English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
COINZ are Mine! (2)
Treasure Island Di... (2)
Tranz Am (4)
Deathchase (12)
ATV Simulator (8)
Video Pool (29)
Abu Simbel Profana... (15)
Dan Dare 1-3 (5)
Kenny Dalglish Soc... (10)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Metal Man Reloaded - návod

Akční hry obvykle návod nepotřebují, v případě Metal Man Reloaded však udělám výjimku, kromě akčních pasáží tu je i několik problémů k vyřešení, které si jistý komentář zaslouží. Nečekejte tedy návod jak postupovat krok za krokem, spíše se jedná o pár postřehů, které považuji za důležité. Na úvod si můžete zvolit ze dvou druhů obtížnosti, těžké a nemožné, lehké souboje tedy rozhodně nečekejte .

 

LEVEL 1 – OPUŠTĚNÁ BUDOVA
V této úrovni musíte najít šest částí řídícího čipu. Pak se budete moci nabourat do počítače, nahrát do něj virus a opustit level dveřmi s nápisem EXIT. Části čipu jsou volně přístupné, takže asi nebude žádný problém je s přiloženou mapou najít. Pro jednu část si budete muset doletět na speciálním vznášedle, zde očekávejte jednoho tužšího protivníka. Za zmínku stojí bonusové skrýše, které jsou celkem čtyři, mapa vás opět navede, ale ani z ní nemusí být na první pohled vše jasné. První skrýš objevíte po zničení vraku automobilu, do něj musíte vypálit salvu průrazných kulek, ty obyčejné jsou k ničemu. Do druhé skrýše se dostanete po rozstřelení jedné přepážky za použití vznášedla, musíte přesně najít místo, ze kterého se vám to podaří, stačí jeden výstřel. Třetí bonus je přímo uvnitř počítače, kdy bezprostředně po nahrání viru nesmíte mačkat žádnou klávesu a počkat nehnutě cca 1 minutu. Do poslední skrýše vás převeze tajný výtah úplně vpravo od počítače.

 

LEVEL 2 – VRAKOVIŠTĚ
Zde se vaše mozkové závity asi nejvíce zapotí, pořád se ale pohybujeme v mantinelech akční hry, takže se zbytečně neděste. Vaším úkolem je na vrakovišti odhalit tajnou skrýš se zbraněmi. Značnou komplikací je robotický pes, který v jednom patře pobíhá nesmírnou rychlostí, takže máte jen zlomek vteřiny na to zareagovat a rychle vystřelit. Nejprve musíte najít v jednom ze sklepení sejf a položit ho do čelistí hydraulického lisu. Ten je ovšem bez šťávy, proto si alespoň zapamatujte schéma zapojení pojistek. V autobuse dále naleznete první vstupní kartu. S její pomocí projděte sklepními dveřmi nedaleko místa, kde byl původně sejf, kde nahoďte pojistky dle schématu. Použijte lis, z rozdrceného sejfu seberte klíče od ještěrky. Ještěrkou přesuňte čtyři vraky aut, co vám brání v cestě. Přístup k jeřábu je volný, u něj seberte masku, robotický pes bude od této chvíle před vámi utíkat. Najděte druhou (červenou) vstupní kartu. Ta vám umožní průchod dveřmi, za kterou se nachází první terminál, ze kterého se dozvíte část hesla pro ovládání jeřábu. Najděte zbývající dva terminály. Nyní můžete usednout do kabiny jeřábu a odstranit harampádí v podobě dalších šesti vraků. Vstup do skladiště zbraní je volný. Tajné skrýše jsou celkem dvě a není velký problém je odhalit. V prvním případě musíte rozstřelit stěnu vlevo od stolu se sejfem, do druhé skrýše se dostanete tajným výtahem nedaleko schématu s pojistkami.

 

LEVEL 3 – NÁLOŽE VE DVOU BUDOVÁCH
Vaším úkolem je zneškodnit dvě časované nálože a zabránit tak explozi. Nikde se nezdržujte, protože čas tentokráte hraje proti vám. V horním patře první budovy šlehají plameny, zneškodněte tedy velkého robota a jeho podvozek pak využijte k překonání tohoto rozpoutaného pekla. Deaktivace samotné nálože spočívá v sestavení elektrického obvodu, takové malé puzzle. Když zneškodníte první nálož, musíte budovu opustit stejnými dveřmi, kudy jste sem přišli. Následuje jízda na motocyklu směrem k druhé budově s náloží, kde se vyhýbáte autům, pozemním minám a dalším překážkám. Když konečně dorazíte do druhé budovy, rychle vyhledejte bonus, který prodlouží váš drahocenný čas. Pak už celkem v klidu deaktivujte i druhou nálož. Tajné skrýše jsou celkem dvě, obě se nacházejí až ve druhé budově. Jedna je v plamenech, druhá vede přímo do červené zdi.

 

LEVEL 4 – ROBOTICKÉ CHAPADLO
Lahůdkou čtvrté úrovně je především závěrečný mega souboj s robotickým chapadlem, které snese pořádnou spršku střel, než padne k zemi. Abyste ho probudili, musíte zničit celkem tři terminály. V jednom místě je zapotřebí použít kladku jeřábu jako výtah. Po vyhraném souboji se zachyťte provazového žebříku visícího z helikoptéry. Tajné skrýše jsou tři a jejich odhalení dá pořádně zabrat. Do jedné se dostanete tajným výtahem, ten se ale neobjeví ihned, musíte na správném místě čekat v zákleku a držet klávesu pro směr dolů několik vteřin. Když budete na římse vpravo od kočky střílet šikmo do vzduchu, přiletí UFO. Třetí skrýš se nachází v červené místnosti, bonus tam ale objevíte až po zničení všech tří terminálů a Atlanta.

 

LEVEL 5 – REZIDENCE FRANKA SLAYERA
Závěrečná mise se odehrává v domě mafiána Franka. Tady už toho není moc k popisování, postupujte stále vzhůru a ničte protivníky. K rytířům v brnění se musíte přiblížit, rychle vystřelit a ihned zmizet, aby vás nezasáhli svým mečem. To opakujete do té doby, než rytíř padne. Přes dva výtahy se nakonec dostanete do třetí části rezidence, kde na vás čeká samotný Frank. Pokud jste předtím zvládli souboj s robotickým chapadlem, jistě si poradíte i tentokrát. V této úrovni je pouze jedna skrýš, kterou je trezor. Heslem do trezoru jsou čísla pater z předchozích čtyř levelů, ve kterých na římse seděla kočka. Jistě jste si tato čísla pečlivě zaznamenávali. Pokud ne, nebudu vás dlouho napínat, číselná kombinace k sejfu je 4056.

 

OBECNÉ RADY NA ZÁVĚR
- nikdy nesetrvávejte příliš dlouho na místě, na druhou stranu vpřed postupujte s rozmyslem
- velké bojové roboty a rozmístěné barely ničte zpovzdálí, jejich exploze by vám mohla ublížit
- malé roboty, které lze ničit pouze ze zákleku, si nepouštějte k tělu, odebírají velké množství energie
- hledejte skrýše, obsahují řadu bonusů (štíty, průrazné náboje, doplnění energie, život navíc), které vám usnadní hraní

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 21. 4. 2014 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist