English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Rambo 3 - návod

Při nahrávání hry si zaručeně všimnete perfektně propracovaného titulního obrázku, na kterém je hlavní hrdina. Po dokončení této činnosti se dostanete do následujícího menu:

 

1) TLACITKA
2) SINCLAIR 1
3) KEMPSTON
4) CURSOR
5) DEFINICE TL

 

Velmi vhodné je zvolit mód KEMPSTON, popřípadě SINCLAIR. Hru s definovanými tlačítky nedoporučuji, protože v průběhu hry používáte dalších pět řídících kláves. Jsou to tyto:

 

H - přepni zbraň
J - posun předmětu v okně
K - sebrání předmětu, na kterém stojíte
L - použití předmětu, který je ve středu inventáře
ENTER - zobrazí tabulku předmětů, které máte u sebe
T - pauza

 

Hra se skládá ze tří postupně přihrávajících se částí. Celý první a druhý díl je zobrazen z pohledu shora. Podobné zobrazení jste mohli vidět například ve hře Into the Eagle's Nest.

 

1. ČÁST
Tato část se odehrává v afgánském vojenském táboře a rozprostírá se na ploše 212 obrazovek. Vaší úlohou je prozkoumat nepřátelský tábor a osvobodit plukovníka Trautmana z vězení. Na základně najdete tyto předměty a zbraně:

 

Zbraně: luk, revolver, samopal, hořlavé šípy

 

Přeměty: infra-brýle, baterie do brýlí, lékárnička, tlumič, bílý klíč, tmavý klíč, uniforma, minohledačka, baterie do minohledačky, baterka, ochranná rukavice, střelivo

 

V levé dolní části obrazovky je zobrazena zbraň, kterou právě používáte. Vedle zbraně můžete vidět tři předměty, které máte u sebe (možná vám to trochu připomíná Dizzyho nebo Pedra na ostrove pirátov). V pravé spodní části je tvář Johna Ramba, která se s přibývajícím zraněním mění na lebku. Po ztrátě života se ještě několikrát objeví volba CONTINUE, kde se musíte rychle rozhodnout, zda chcete pokračovat ve hře.

 

Tento díl začínáte v jižní části nepřátelského tábora. Jste vyzbrojeni pouze nožem, proto se snažte co nejrychleji získat nějakou lepší zbraň. Jednotlivé dveře můžete otvírat buď nárazem, nebo bílým či tmavým klíčem. Východ z jižní části tábora uzavírají elektrické dveře. Je proto nutné nejprve použít vypínač, který vypne proud. Dá se také použít malý trik, když projdete skrze zeď v blízkosti dveří. Venkovními prostory pak pokračujte stále nahoru a na severozápadní základně použijte bílý klíč. Uvnitř ihned použijte baterii do brýlí, které si posléze nasaďte. Uvidíte tak detektory pohybu, přes které když přejdete, spustí se poplach a na vás se sesype hromada vojáků. Propast před dveřmi odstraníte přepnutím páky. Najděte a vložte baterii do minohledačky. Když se budete pohybovat po dvoře a budete mít zapnutu minohledačku, uvidíte rozmístění min, mezi kterými tak můžete prokličkovat. Zamiřte na severovýchod do poslední základny. V místnosti kde je tma, se vám bude hodit baterka. Cela, ve které je uvězněn plukovník, je chráněná speciálním zabezpečovacím zařízením, které musíte zničit hořlavým šípem. Když tak uničíte, můžete vejít dovnitř a přistoupit k plukovníkovi.

 

2. ČÁST
Začínáte ve vozovém parku vojenské techniky. Je tu odstaveno velké množství tanků, obrněných transportérů, raket a vrtulníků. Celý areál se rozléhá na ploše 192 obrazovek. V této části můžete používat všechny zbraně, které jste našli v prvním díle. Vaší úlohou je objevit 8 ukrytých časovaných bomb, aktivovat rozbušky a co nejrychleji odlétnout na připraveném vrtulníku, který je umístěn v severní části základny. Celý tábor je rozdělen do čtyř menších oblastí, které jsou odděleny masivními vraty. Na vrata platí pouze hořlavé šípy. Nálože, které máte aktivovat, jsou dobře viditelné - blikají. Jejich polohu se dozvíte z přiložené mapy.

 

3. ČÁST
V poslední díle je vaším úkolem probít se v obrněném transportéru přes nepřátelské uzemí až k hranicím země. Na závěr vás čeká útok bojových vrtulníků. Pomocí pohybujícího se zaměřovače a stiskem tlačítka FIRE musíte ničit nepřátelské cíle. Nezapomeňte pozorovat palubní desku, na které je vyznačena hodnota poškození transportéru. Když dosáhne čísla 999, vozidlo vyletí do povětří a hra pro vás skončí. Dalším důležitým ukazatelem je teplota, když stoupne na hodnotu 99, nemůžete střílet a chvíli musíte čekat. Dále je na obrazovce možné vidět údaj o vzdálenosti k hranici. Po dosáhnutí hodnoty 0000 jste u cíle.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 14. 3. 2002 | Zdroj: ZX-magazín 1/96 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist