English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Saboteur 1 - návod

Na počátku jste vybaveni shurikenem a po domě se povaluje mnoho dalších užitečných věcí - cihly, kameny, nože atd. Všechny věci slouží jako rovnocenné zbraně. Zbraň, kterou můžete vzít, se objevuje v pravém dolním rohu. Můžete ji vzít pomocí FIRE, ale pokud jste už u sebe nějakou zbraň měli, položíte ji na zem. Levé dolní okno vám potom ukazuje zbraň, kterou můžete použít.

 

Dům není příliš rozlehlý, ale začátečník se zde snadno ztratí. Správná cesta je následující: vyskočte z člunu, vyšplhejte po sloupech ke vchodu do domu. Pozor, jsou tam dva psi! Utíkejte stále rovně a likvidujte strážce. Až přijdete do místnosti, kde je strážce, pes a dva žebříky vedoucí dolů, sejděte druhým dolů, pusťte se doprava, v další místnosti znovu nahoru a pokračujte doprava. Tady opět narazíte na místnost se strážcem, psem a dvěma žebříky. Prvním žebříkem sejděte úplně dolů, pokračujte doleva, až narazíte na jakési metro. Nastupte dovnitř, dojeďte doleva. Pokračujte stejným směrem, na konci žebříkem dolů, o jednu obrazovku doprava, na konci dolů a stále doleva, až narazíte na další metro.

 

Aby to nebylo samé doprava, doleva, nahoru a dolů, popíšu další postup stručně. Z odehraného jste si už určitě udělali představu, jak by se mělo postupovat, navíc máte k dispozici podrobnou mapu. V této části, kam jste se dostali, je až úplně vpravo nahoře časovaná bomba. Není vidět, protože je ukryta za jednou bednou. Spatříte ji však v okně vpravo dole. Tuto bombu vezměte a o pár pater níž je něco, co vypadá jako vagón. Možná jste si ho všimli při cestě nahoru. Uvnitř se pohybuje jeden strážce. Na konci vagónu vyměňte bombu za disketu s tajnými informacemi. Po této operaci vám začne běžet čas od začátku. Než vyprší, musíte opustit komplex.

 

Teď, když máte disk, neberte si už žádné zbraně, ale spoléhejte jen na své svaly. Vraťte se přes obě metra a jděte po žebřících pořád nahoru. Tam najdete soustavu plošin, po kterých můžete vyskákat ještě výš. Úplně nahoře na vás čeká vrtulník. Vlezte dovnitř a stiskněte směr nahoru. Tímto je vaše mise úspěšně ukončena. Volba obtížnosti způsobí pouze přidání různých zavřených dveří, které se otevírají ovládacími panely, a změnu úkrytu bomby.

 

A perlička na závěr, máme tu pro vás velice podrobné řešení na dohrání celé hry na nejtěžší (devátou) úroveň, a to včetně ubíhajícího času, abyste měli přibližnou představu o tom, jak musíte být rychlí.

 

ČÁST 1 - ZÍSKANÍ DISKU

 

[čas: 70] vpravo, běžte vpravo (vyvarujte se ztrátě energie), nahoru, vpravo, zabijte psa (pomocí shurikenu), vpravo, zabijte strážce (použitím úderu) [skóre: 500], nahoru [x2], vlevo, skok, vlevo, zabijte strážce (použitím kopu) [skóre: 1000], nahoru [x2], seberte bombu (je mezi prvním a druhým barelem zprava) [čas: 60], dolů, vpravo, zabijte strážce (použitím kopu) [skóre:1500], vpravo, nahoru, vlevo, nahoru, zabijte strážce (použitím kopu) [skóre: 2000], seberte nůž, vpravo, zabijte psa (jděte do pravé části obrazovky, bude to snazší), vlevo, seberte bombu, kterou jste zde dříve položili, vpravo, nahoru, vpravo [x2], dolů, stiskněte tlačítko [tlačítko 'B'], vlevo, stiskněte třetí tlačítko (počítáno zleva) [tlačítko 'A'][čas:47], vpravo, vpravo, skok, vpravo, dolů, zabijte strážce (použitím kopu) [skóre: 2500], dolů [x2], vlevo (budete muset přeskočit psa), zabijte strážce (kopem) [skóre: 3000], vlevo, nahoru, vyměňte bombu za nůž (v pravé části obrazovky), dolů, dolů, vpravo, zabijte psa nožem a strážce kopem (tohle je trochu obtížné, ale obvykle pes zaútočí jako první) [skóre:3500], vpravo, stiskněte tlačítko [tlačítko 'D'] [čas: 35], vlevo, vlevo (pokud nechcete ztratit energii, přeskočte psa), dolů, zabijte strážce (použitím kopu) [skóre:4000], vpravo, zabijte strážce (použitím kopu) [skóre:4500], dolů (použijte žebřík vpravo), vpravo, zabijte strážce (použijte pěst při vstupu do obrazovky) [skóre: 5000], dolů [x4] (použijte žebřík vlevo), [čas: 30], seberte cihlu, vlevo, vlevo (použijte metro 1), vlevo, zabijte strážce (použitím kopu) [skóre: 5500], vlevo [x2], dolů, vpravo, dolů [x2], vlevo (ignorujte psa, nejlepší způsob je ho přeskočit, zabít ho můžete později, až získáte disk), zabijte strážce (použitím kopu) [skóre: 6000], stiskněte tlačítko [tlačítko 'E'] [čas: 20], vpravo, dolů, vpravo, zabijte strážce (použitím kopu) [skóre: 6500], dolů, vlevo, vlevo (použijte metro 2), vlevo, nahoru [čas: 12], zabijte psa (tohle je snadné, přesuňte se do pravé části obrazovky a vrhněte zbraň, během dvou sekund není co řešit), nahoru, zabijte strážce (kopem) [skóre: 7000], nahoru, přeskočte psa, nahoru, zabijte strážce (kopem) [skóre: 7500], nahoru, utíkejte vpravo (zabíjení nechte na později), utíkejte vpravo (zabíjení nechte na později), [čas: 07] seberte disk a položte ho na stejném místě (znovu použijte tlačítko FIRE) [čas se zastaví a získáte bonus v podobě 5000 bodů].

 

ČÁST 2 - UMÍSTĚNÍ BOMBY

 

Vyčkáváním doplňte energii, vlevo, zabijte strážce (kopem) [skóre: 13000], vlevo, zabijte strážce (kopem) [skóre: 13500], doplňte energii, nahoru, vpravo, seberte rouru, vlevo, dolů [x2], zabijte psa, nahoru [x2], vpravo [x2], zabijte strážce (kopem) [skóre: 14000], vpravo, dolů, vpravo, zabijte strážce (kopem) [skóre: 14500], nahoru, seberte granát (druhá bedna zleva), dolů, vlevo, dolů, zabijte strážce (kopem) [skóre: 15000], dolů [x2], vlevo, zabijte strážce (kopem) [skóre: 15500], vlevo [x2], dolů, vpravo, vpravo (použijte metro 2), vpravo, nahoru, vlevo, nahoru, zabijte psa (granátem), nahoru [x2], vlevo, nahoru, vpravo [x3], vpravo (použijte metro 1), vpravo [x2], nahoru [x4], vlevo, seberte nůž, dolů, vlevo, nahoru, zabijte strážce (kopem) [skóre: 16000], nahoru [x4], vpravo, zabijte psa, vlevo, dolů [x6], seberte cihlu, nahoru [x6], vpravo [x2], zabijte psa, nahoru, vlevo, vlevo (přeskočte díru), vlevo (psa můžete zabít za pomocí kamery, nejlepší je to v momentě, kdy kamera střílí vertikálně), vlevo, zabijte strážce (úderem) [skóre: 16500], stiskněte tlačítko nejvíce vlevo [tlačítko 'C'], vpravo, vpravo, přeskočte díru, vpravo, vpravo, nahoru, vlevo, vlevo, přeskočte díru, vlevo, nahoru, vlevo [x4], nahoru (potřebuje dva skoky, abyste dosáhli příčky se žebříkem), vpravo (tři skoky, tím třetím se dostanete do další obrazovky), jděte lehce vlevo (zastavte se na místě, kde jste se objevili z předchozí obrazovky), skočte vpravo (přistanete na příčce), skočte vpravo (dosáhnete příčky se žebříkem), nahoru, vpravo, zabijte strážce (kopem) [skóre: 17000], ten byl poslední, vpravo, spadněte, skočte vpravo, spadněte (přesuňte se vpravo), vpravo [x2], spadněte, dolů [x2], vlevo [x2], seberte bombu, dolů [x3], vpravo, dolů, vpravo, dolů [x4] (použijte žebřík vlevo), vlevo, vlevo (použijte metro 1), vlevo [x3], dolů, vpravo, dolů [x3], vpravo, dolů, vlevo, vlevo (použijte metro 2), vlevo, nahoru [x4], vpravo [x2], doplňte energii, položte bombu, znovu získáte disk [odpočet se aktivuje, obdržíte bonus 5000 bodů].

 

ČÁST 3 - ÚTĚK S DISKEM

 

[čas: 40] vlevo, vlevo, dolů, dolů, dolů [x3], vpravo, vpravo, (použijte metro 2), vpravo, nahoru, [čas: 32] vlevo, nahoru [x3], vlevo, nahoru, vpravo [x3], vpravo (použijte metro 1), vpravo[x2], [čas: 23] nahoru [x4], vlevo, nahoru (použijte žebřík vpravo), vlevo, [čas: 20] nahoru [x3], vpravo [x2], nahoru [x2], [čas: 16] vlevo, přeskočte díru, vlevo, nahoru, vlevo [x4], [čas: 09] nahoru (potřebuje dva skoky, abyste dosáhli příčky se žebříkem), [čas: 08] vpravo (tři skoky, tím třetím se dostanete do další obrazovky), [čas: 07] jděte trochu vlevo (zastavte se v místě dopadu z předchozí obrazovky), [čas: 06] skočte vpravo (přistanete na příčce), [čas: 06] skočte vpravo (dosáhnete příčky se žebříkem), nahoru, [čas: 05] vpravo, vpravo, spadněte, skočte vpravo, [čas: 04] jste v obrazovce se spoustou příček, když se dostanete na tu poslední, skočte vpravo, [čas: 03] nahoru, vlevo, nahoru [uprchněte připravenou helikoptérou s jednou sekundou v kapse ].

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 25. 11. 2001 | Doplněno: 25. 12. 2006 | Zdroj: ZX-magazín 3+4/94 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist