English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Ovocníci (3)
Šatochin (1)
Útok bílé myšky (5)
Peklo (3)
Ostrov kanibalů (21)
Chequered Flag (10)
Order of Sleeping ... (1)
Horace 1-3 (4)
Amaurote (3)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Pit Fighter - návod

Už v úvodní animici si můžete prohlédnout tři postavy bojovníků, jsou celkem tři: Buzz, Ty a Kato. Každý z těchto bojovníků má ve hře odlišnou postavu, jiné oblečení i své typické pohyby. Buzz je svalnatý borec s rameny jako stodola a je bývalým šampiónem wrestlingu. V jeho svalnatém těle je přemíra energie! Jeho specializovanými chvaty a údery mají být BODY SLAM (praštění protivníkem o zem), HEAD BUTT (úder hlavou) a PILEDRIVER (úder beranem). Ty (což nám zní zcela jinak) je bývalý kickboxer. To je odrůda boxu, provozovaná v Thajsku a okolí, kde se mimo úderů rukou dovolují všemožné kopy nohami. Ty je v aréně velmi rychlý a dokáže třeba skočit soupeři na záda a dát mu zde pořádnou ránu. Jeho speciálními údery jsou SPIN KICK, FLYING KICK a ROUNDHOUSE. 

 

Kato je velmi nepříjemný pro soupeře, tento nenápadný muž je majitelem černého pásu třetího stupně v karate a specializuje se v nejrozmanitějších pohybech a úderech z celého orientu. Jeho specialitami jsou BACK HAND, FLIP KICK a COMBO PUNCH. Kromě animačního dema obsahuje první část hry dále volbu a nastavení ovládání a určení počtu hráčů. Můžete totiž bojovat sám nebo s přítelem ve dvou proti dvěma počítačem řízeným bojovníkům, což jistě přispěje k oblibě hry. No a nakonec si podle portrétu a stručné charakteristiky volíte jednoho ze tří výše uvedených mužů do boje. Pak spustíte počítač a počkáte, až si vybere a nahraje potřebné bloky hry. Nedivte se, pokud některý blok vynechá, po chvíli bude opět další bloky brát. Nahrávání chvíli trvá, takže mějte trpělivost.

 

BOJ V ARÉNĚ ZAČÍNÁ
Po nahrání několika bloků začíná výběr a nahrávání vlastních protivníků. Objeví se text: TURN TAPE, PRESS ENTER - což je pozůstatek originální kazety, kde jsou postavy a animace jednotlivých protivníků nahrány na druhé straně pásky. Nahrání každého protivníka je rozloženo do 4 bloků. První blok vždy obsahuje působivý digitalizovaný snímek sympatického muže v masce a obvodem bicepsu asi 55 cm, který říká: "YOU WILL DIE" (zemřeš), což jistě každého hned zpočátku příjemně naladí. To je Ultimate Warrior, váš nejtěžší soupeř v posledním kole, který, jak vidíte, se už na vás nemůže dočkat! Protivníků ve hře je celkem osm a každý z nich je trochu jiný, má svou postavu, techniku boje a zvláštní triky. Pokud vám k plné spokojenosti v boji nestačí dostupné chvaty, kopy a další triky, můžete použít k útoku, nebo ke své obraně předměty, které se dají občas najít na podlaze arény, jako vrhací hvězdice, bedny, židle, nože, nebo železné tyče. Dokonce lze v některých předmětech v aréně najít (vypadne z nich) zvláštní energetickou pilulku, která zvýší vaši energii a sníží energii protivníka, takže jeho osud se zdá být v ten moment zpečetěn. Pokud ovšem tuto pilulku najde protivník, tak to s vámi asi nedopadne dobře. Po sebrání pilulky pak dotyčná postava po čas jejího působení bliká.

 

JACÍ JSOU VAŠI PROTIVNÍCI
Pokud vás zajímají vaši možní protivníci, jsou to tito: První soupeř je Executioner, svalnatý muž s maskou, který dává parádní háky na bradu a kopy do břicha, další je černoch Southside, pak překvapivě žena Angel (dovede parádní salta), pak milovník motocyklů s šátkem na hlavě C. C. Rider, následuje divoký Heavy Metal, pak šílený Mad Miles, muž s řetězy Chain Man a konečně poslední, tajemný muž s maskou z titulní obrazovky, Ultimate Warrior.

 

PRŮBĚH VLASTNÍHO ZÁPASU
Vybrali jste si bojovníka a boj začíná. Možných chvatů a pohybů je zde dost a určitý čas bude trvat, než si zvyknete na to, jak který provést. Velmi atraktivní je třeba možnost, místo zvednutí předmětu, zvednout nad hlavu protivníka a pak s ním praštit o zem. Po úspěšném chvatu, nebo vítězství, váš bojovník zvedá ruce nad hlavu a raduje se. Zvítězí-li například v prvém boji Executioner, zvedá vítězně ruku s palcem obráceným dolů. Dosáhnete-li vítězství nakonec vy, jste ohodnoceni penězi podle dvou kritérií. FIGHT PURSE vám sdělí, kolik peněz jste vyhráli bojem a BRUTALITY BONUS je odměna za míru vaší brutality, kterou jste v zápase projevili. Po této bojové rundě následuje tzv. GRUDGE MATCH. Pokud bojujete sám, utkáte se se svou kopií (bojovníkem, jako vy sám) a cílem je trojnásobný knokaut protivníka. Pokud hrajete ve dvou s přítelem, bude v GRUDGE MATCH vašim protivníkem on sám. Vítěz opět získává peněžní prémii. Pak už následuje druhý zápas a nový protivník (toho je třeba opět nahrát do počítače).

 

ÚDERY A POHYBY
Bez stisku FIRE odpovídá pohyb joystickem pohybu postavy po aréně. Bojové údery a pohyby se provedou se současným stiskem FIRE. Pro jejich správné zvládnutí je však nutný dobrý trénink. Pozor, provedení některých úderů rovněž záleží na směru natočení postavy! Další tedy platí, pokud je vaše postava otočena obličejem doprava:

 

FIRE + NAHORU - výskok (jump)

 

FIRE + DOLŮ - dřep (duck)

 

FIRE + VPRAVO - úder pěstí (punch)

 

FIRE + VLEVO - obrana (defend)

 

FIRE + NAHORU + VLEVO - speciální úder

 

FIRE + NAHORU + VPRAVO - kop nohou ve výskoku (jump kick)

 

FIRE + DOLŮ + VLEVO - zvednutí předmětu (pick up)

 

FIRE + DOLŮ + VPRAVO - kop nohou (kick)

 

ÚDAJE NA OBRAZOVCE
Zajímá vás rovněž asi, kde a jaké údaje během hry sledovat. Na bočních sloupech okolo akční obrazovky je číslo utkání (MATCH 1, 2, atd.), dole vlevo a vpravo běží čas zápasu pro prvního a druhého hráče. V horní části obrazovky je pak portrét vašeho bojovníka se jménem. Jelikož se stiskem FIRE může do akce zapojit í druhý hráč, je vpravo nahoře druhý (ale tmavý) portrét hráče a nápis PRESS FIRE. Aktivní hráč má portrét světlý. Vedle portrétu hráče vlevo jsou dvě až tři kolečka, která vám říkají, kolik životů má váš muž ještě v rezervě! Klesne-li vaše energie na nulu, portrét ztmavne a objeví se text: PRESS FIRE, stlačte ihned FIRE a dostanete další život, ubude jedno kolečko a energie je opět plná! Jinak následuje GAME OVER. Pod jménem hráče je znak dolaru a peněžní suma, kterou jste zatím vybojovali. K.O. a hvězdičky označuje získané knokauty. Nakonec jsou tu dva sloupcové indikátory energie bojovníků, horní je váš a dolní se jménem patří vašemu soupeři. Vítězíte samozřejmě tehdy, když stupnice soupeřovy energie klesne na nulu. Co se týče rozlišení bojovníků, váš je nejen odlišný vzhledově, ale má na obrazovce i jinou barvu - modrou. Hrajete-li spolu dva, je kolegův bojovník barvy fialové.

 

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 6. 2. 2005 | Zdroj: FIFO 17 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist