jde hned hrát novou hru a vy toho využijte a prozkoumejte jeho byt. Jděte do dílny a vložte hřebík do svěráku. Pomocí kladiva z něj vyrobíte šperhák. Jděte do 1. patra k Hrdovi do bytu a nahrejte mu kazetu s hrou do počítače. Prozkoumejte jeho byt a najdete zavřené dveře, které díky šperháku otevřete. Objevíte muniční sklad, ve kterém se vám bude hodit kulomet. Seberte ho. Vyjděte na chodbu a zavoňte na Fídlera. Také mu nahrajte do počítače kazetu. V kuchyni seberte jídlo a v obýváku hasák. Všimněte si otevřeného okna, které později využijeme. S hasákem jděte do sklepa a zavřete vodovodní kohout. Pak jděte do přízemí a Frantovi Fukovi nahrejte hru do Spectra.

 

Poté prozkoumejte Františkovi byt a za zavřenými dveřmi seberte lano. Vydejte se k Rýlkovi do 2. patra. U Rýlka na chodbě leží pes. Teď musíte být hodně rychlí neztratit ani sekundu drahocenného času. Položte jídlo pro psa a rychle jděte Tomášovi nahrát kazetu s novou hrou. V jiné části pokoje použijte vysílačku a rychle se vraťte do chodby. Pokud budete rychlí pes ještě nebude hladový. V opačném případě vás sežere. Ve vysílačce jste zaslechli rozhovor záškodníků. Vydejte se do 1. patra k Fídlerovi a otevřete dveře pomocí hasáku. U otevřeného okna přivažte lano. Mimo bot, oblečení a kulometu vše odložte. Spusťte se po laně dolů a rozstřílejte Fukovi okno. Vraťte se zpět, kulomet odložte a seberte hasák. Po laně se dostaňte do Fukovy koupelny. Pomocí hasáku rozmontujte záchodovou mísu. Naleznete bombu, kterou musíte zničit. Zachránili jste Františka Fuku a následuje gratulace.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.    Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 30. 7. 2010 | Autor: Karel Ondráček | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist