English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Poklad tajemného hradu - návod

Vydal jsem se severovýchodně ("SV") k jezeru, kde jsem nasedl na loďku (NASEDNOUT) a dostal se na opačný břeh (VESLOVAT), kde jsem vystoupil (VYSEDNOUT). Na lesní pasece jsem sebral amulet (VZIT AMULET), odsunul sloup (ODSUNOUT) a získal náhodně generované HESLO1.

 

Vrátil jsem se na začátek a tentokráte se na rozcestí vydal do lesní chatrče, kde jsem získal meč (VZIT MEC), s nímž jsem se odvážil do hlubokého lesa. Zde jsem se ztratil, a tak jsem začal bezhlavě utíkat (UTIKAT BEZHLAVE), čímž jsem se dostal k východu z lesa.

 

Na pěšince jsem sebral lampu (VZIT LAMPU) a došel k vodopádu, kde jsem zvolal HESLO1, čímž se mi otevřela cesta dále. Sebral jsem barel s petrolejem (VZIT BAREL) a naplnil lampu (NAPLNIT). Dále jsem sebral na břehu řeky sirky (VZIT SIRKY) a opodál sešit (VZIT SESIT), který jsem vrátil alchymistovi (DAT SESIT), který mi pak dovolil vzít si jeho dynamit (VZIT DYNAMIT).

 

S touto výbavou jsem došel do dračího údolí a místního draka si osedlal (NASEDNOUT). Drak se se mnou vznesl na skálu, kde jsem seskočil a zabil ho (ZABIT DRAKA). Odložil jsem meč (POLOZIT MEC), rozsvítil lampu (ROZSVITIT LAMPU) a na dně studny sebral klíč (VZIT KLIC). V chatrči jsem sebral lano (VZIT LANO) a to přivázal u díry do země (PRIVAZAT). Sestoupil jsem dolů a lano opět sebral (ODVAZAT). Zamčené dveře jsem odemkl klíčem (ODEMKNOUT) a klíč zde zanechal (POLOZIT KLIC).

 

Zpět v dračím údolí jsem zhasl lampu (ZHASNOUT LAMPU) a vydal se před jeskyni, kde jsem si odložil lano (POLOZIT LANO). Pak ke břehu rybníka, kde jsem u čaroděje získal HESLO2 a také kyj (VZIT KYJ) a bylinu (VZIT BYLINU). S touto výbavou jsem se vydal do jeskyně a kyklopa zabil (ZABIT KYKLOPA). Položil jsem kyj (POLOZIT KYJ), bylinu (POLOZIT BYLINU), amulet (POLOZIT AMULET) a vrátil se pro lano (VZIT LANO). To jsem přivázal (PRIVAZAT) a vyšplhal do díry ve stropě.

 

Přes propadající se parkety jsem se dostal až k tajnému vchodu do hradu. Zde jsem zapálil dynamit (ZAPALIT DYNAMIT) a před výbuchem se schoval za skalní výčnělek (SCHOVAT). Přes nový vchod jsem se dostal do boční věže, ve které jsem našel křížek (VZIT KRIZEK) a sestoupil do hradu. Zde jsem otevřel tajný východ (HESLO1) a na vrcholku hlavní věže získal pistoli (VZIT PISTOLI). Zpátky v hradu jsem ještě sebral česnek (VZIT CESNEK) a vydal se směrem nahoru, kde se pohyboval vlkodlak. Toho jsem zabil (ZABIT VLKODLAKA) a odložil pistoli (POLOZIT PISTOLI) i křížek (POLOZIT KRIZEK).

 

Vrátil jsem se do hlavní věže, kde jsem se tentokráte vydal jinou cestou a dostal se až do tajné chodby, kde jsem opět rozsvítil lampu (ROZSVITIT LAMPU) a snědl česnek (JIST CESNEK). Dostal jsem se do hrozné hrobky, kde na mě čekal upír. Toho jsem odlákal do hradní ložnice, kde jsem rozhrnul závěsy (ROZHRNOUT), čímž jsem upíra zlikvidoval.

 

Vrátil jsem se do hrobky a postupně napsal 4 hesla - HESLO1, HESLO2, dále HESLO1 pozpátku, přičemž případná písmena "W" a "M" jsou prohozená a nakonec HESLO2 pozpátku, písmena opět prohozená. Na každé správné zadání hesla jsem dostal odpověď "dobrá". Tím jsem otevřel tajný vchod do pokladnice. Tam jsem sebral truhlici (VZIT TRUHLICI), což spustilo mechanismus hradní brány. Vrátil jsem se tedy do hradu a otevřenou hradní branou se vrátil na začátek své cesty.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.    Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 27. 3. 2020 | Autor: UgraUgra | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist