English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Super Robin Hood (4)
Saboteur 1-2 (42)
COINZ are Mine! (4)
Speccy Quiz (1)
Jam! (1)
Treasure Island Di... (4)
Tranz Am (4)
Deathchase (12)
ATV Simulator (8)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Murray Mouse Supercop - návod

Tato skvělá hra vás zavede do starého kanálu, do kterého se jednoho dne usídlila tajná myší organizace, která chce všechen sýr jen pro sebe. Ocitnete se v roli myšího inspektora Murraye, který má za úkol celé spiknutí rozehnat a navrátit do kanálu mír a pořádek. Jeho úkolem je pochytat 10 vůdců celého povstání a zlikvidovat jejich pasti.

 

Jděte doleva pro klíč od kanálu (SEWER KEY), použijte ho na víko kanálu a skočte dolů. Vezměte prkno (PLANK) a jděte doprava. Stoupněte si pod svícen a skočte směrem doprava, čímž svícen přepnete (to budete ve hře provádět několikrát). Skočte pro pilku (SHARP SAW) a spadněte dolů. Vezměte červotoče (WOOD WORMS), první myšku a vyskákejte zpátky nahoru. Dejte se doleva až k propasti a seskočte dolů, spadnete na rozbitý most, který vyspravte pomocí prkna. Na plošince o obrazovku výš seberte krumpáč (PICK AXE), jděte doprava, kde se objeví nápis "DEEP AND DARK". Skočte dolů a u dveří použijte nádobu s červotoči. Pokračujte dál a přepněte levý svícen, vezměte sýr (CHEESE) a druhou myšku. Tajným vchodem, co se objevil, vyskákejte nahoru a stejnou cestou jděte opět k mostu, kde použijte pilku.

 

Propadněte otvorem, vpravo vezměte třetí myšku a vraťte se do levé místnosti, kde u kamene použijte krumpáč. V další obrazovce přepněte svícen, o kousek dál se objeví kvádr. Přeskákejte kyselinu přes dva stupínky až k obrovské myši. Jelikož vás nechce pustit dál, tak jí dejte sýr. Běžte dál, po schodech vyskákejte nahoru. V místnosti s padajícím kamenem vyskočte na stupínek v pravém rohu a z něho skočte doprava a pak zpátky doleva, dostanete se do skrýše malého červa, kde seberte heslo (PASSWORD). Z posledního dolního schodu skočte doprava a v obrazovce vedle přepněte svícen. Za otevřenými dveřmi přehoďte další svícen. V další místnosti seberte pavouka (SPIDER). Dejte si pozor na propadlo! S pavoukem se už můžete vydat dolů. Seberte žabí stehýnka (FROG´S LEGS). Přepněte pravý svícen a dopadněte zpět na kvádr. Jděte vlevo novým průchodem, vezměte čtvrtou myšku a vydejte se zpět k padajícímu kameni. Projděte pod čidlem tak, aby se kámen nacházel na zemi. Pak z něj skočte doleva a přepněte svícen v místnosti vedle. 

 

Seberte pátou myšku. Po nově objevených výstupcích přeskákejte vlevo. Projděte novým otvorem, objevíte se v místnosti, kde jste už byli. Vyskočte na nejvyšší levý stupínek a z něho skočte směrem doprava a ihned změňte směr vlevo. Ocitnete se v horní místnosti se svícnem, který tak přepnete. V nové místnosti vhoďte do hrnce žabí nohy a pavouka, čímž odkryjete dvě přepážky, zbývá však ještě jedna. Odložte si zde heslo. Vraťte se pro mločí oko (NEWTS EYE) a pro lopatu (SHOVEL). Obě věci najdete vpravo od padajícího kamene. Do hrnce hoďte poslední ingredienci - mločí oko. Vezměte heslo, vyskákejte nahoru na povrch a vpravo seberte teleskop (TELESCOPE), který použijete v obrazovce se třemi hvězdami (vlevo nahoře u východu z kanálu). Objeví se čtvrtá hvězda. Skočte na ní, pak na hvězdu úplně vpravo a ve vedlejší obrazovce za pádu vezměte vstupní kartu (KEY CARD). Problém je teď v tom, že nově objevená hvězda vám brání dostat se k východu z kanálu, proto se musíte vrátit na start a celou cestu kanálem si zopakovat (do kanálu, u mostu dolů, přes kyselinu, po výstupcích, ke kotli, na povrch).

 

Po hvězdách nyní vyskákejte až na měsíc. Jděte několikrát doprava až k díře a skočte do ní. Ocitnete se v důlní šachtě. Jděte opět doprava až k další díře, přeskočte ji a vezměte šestou myšku. Znovu díru přeskočte, jděte vlevo až k závalu, kde použijte lopatu. Prokopejte se až na myší měsíční základnu, jedu (POISON) si nevšímejte a dveře vpravo si odemkněte vstupní kartou. Za dveřmi se skrývá sedmá myška, pokračujte vpravo přes tajné dveře a seberte kámen (STONE). Vydejte se vlevo až k propasti, přeskočte ji a na horní dveře použijte heslo. Sice se spustí alarm, ale toho si nevšímejte. Vezměte osmou myšku, také je tu šťavnatý list (JUICY LEAF), který ale k ničemu neslouží, podobně jako uvařené vejce (BOILED EGG) nebo měsíční prach (MOON DUST). Zamiřte o obrazovku zpět a skočte do propasti. Přes kanál se vraťte znovu na měsíc a u vlajky použijte kámen. Objeví se raketa, z které přeskákejte po hvězdách do obrazovky vlevo, kde se nachází devátá myška. Nyní už zbývá spadnou z měsíce a v kanálu najít poslední myšku, která je nedaleko kotle. Světové zásoby sýra jsou tak zachráněny.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 15. 12. 2001 | Zdroj: BIT 11/94 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist