English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
Janosik (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Pedro 2 - Pedro v strašidelnom zámku - návod

Hru začínáte přímo na hradě, u nohou vám leží kost. Zámecká brána je zasypána kamením, takže ven se již nedostanete. Jedinou možností je zhostit se vašeho úkolu a porazit zlého upíra Krapa. Seberte kost a pokračujte jedinou možnou cestou vlevo. Hned ve vedlejší obrazovce na vás vybafne obrovský pes, který představuje nemalý problém, neboť vás nechce pustit do dalších prostor zámku. Řešení této situace je však velmi jednoduché, stačí mu nabídnou chutnou kost a ze zlého podvraťáka se vyklube domácí mazlíček, který vás již nebude nijak obtěžovat. Než se pustíte do dalšího průzkumu hradu, je dobré vědět, že celá budova se skládá ze tří pater, přičemž ze třetího patra se dostane do tří hradních věží – levé, prostřední a pravé. Nesmíme zapomenout ani na sklepní část, která se nachází v levé části zámku. Myslím si ale, že s přiloženou mapou se dokáže rychle zorientovat, takže se v klidu můžete pustit do plnění vašich povinností.

 

Vydejte se k nejbližšímu schodišti a vystupte do druhého patra, jděte vlevo, opět po schodech nahoru. Ve třetím patře zamiřte vpravo, vyhněte se dvěma duchům (při dotyku vás okamžitě usmrtí) a v další místnosti vezměte sekeru. Pokračujte vpravo, kde spatříte ducha místního krále, ten vás zatím nepustí dál, takže vyskákejte až na vrchol pravé hradní věže, kde se nachází meč. Seberte ho a vraťte se ke schodišti do druhého patra, u kterého odložte sekeru. Jděte vlevo a vystupte do nejnižší části prostřední věže, kde předejte meč rytíři, který se nachází v její levé části. Získáte tak medailon, který se vám bude hodit později, takže ho vhoďte do batohu. Sestupte do třetího patra, pokračujte dvě místnosti vlevo a otvorem propadněte do druhého patra. Na konci chodby se nachází korunovační klenot, kterým obdarujte ducha krále (už o něm byla řeč), jenž se nachází ve třetím patře u vchodu do pravé zámecké věže. Když klenot hodíte do červené rakve, cesta do vedlejší místnosti bude volná, což je podstatné, poněvadž se v ní nachází věnec. S ním se vraťte ke schodišti, seberte sekeru (musíte odložit medailon) a po schodech sestupte do prvního patra hradu. Pokračujte stále vlevo, až dorazíte k vodníkovi, kde vhoďte věnec do necek. Aby se vše zdařilo, musíte stát přesně na místě, které je zachyceno na jednom z obrázků.

 

Zamiřte vlevo a zde odložte sekeru vedle vědra. Vraťte se pro medailon na schodiště a také nezapomeňte sebrat listinu, která se nachází v prostřední věži nedaleko rytíře, kterému jste dali meč. S touto výbavou se vypravte k vodníkovi, vyměňte listinu za vědro a pokračujte chodbou vlevo až na úplný konec, kde se nachází kamenný oltář, na kterém je vyobrazen znak medailonu. Než na tomto místě medailon použijete, položte vědro přesně mezi dva sloupky (viz obrázek). Poté aplikujte medailon na oltář, vědro propadne otvorem, avšak vy do něj v žádném případě neskákejte a nejprve se vraťte pro sekeru a listinu. Nyní již můžete navštívit podzemní prostranství, kde nastává ta složitější pasáž hry. Měli byste se nacházet na výstupku, kam dopadlo vědro. Vaším úkolem je dopravit všechny tři předměty (vědro, listinu a sekeru) až na úplné dno. Problém je v tom, že najednou unesete maximálně předměty dva. Jak tuto situace tedy vyřešit? Odpověď na tuto otázku spočívá v tom, že vždy musíte jeden nadbytečný předmět shodit o obrazovku níže. To provedete tak, že při skoku na levý vyšší výčnělek stisknete tlačítko FIRE přesně v místě, kdy se Pedro nachází mezi oběma výčnělky. Tím dosáhnete toho, že jeden předmět, který jste měli u sebe propadne dolů. Nyní seberte vědro a pokračujte tím směrem, kam zmizel odhozený předmět. V dalších dvou obrazovkách tento postup zopakujte a pokud se vše zdaří budete mít u sebe dva předměty a ten třetí bude ležet na dně sklepení.

 

Listinu předejte bílé paní, která vás za odměnu naučí procházet zdmi. Vědro naplňte vodou ze studny a uhaste jím oheň na výstupku. Opět naberte vodu a vyskákejte nahoru. Na červeném výstupku použijte sekeru, čímž se převrátí dvířka, kterými se dostanete do prvního patra zámku. Teďka vodou z vědra uhaste oheň v krbu ve druhém patře vpravo (musíte stát na červené nádobě) a seberte helmu z prostor za krbem. Opět si skočte naplnit vědro do studny a vodou tentokrát zaduste plameny u čerta ve třetím patře vlevo. Pekelníkovi pak dejte helmu, stačí ji použít ve chvíli, kdy se nachází zhruba pod kostlivcem, spíše už za ním směrem k vám, vy musíte stát přibližně na místě, kde byl oheň. Teď již konečně můžete prozkoumat levou věž, kde se nacházejí dva klíče, jeden je úplně dole, druhý pak objevíte nahoře ve zvonici. Vědro již nebudete potřebovat, takže ho někdo odhoďte. Sejděte do druhého patra a zamčené dveře odemkněte jedním z klíčů. Projděte zdí a seberte nářadí. S tímto vybavením se konečně můžete postavit vašemu úhlavnímu nepříteli – upírovi Krapovi, který sídlí v nejvyšších prostranstvích prostřední věže. Až tam dorazíte stačí na upíra použít nářadí (musíte stát blízko u něj) a on se odporoučí do věčných lovišť. Ve vedlejší místnosti ještě seberte lopatu, kterou odházejte kamení u hradní brány na startu hry. Bránu pak odemkněte klíčem, cesta na vytouženou svobodu je tak volná a vaše poslaní je u konce.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 21. 5. 2002 | Autor: Pavel Plíva | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist