English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Bruce Lee (28)
Crazy Cars 1-2 (11)
Victory Road (1)
Ikari Warriors (3)
Automania (6)
Spy vs Spy 1-3 (2)
Aliens - Neoplasma (7)
Driller (2)
Nodes of Yesod (4)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Podzemní město - návod

Nejprve jsem se vydal na popraviště a sebral provaz (ZVEDNI PROVAZ). S ním jsem došel ke studni, provaz přivázal a sestoupil na dno (POUZIJ PROVAZ; POLOZ PROVAZ). Sebral jsem klíč od brány (ZVEDNI KLIC) a šel odemknout hradní bránu (POUZIJ KLIC; POLOZ KLIC). Uvnitř mě otravoval lakomý komoří, a tak jsem došel do márnice pro prsten (ZVEDNI PRSTEN) a dal mu ho (POLOZ PRSTEN). V malém sále vedle na mě ale čekal další otrava - hladový komoří. Tomu jsem z nedalekého řeznictví přinesl jitrnici (ZVEDNI JITRNICI; POLOZ JITRNICI).

 

Tím jsem si otevřel cestu ke králi, ovšem jak se mu zavděčit? Vydal jsem se do velké jeskyně k drakovi a vzal klíček od hrobky (ZVEDNI KLICEK), jímž jsem otevřel hrobku (POUZIJ KLICEK; POLOZ KLICEK). Uvnitř jsem nalezl zimovřivého upíra, a tak jsem mu skočil k milíři pro uhlí (ZVEDNI UHLI) a hodil ho do kamen (POUZIJ UHLI), čímž jsem se ho zbavil a mohl sebrat královskou korunu (ZVEDNI KORUNU). Tu jsem předal králi (POLOZ KORUNU) a ten mi za odměnu prozradil druhou polovinu hesla (CARY MARY).

 

Vydal jsem se na opačnou stranu hradu, ale zastavil mě strážný. Co si to dovoluje? Vzal jsem v katovně sekeru (ZVEDNI SEKERU) a zabil jsem ho (POUZIJ SEKERU; POLOZ SEKERU). Na otevření malých dvířek jsem použil páčidlo ze skladu (ZVEDNI PACIDLO; POUZIJ PACIDLO; POLOZ PACIDLO). V hladomorně jsem našel hladovějícího vězně, kterému jsem přinesl sýr z louky (ZVEDNI SYR; POLOZ SYR) a za odměnu jsem si vyslechl první polovinu hesla (ABRAKA).

 

Heslo jsem tedy už měl celé, ale měl jsem ještě nějakou nepovinnou práci. Na balkoně jsem vzal štětku (ZVEDNI STETKU) a vyčistil hradní komín (POUZIJ STETKU; POLOZ STETKU). Šel jsem do obchodu s látkami a vzal závoj pro jezerní vílu (ZVEDNI ZAVOJ). U jezírka jsem jí ho předal (POLOZ ZAVOJ). Poté jsem se již vrátil na začátek, k zavřeným dveřím a řekl heslo "ABRAKA CARY MARY", čímž se dveře otevřely a já unikl z podzemního města.

 

 

Obrázky ze hry

   

Publikováno: 25. 2. 2018 | Autor: UgraUgra | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist