English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Kokotoni Wilf (12)
Soft & Cuddly (2)
Travel Through Tim... (5)
R-Type (40)
Head over Heels (5)
Yanga+ (1)
Chequered Flag (9)
Bounty Bob Strikes... (2)
World of One-Way (4)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Princezna - návod

Diamanty není ve skutečnosti potřeba sbírat, následující část návodu s nimi nepočítá. Diamanty viz druhá část návodu.

 

Průchod bez diamantů:

 

Z přijímacího pokoje jsem odešel do velkého sálu, kde jsem sebral dukáty (VEZMI). Odešel jsem na východ do zahrady a pak na SV do domku zahradníka. Od toho jsem koupil růži (PODEJ; DUKATY; VEZMI) a vydal jsem se na západ, kde jsem našel vstupní halu a vyšel jsem po schodech nahoru, do 1. patra. Zde jsem našel komnatu královny a předal ji růži (PODEJ; RUZI), za což jsem získal klíč 8 (VEZMI). Ve stejném pokoji jsem odsunul obraz (ODSUN; OBRAZ) a nalezené dveře odemkl klíčem (OTEVRI) a ten odložil (POLOZ; KLIC 8). Vrátil jsem se do chodby a na JZ našel lampu (VEZMI).

 

Po schodišti jsem vyšel do 2. patra a v pokoji na SV našel křesadlo (VEZMI), se kterým jsem lampu zapálil (POUZIJ; KRESADLO) a zase ho odložil (POLOZ; KRESADLO). Vrátil jsem se do vstupní haly v přízemí a v šatně vzal kožich (VEZMI). Poté na jih na nádvoří a z něho do kuchyně a z kuchyně do sklepa. Zde jsem otevřel druhé zavřené dveře (OTEVRI) a v lednici sebral maso (VEZMI). Opustil jsem sklep a odložil kožich (POLOZ; KOZICH).

 

Z kuchyně jsem přes nádvoří, průjezd a první nádvoří došel na východ, do komnaty lovčího, a sebral klíč 4 (VEZMI), s nímž jsem odemkl nedaleké dveře (OTEVRI) a klíč odložil (POLOZ; KLIC 4). Vešel jsem do psince a položil maso na zem (POLOZ; MASO), čímž jsem se zbavil psů. Poté jsem vzal klíč 9 (VEZMI) a vrátil jsem se do průjezdu, odkud jsem šel do strážnice a vzal klíč 1 (VEZMI). Sešel jsem dolů, otevřel dveře (OTEVRI) a odložil klíč (POLOZ; KLIC 1). Ve skladišti jsem sebral klíč 3 (VEZMI) a vrátil se do komnaty královny v 1. patře.

 

Prošel jsem dříve odemčenými dveřmi do komnaty krále a otočil vázou (OTOC; VAZU). Dveře jsem odemkl (OTEVRI) a položil klíč (POLOZ; KLIC 9). Vyšplhal jsem nahoru a sebral klíč 10 (VEZMI). Vrátil jsem se na schodiště a šel do 2. patra. Zde jsem v JZ rohu odsunul portrét (ODSUN; PORTRET) a prošel do tajné komnaty, kde jsem odsunul gobelín (ODSUN; GOBELIN), odemkl dveře (OTEVRI) a prošel do další tajné komnaty. Zde jsem našel princeznu, která se ke mě přidala. Ještě jsem odložil klíč (POLOZ; KLIC 10) a vrátil jsem se do vstupní haly do přízemí.

 

Šel jsem přes nádvoří do jízdárny, kde jsem našel lano (VEZMI). S tím jsem šel na do zahrady ke studni, poblíž domku zahradníka na SV. Lano jsem uvázal (POLOZ; LANO) a vstoupil do studny. Na severu jsem odemkl dveře (OTEVRI) a loďkou (POUZIJ; LODKU) odplul společně s princeznou vstříc lepší budoucnosti.

 

Druhá část návodu aneb když chceme získat diamanty:

 

A - ve sklepě ve skladišti ledu. Nutné světlo, kožich a poté použít lopatu (POUZIJ; LOPATU) na hromadu ledu.
B - hrobka v kostele. Nutné světlo a poté odsunout rakev (ODSUN; RAKEV).
C - ve stáji, která se otevře klíčem 5. Stačí prohledat postroj.
D - v komnatě krále, viz první část návodu. Pokoj pro hosty se otevře klíčem 7 z nedaleké tajné komnaty.
E - ve druhém patře v tajné komnatě u princezny, stačí odsunout portrét.
F - v komnatě královny, falešný.

 

Diamanty A-E je nutné předat královi v přijímacím pokoji (první obrazovka) pomocí "PODEJ", "DIAM A-E". Za falešný diamant F je hráč poslán do vězení. Jakmile je předáno všech 5, král nedodrží slovo a pošle na hráče zbrojnoše. Na ty je třeba použít meč od kata, jemuž je nutné přinést víno ze sklepa.

 

Rady:

 

kovář - "Jediná cesta z hradu, kterou se dá utéci, je cesta studní."
hladový vězeň (za jídlo) - "Král je falešný stejně jako jeden diamant".

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.    Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 12. 9. 2020 | Autor: UgraUgra | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist