English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
Janosik (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Mystery - návod

Po zhlédnutí intra a uvedení do děje se můžeme pustit do rozmotávání záhady, která mnohým po dlouhá desetiletí nedává spát. Po přistání vrtulníku se vydejte vpravo a ze skalnatého výběžku seberte lopatu. Vraťte se k vrtulníku a zamiřte vlevo, po větvích vyskákejte až do koruny stromů. V koruně nejsilnějšího stromu uprostřed poletuje moucha. Chyťte ji a seskočte zpátky na pevnou zem. Dále vlevo se na volném prostranství prokopejte lopatou do podzemí.

 

Zde přeskákejte po různých výběžcích vpravo až k velkému červenému pavoukovi. Tady vypusťte mouchu. Tento postup musíte ještě dvakrát zopakovat. Tedy zpět do koruny stromů pro další dvě mouchy. Z každou vypuštěnou mouchou se červený pavouk posune o kousek směrem nahoru. Po třetí mouše uvolní cestu úplně. Do pohybu se však dají dva bílí pavouci, takže buďte ve střehu, ve vhodný okamžik je musíte podběhnout.

 

Pokračujte dál vpravo, vyskákejte z podzemí na povrch a ze stromu seberte vosí hnízdo. Pozor si dejte na dotírající vosy. Vraťte se do obrazovky, kde jste kopali lopatou, pokračujte vlevo a na medvěda hoďte vosí hnízdo, dá se na útěk. V další koruně stromů seberte větev. Tou úplně vlevo odvalte kámen, tím si uvolníte cestu do dalšího podzemí. Podzemí je propojeno systémem teleportů, některé vedou zpátky na povrch. Orientujte se podle mapy. V bludišti musíte najít fialový a modrý klíč k odemčení dveří stejné barvy. Za fialovými dveřmi se nachází teleport, co vás přesune do kosmické lodi.

 

Uvnitř lodi nejprve najděte u velkého zeleně zrnícího monitoru baterku. S baterkou se vydejte po dlouhém žebříku nahoru, do dvou obrazovek, ve kterých je tma. Vidíte jenom několik málo osvětlených bodů a místo, kde se zrovna nacházíte. V první obrazovce musíte najít a přehodit modrou páku, ve druhé obrazovce nad ní se nachází páka červené barvy. Tím se vám podaří vyřadit paprsky v pravé dolní části lodi. Cesta do strojovny je volná, následuje závěrečný pokec s mimozemšťanem.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 30. 12. 2014 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist