English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Myth 2 - Return to Hell - návod

Hra nabízí celkem pět úrovní, které se postupně dohrávají, takže to nebudeme příliš natahovat a pustíme se do hraní.

 

LEVEL 1

 

První úroveň začínáte na mořské pláži, plavat ale neumíte, takže se vydejte jediným možným směrem doprava. V další obrazovce idylka rychle skončí, začnou po vás střílet první vojáci, v inventáři si můžete nastavit revolver a jediným výstřelem je poslat k zemi. Nábojů je však málo, takže si jich nevšímejte a pokračujte dál. Dvě mělká jezírka pro vás nepředstavují žádné nebezpečí. Hlavně nepřehlédněte první blikající minci, kterou tu nenechte ležet. Za nashromážděné mince pak později můžete nakoupit užitečné předměty. V další obrazovce přeskákejte po sloupech vodní plochu, nachází se zde první amfora, v inventáři si navolte sekeru a několika údery z ní dostaňte další minci. Jděte dál, přeskákejte kamenné bloky, brány si zatím nevšímejte, pokračujte 3x doprava, sekerou rozbijte láhev, získáte další minci. Navolte si revolver, v obrazovce s kapající vodou ze stropu postřílejte všechny vojáky a s lehkostí prokličkujte mezi kapkami. V další obrazovce přeskočte vodní příkop, z amfory zavěšené na stropě vezměte minci. Po laně vyšplhejte nahoru a seberte další dvě mince. U brány v následující obrazovce si mezi dvěma sloupy klekněte, projdete tak do další místnosti, kde postřílejte vojáky a seberte minci. Jděte vlevo, vyšplhejte po laně nahoru a v další obrazovce s červeným netvorem ze zavěšených nádob posbírejte mince. A teď se pusťte do netvora. Vždy vyskočte na podstavec a uštědřete netvorovi tři údery sekerou do hlavy, rychle se pak schovejte před jeho ohněm. To několikrát zopakujte až se jeho hlava bude válet v tratolišti krve na zemi. Ta se po chvíli změní v další předmět, bomby, které se budou hodit později. U obchodníka za mince nakupte klíč, meče a pokud máte dost peněz i neprůstřelnou vestu. Vraťte se zpátky k bráně, jděte vpravo a seberte sprej. Dále vpravo rozbijte všech šest amfor. Nyní zamiřte téměř úplně na start k první bráně. Projděte jí. Postřílejte vojáky, u neprůchodné červené zdi umístěte bombu, kousek ustupte, cesta dál je volná. Stojíte u obra s bičem, vypijte lektvar s nesmrtelností a z fialové plošiny to do něj perte z revolveru, až vám dojdou náboje, doplňte si je ze zásobníku. U červených dveří použijte klíč. Jděte dál, u lana použijte sprej. Z bílé nádoby vystoupí bublina, do které střelte z revolveru. Rychle si navolte meče, které posílejte na zeleného démona, co vyskočil z vody. Když po vás hodí sekeru, rychle vyskočte na lano. Až bude po něm, objeví se plošina a vy můžete pokračovat dál. Pár skoků a jste v další úrovni.

 

LEVEL 2

 

Přeskočte do obrazovky vpravo, rozbijte amforu, vraťte se na start, ze dvou nádob získejte další mince. Jděte vlevo, střelce se můžete zbavit výstřelem z revolveru, zasáhnout ho ale musíte ve chvíli, kdy se nekryje. V další obrazovce rozbijte láhev a dvě amfory. Pokračujte dál, zde spatříte dva antické bojovníky se štíty, zlikvidovat je zatím nemůžete, takže je šikovně přeskočte. Cestou rozbíjejte nádoby s mincemi. Seskočte dolů, dopadnete do obrazovky, kde získáte novou zbraň – vrhající sekery. Těmi můžete likvidovat antické bojovníky, ideálně zásahem ze zadu, jinak hrozí, že váš hod odrazí svým štítem. Je to jen na vás, upřímně řečeno, nejsou příliš nebezpeční, takže je rychlejší je přeskočit. Pokračujte stále vpravo, sbírejte mince, až se dostanete do obrazovky se třemi amforami a schodištěm, na kterém se nachází zásobník. Ten seberte, rozbijte amfory a pokračujte doprava k lanu, po kterém vyšplhejte nahoru. K červené stěně umístěte bombu a pokračujte nově uvolněnou cestou až do obrazovky ze zamčenými dveřmi, kde seberte speciální láhev. Vraťte se k lanu a seskočte o obrazovku níž. Projděte branou, seberte ohnivé koule, další zbraň, která může najít své uplatnění. Další červenou stěnu vyhoďte bombou do povětří. Pokračujte až k obrovskému kostlivci, na kraji propasti použijte speciální láhev. Nastavte si sekeru (tu, kterou rozbíjíte amfory) a začněte kostlivce mlátit po hlavě. Neustále se přitom vyhýbejte jazyku, který po vás vystřeluje. Když je po všem, doběhněte si k obchodníkovi, nakupte u něho klíč a rakety. Vraťte se k zamčeným dveřím, do obrazovky, kde se nacházela speciální láhev. Dveře odemkněte klíčem. Navolte si rakety, kterými nejprve zamiřte na hlavu fialové obludy. Až exploduje, střílejte do jejího těla. Hlava ještě jednou naroste, takže postup zopakujte. Uvolněnou cestou pokračujte do další úrovně.

 

LEVEL 3

 

Sešplhejte po laně dolů, rozbijte všechny nádoby, mincí budete potřebovat opravdu hodně, seskočte dolů, u fialové cedule položte bombu, písek v okolí vyhodíte do povětří, odkryjete tak velké bohatství. Další mince jsou pak ještě u palmy vlevo. Teď se už můžete vydat k převozníkovi. Cestou seberte palivo do létajícího ruksaku. Převozníkovi zaplaťte 20 mincí, na druhém břehu rozbijte všechny amfory a na pravém okraji použijte létající ruksak. Doleťte až na malý ostrůvek, kde si doplňte palivo. Na druhém ostrůvku si u obchodníka kupte meče, další palivo, pokud vám zbyly nějaké peníze, můžete si pořídit i lektvar s nesmrtelností. Doleťte na plošinu se dvěma branami. Ta levá vás přesune k palmě, kde je láhev s mincí. Pravou branou pokračujte dál. Cestou likvidujte velký nápor dotírajících nacistů, seberte bomby, v další obrazovce postřílejte všechny vojáky, vzdávající se oficír zůstane stát na místě. Po výskoku v jeho blízkosti z něj vypadne klíč, který seberte. Přeskákejte po malých ostrůvcích až ke dveřím, které odemkněte klíčem. Dvojitou stěnu vyhoďte dvěma bombami do povětří. Pokračujte až k fialové kreatuře v pirátském klobouku. Vyskočte na červenou plošinu, meč hoďte proti pochodni nad obludou. Oheň zapálí vodní plochu (asi to je petrolej), obluda vyskočí na výstupek a vy ji několika vrhy meči pošlete k šípku. Vysune se plošina, po které si to zamiřte do čtvrté úrovně.

 

LEVEL 4

 

Vydejte se doprava, do obrazovky, kde si pod stromem hoví obchodník. Cestou sbírejte mince a rozbíjejte amfory, to dělejte automaticky, už to zde nebude připomínat. Cesta k obchodníkovi je přerušena propastí, takže seskočte o dvě obrazovku níž. Pozor si dávejte na kočky. Úplně dole použijte bombu na odpálení stěny, dejte si pozor na šíp, co vystřelí ze zdi. Po laně vyšplhejte nahoru a zamiřte doleva. Konečně se dostanete k obchodníkovi, u kterého nakupte ptačí zob, náboje do revolveru a neprůstřelnou vestu, pokud na to ovšem máte. U velkého supa dále vpravo použijte ptačí zob. Sup vám v další obrazovce spustí lano, po kterém se dostanete k obrovi se šavlí, kterého musíte umlátit sekerou. Zůstanou po něm rakety, které vezměte. V další obrazovce projděte fialovou branou. U stromu seskočte a zamiřte vlevo. Z nádoby vylétne démon, kterého udoláte sprškou raket. Pokračujte doleva k zamčeným dveřím. Přiznám se, že jsem nenašel způsob, jak v této úrovni získat klíč, proto si vypomožte poukem [24743,1], který vám do inventáře vloží jeden klíč. Cesta do finální úrovně je volná.

 

LEVEL 5

 

Po dvou obrazovkách směrem vlevo na vás zaútočí obrněný transportér. Jediná možnost, jak se mu vyhnout, je vyskočit na zavěšené lano. Pokračujte dál, než se spustíte po laně směrem dolů, seberte v další obrazovce meče. Na dračí hlavu platí několik výstřelů z revolveru, od obchodníka získejte klíč a ohnivé koule. Jděte úplně vpravo, pozor si dávejte na uvolněné cihly. Po laně slezte dolů. Vlevo projděte branou. Zamčené dveře si otevřete klíčem. Teď už na vás čeká úhlavní nepřítel, samotný Kraken. Do něj musíte vystřílet asi 30 kulek z revolveru, často tedy budete muset měnit zásobník. Hlavně se vyhýbejte bombám, co po vás hází. Když ho konečně zpacifikujete, seberte palivo do létající ruksaku a za letu popadněte klíč, co po něm zbyl. Klíčem u obětního oltáře osvoboďte dívku.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 4. 4. 2009 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist