English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Agent 99 (3)
Peklo (6)
Shooter (4)
Indiana Jones 1-3 (6)
Nodes of Yesod (6)
Stalker (1)
Ostrov kanibalů 2 (1)
Sherwood (8)
Sherwood (4)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Přestavba - návod

V tmavém výklenku jsem vzal zapalovač (VEZ ZAP) a ve skladišti prozkoumal bednu (PRO BED), košík (PRO KOS), krabici (PRO KRA) a vzal klíč (VEZ KLI), se kterým jsem otevřel poklop (OTE POK). Nejdřív jsem ale ještě šel ke dveřím záchodu a jako kód zadal pro komunistický režim významný rok 1948 (ZAD 1948) a dveře otevřel (OTE DVE). Prozkoumal jsem mísu (PRO MIS) a našel knihu Karla Marxe Kapitál (VEZ KNI).

 

S ní jsem se vydal k poklopu a sešplhal po žebříku dolu. Zde jsem ve tmě zapálil knihu (ZAP KNI), vzal krumpáč (VEZ KRU) a ve výklenku i úvodník Rudého práva (VEZ UVO). Ten jsem si přečetl, abych dostal chuť k práci (PRE UVO) a v místě, kde podlaha duněla, jsem začal kopat (KOP). Novým průchodem jsem prošel až k dalšímu žebříku a vylezl nahoru.

 

Objevil jsem se v kostelíku, kde jsem prozkoumal oltář (PRO OLT), položil krumpáč (POL KRU) a sebral nalezený dynamit (VEZ DYN). Z kostelíku jsem vyšel směrem JJJVV a došel do malého parčíku, kde se tyčila socha Lenina. Položil jsem dynamit a zapálil doutnák (ZAP DYN). Rychle jsem utekl pryč a počkal na výbuch. Vrátil jsem se na místo činu a našel zlatou cihlu (VEZ CIH).

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.    Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 2. 10. 2018 | Autor: UgraUgra | Vložit nový komentář...

Vložil: ZdenekVloženo: 07. 11. 2018, 19:55:25
Bohužel, je to dávná minulost a kazety jsou pryč. Ale pro zajimavost. Přestavba 2 byla postavena na stejnem enginu jako jednička. Vlastně to byla skoro kopie, protože jsem se podle toho učil. Prosel jsem si cely kod a zkoumal, jak to vlastne funguje. Pak jsem napsal kousek sveho a protoze jsem nemel tiskarnu, tak jsem ten kousek musel ulozit, nahrat prestavbu 1, podivat se jak se ma program dale rozvijet, udelat par poznamek a zase nahrat dvojku, udelat kus kodu a tak dokola
Vložil: Solaris104Vloženo: 04. 11. 2018, 19:47:51
To je škoda, že už žádnou kazetu s Přestavbou 2 nenajdeš, bych to zdigitalizoval.
Vložil: ZdenekVloženo: 04. 11. 2018, 12:10:47
Kdysi jsem naprogramoval hru Prestavba 2. Ukolem byl atentat na predsedu UV KSC soudruha Milouse Jakese Bohuzel se nezachovala a sam si uz nepamatuji prubeh. Jen vim, ze se dala opatrit zbran, ktere bylo potreba namazat hlaven. Pokud se tak neucinilo, tak pri vystrelu na Milouse Jakese v posledni mistnosti se hlaven roztrhla a zabila Vas.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist