English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (5)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Operation Thunderbolt - návod

V prvním díle se boj odehrává na dopředu se pohybující silnici a vašimi protivníky jsou zde desítky vrtulníků a snad stovky vojáků. Můžete je ničit buď pomocí samopalu, popřípadě granáty, což je hlavně vhodné pro ničení vrtulníků. Po zvládnutí dílu máte možnost vidět vyhodnocení boje a zprávu o splnění zadaného úkolu. Pak se již nahraje druhý díl. Ten je situován do tábora teroristů. Jejich postavy s tvářemi zahalenými rouškami se vynořují ze všech stran. Krajina se tentokrát posouvá do strany. Teroristé po vás házejí granáty, které lze zneškodnit včasným zásahem ze samopalu. Jsou ukryti i na budovách a střechách.

 

Ve třetím dílu jedete po silnici v džípu, který jste získali po úspěšném boji v předchozí části hry. Posun obrazovky je opět dopředu. Během jízdy opět ničíte vojsko, nalétávající roje bitevních vrtulníků shazujících velmi nebezpečné bomby, po silnici projíždějí nepřátelské džípy. Čtvrtý díl se odehrává v zajateckém táboře a zde již začíná zodpovědná práce, musíte uvolnit několik zajatých rukojmí. Akce zde je již značně divoká, rukojmí jsou drženi v domcích za zatlučenými dveřmi. Musíte je nějak osvobodit. Ale pozor, můžete si je taky postřílet! V tom případě pak uvidíte místo osvobozeného rukojmí jen stoupající lebku se zkříženými hnáty. Pozorně sledujte teroristy na střechách (házející spršky granátů) a likvidujte je. Vaší záchranou budou často jen na padácích se snášející bedny obsahující zdravotnické potřeby, jež vám vyléčí zranění.

 

Pátý díl se odehrává na řece. Vy se nacházíte ve člunu a směřujete k další základně. Nalétávají na vás bojové stíhačky, vrtulníky, seshora seskakují výsadkáři. Budete mít co dělat, abyste to přečkali. Šestý díl je zcela kuriózní. Jste v nepřátelském bunkru, kde je ukryt zbytek rukojmí. Nepřátelští vojáci se hojně objevují nejen na zemi, ale i nečekaně se vynořují seshora ze stropu bunkru. To už se snad nedá zvládnout. A to ještě musíte dávat pozor na to, že za dveřmi s nápisem FIRE se nachází rukojmí, jimž musíte nějak uvolnit cestu ven a pak je nesestřelit během své divoké palby o přežití.

 

Sedmý díl, už se blíží finále. Nacházíte se v džípu uhánějícím po rozjezdové dráze letiště. A nemusím snad dodávat, že se opět utkáte se vším, čím nepřítel ještě disponuje, konkrétně s vojsky, obrněnými transportéry, vrtulníky a stíhačkami. Osmý díl a s ním následuje i finále. Letíte se zachráněnými rukojmími v letedle spokojeně domů. Ale co to? Zbytky teroristů pronikly i sem! Poslední boj začíná. Poslední teroristé, poslední granáty, prchající cestující. A na konci, když se probojujete k pilotní kabině, vidíte posledního teroristu, jak drží pilota a míří na něj pistolí. Jen přesný zásah osvobodí pilota a umožní návrat všech domů.

 

Zaměřovač vaší pušky, kterým pohybujete po obrazovce, je na začátku hry velmi malý a budete mít problém ho spatřit. Hodil by se lepší a větší zaměřovací kříž. Počítač vám jej ale brzy nabídne v průběhu hry, stejně jako množství dalších užitečných pomůcek pro boj. Budete-li se pozorně dívat, tak spatříte, že co nějaký čas seshora obrazovky zvolna padají různé předměty. Mezi nimi je i věc vyhlížející jako pistol se zaměřovačem. Najeďte na ní zaměřovačem, než klesne dolů, a stlačte FIRE. Správně zasažená věc rychle odletí do strany a je už vaše. Nový zaměřovač je mnohem větší.

 

Tento systém získávání dalších užitečných věcí je ve hře dokonale využit a nutí vás sledovat nejen vojenskou situaci na obrazovce, ale i to, co se děje ve vzduchu a padá dolů. Takovým způsobem lze v boji získat (na omezenou dobu) kromě zaměřovače i neprůstřelnou vestu, která snižuje vaše zranění po zásahu na polovinu, zásobníky se 40 náboji pro samopal, vysoce účinné granáty, láhev s posilňujícím nápojem (sníží zranění), bednu s municí a granáty, bednu se zdravotnickým vybavením (sníží zranění na nulu). Sebrané předměty se objevují v jednom z okének vespodu obrazovky. Jelikož hru mohou hrát najednou dva hráči, jsou okénka dvě. 

 

Kromě těchto okének vidíte vespod obrazovky i okénka zobrazující stav vaší munice. Seshora je to počet nábojů pro samopal, počet zásobníků se střelivem a počet granátů. Během hry si je pečlivě hlídejte a doplňujte si veškerou munici. Vedle je pak sloupcový ukazatel vaší životní síly, nenechte ji klesnout na nulu. Pokud hraje jen jeden hráč, vidíte v pravé části obrazovky dole výzvu pro stlačení startovacího tlačítka druhého hráče. Hrajete-li sami, nevšímejte si toho. V opačném případě dva hráči bojují společně.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 28. 12. 2005 | Zdroj: Info 20A | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist