English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Kenny Dalglish Soccer Manager - návod

Po nahrání hry si vyberete tým, který budete řídit, a potom se dostanete do jednoho ze dvou grafických menu. Vidíte pět až šest obrázků, které slouží jako volba různých funkcí ve hře. V prvním menu to je předsednický stůl se židličkami, kde dostanete informace o stavu a chodu týmu od jeho vedení. Obrázek kamery vám dává možnost zvolit podrobné nebo stručné údaje o zápasech, stejně tak možnost vidět z každého vašeho střetnutí ukázky. Další obrázek je stojící a sedící mužstvo, tato volba vede do dalšího menu, kde už přímo řídíte boje týmu. Dva obrázky Spectra se šipkami dovnitř (LOAD) a ven (SAVE) vám dávají možnost uchovat stav rozehrané hry na magnetofon, opětovně ji nahrát a další den pokračovat.

 

Druhé menu, do kterého se dostanete po volbě stojícího mužstva, má tyto možnosti. Vlevo nahoře je obrázek mužstva se šipkou, kde vidíte soupisku všech hráčů, které máte v týmu k dispozici, s jejich aktuální výkonností. Vše je rozděleno do tří skupin - obrana, záloha a útok. V tomto menu můžete hráče prodávat. Vpravo nahoře je obrázek s dresy hráčů a zde vždy najdete aktuální sestavu hráčů určenou pro zápas. Uprostřed je obrázek poháru, po volbě kterého se dozvíte s kým budete hrát další zápas a údaje o tomto týmu. Obrázek hřiště vám umožní měnit rozestavení hráčů a potom startujete zápas s eventuálními ukázkami. Obrázek novin se šálkem čaje vám umožní přečíst si aktuální ligovou tabulku se všemi údaji, které vás mohou zajímat, včetně postavení vašeho týmu. No a poslední obrázek, ve kterém visí jeden dres, vám umožní provádět změny v týmu a volit hráče pro každé střetnutí podle jejich výkonnosti.

 

Teď trochu podrobněji o některých částech hry. Po volbě předsednického stolu dostanete zprávu pokladníka a bankéře o finanční situaci, půjčkách, výdajích na platy, kontě v bance a podobně. Týmový lékař hlásí stav mužstva a také nehrajících hráčů z důvodu stresu, zranění a podobně. Předseda (prezident klubu) podá zprávu o svých cílech, zhodnotí prozatímní hru týmu a jeho možnosti. Zhodnotí též účast v pohárových střetnutích, které váš tým absolvuje (ligový pohár a FA CUP). Trenér potom podá podrobnou zprávu o výkonnosti týmu, která je vykazována bodovou formou. Zhodnotí celkovou výkonnost týmu (součet výkonnosti jednotlivých hráčů), průměrnou výkonnost na hráče a výkonnost obrany, zálohy a útoku zvlášť. Důležitou roli hraje osoba skauta (chlápek v čepici), který vám poskytne tipy na zajímavé hráče, které můžete koupit do svého týmu. Dozvíte se o koho jde a jeho výkonnostní cenu. V tomto menu můžete ihned provést nákup. Skaut vám také později dává rady a poznámky o týmech před jednotlivými zápasy.

 

Prodej vlastních hráčů probíhá tak, že vám jsou nabízeny údaje o všech hráčích v týmu v pořadí obrana, záloha a útok. Hvězdičkami označení spoluhráči tvoří momentální herní sestavu, která nastoupí na hřiště. Pomocí šipky můžete přejít na kterýkoliv řádek a vybrat hráče, kterého se chcete zbavit. Dole uvidíte částku, kterou je ochoten někdo zaplatit. Nabídku můžete přijmout nebo odmítnout. Po volbě visícího dresu, což je volba změn hráčů v týmu, kteří budou hrát budoucí zápas, uvidíte úplně shodné záznamy jako při prodeji. Jsou zde všichni, které máte, včetně nově koupených. Ti, kteří tvoří aktuální jedenáctku jsou označeni hvězdičkou. Když nastavíte šipku na zařazeného hráče a stisknete FIRE, hvězdička zmizí. Nastavením na nezařazeného hráče ho naopak můžete začlenit na aktuální soupisku. Toto menu je velmi důležité a máte zde možnost prokázat svoje strategické a manažerské schopnosti. K tomuto rozhodování máte k dispozici podrobné údaje o každém hráči, jmenovitě umístění hráče v týmu, počet odehraných střetnutí, počet střelených gólů, odehraná utkání za celou kariéru, střelené góly za celou kariéru, věk hráče a výkonnost vyjádřená v bodech.

 

Doporučuje se dát šance mladým, starší sice hrají dobře, ale brzy se unaví a rychleji ztrácejí výkonnost. Hráče je třeba obměňovat, jinak jsou přetížení a dochází ke zraněním dobrých hráčů a ti potom nemohou hrát několik týdnů. V tabulce ligových střetnutí jsou zleva informace o počtu odehraných zápasů, počtu vyhraných zápasů, počtu remíz, počtu prohraných zápasů, počtu gólu, které mužstvo dostalo, a získané body celkem (3 body za vítězství). Jestliže máte zraněného nebo potrestaného hráče, musíte pochopitelně doplnit sestavu (přidat některému hráči hvězdičku). V jedné sezóně kromě pohárových střetnutí hrajete celkem 38 utkání. Buď zůstanete ve čtvrté divizi, kde jste svoji kariéru začali, nebo postoupíte do třetí divize. Musíte však být skromní a trpěliví, hned se vám to asi nepodaří. Když se vám podaří probojovat do druhé divize, obtížnost silně vzroste. K dispozici je ve hře 86 různých týmů a několik desítek fotbalistů.

 

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 15. 10. 2003 | Zdroj: FIFO 10 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist