English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Skyscraper of Doom - návod

Vezměte odpadkový koš (TRASHCAN) a ve vedlejší místnosti deodorant (DEODORANT). Obsah odpadkového koše vysypte do záchodu. Z umyvadla natočte do koše vodu. Tou uhaste oheň před pokojem. Cesta k výtahu je volná, abyste ho mohli používat, potřebujete kartu. U výtahu si odložte deodorant. Jděte úplně vlevo a dveřmi vstupte na schodiště, sejděte o patro dolů a seberte šroubovák (SCREWDRIVER). Po schodech vyjděte do 29. patra a u dveří seberte magnet (MAGNET). Jděte o patro níž ke dveřím vpravo od výtahu, kde bydlí váš přítel Benny. Je ale zamčeno. Šroubovákem vystrčte klíč z klíčové dírky, aby spadl na zem. Škvírou pod dveřmi si klíč přitáhněte magnetem a vstupte do pokoje. Benny to přehnal s pitím, takže si s ním moc nepokecáte.

 

Za Bennyho postelí objevíte kladivo (RUSTY HAMMER). Z poličky v jeho koupelně seberte udici (ANGLE). Šroubovák tady nechte ležet. Kladivem rozbijte vitrínu před vaším pokojem (patro 27) a vytáhněte hasící přístroj (EXTINGUISHER). Jděte do svého pokoje, oknem prolezte na balkón. Přeskočte vlevo a udicí si přitáhněte paklíč (LOCKPICK) ze sousedního balkónu. Vraťte se na schodiště, sejděte dolů a paklíčem odemkněte dveře do 26. patra. Tam za prvními dveřmi seberte noviny (NEWSPAPER). A úplně vpravo vstupte do pokoje, ze kterého se ozývá volání o pomoc. Hasícím přístrojem uhaste plameny a promluvte si s dívkou. Dostanete kartu na použití výtahu (LIFT CARD). Tu si odložte před výtahem. Prohrabte koupelnu dívky a seberte rtěnku (LIPSTICK).

 

Rtěnku si odložte u dveří vedoucích na schodiště. Použijte výtahovou kartu a vyjeďte do 29. patra. Odložte si kartu. Jděte do obrazovky vpravo a vstupte do pokoje. Prozkoumejte sejf v koupelně a použijte noviny. Seberte provaz (ROPE). Prozkoumejte počítač, díru ve zdi a mrtvolu. Vyjděte ven z pokoje, položte provaz a seberte koště (OLD MOP). Výtahem sjeďte do 26. patra, odložte kartu, to dělejte automaticky, abyste vždy měli volné místo v inventáři. Jděte do pokoje, kde jste našli noviny a zpod skříně koštětem vymeťte zapalovač (LIGHTER). Znovu si promluvte s dívkou. Výtahem vyjeďte do 29. patra a odložte si zapalovač. Sjeďte do 27. patra a seberte deodorant. Znovu nahoru, s deodorantem a zapalovačem se vydejte k sejfu. Zapalovačem udělejte malý ohýnek, do kterého hoďte deodorant. Po explozi seberte páčidlo (CROWBAR).

 

Zapalovač si odložte u výtahu. Sjeďte do 28. patra, zde si odložte páčidlo. Vraťte se pro provaz, který si odložte vedle páčidla. Ještě se vraťte pro zapalovač, který tu také položte. S páčidlem a provazem se vydejte ve 28. patře na schodiště. Jděte po schodech nahoru. Postavte se pod díru ve stropě a použijte provaz. V obrazovce, kde jste původně našli magnet, prozkoumejte levou zeď, páčidlem uvolněte cihlu (HEAVY BRICK), objevíte modulátor (MODULATOR). Po provaze vyšplhejte do nejvyššího patra. Závoru na dveřích vylomte páčidlem. Odložte modulátor a vezměte drát (WIRE). Drát vyměňte u výtahu za zapalovač. Vydejte se do nejvyššího patra (TOP FLOOR), projděte dveřmi. Jděte vlevo a prozkoumejte druhý výtah. Posviťte si zapalovačem, získáte rukavice (GLOVES). Zapalovač položte.

 

S rukavicemi a drátem se vydejte do pokoje s mrtvolou. Drát strčte do díry ve zdi, musíte mít rukavice. Tím opravíte počítač, abyste znali heslo, je nutné promluvit s dívkou, jak bylo popsáno výše. Přečtěte si mail a položte rukavice. Vydejte se do nejvyššího patra a seberte modulátor. Vyhněte se netopýrovi, odložte modulátor a pokračujte doprava. Zombíka zatím nepřekonáte, tak vstupte do pokoje před ním. Prozkoumejte skříňky vzadu a seberte svazek klíčů (KEYRING). Klíče si odložte u výtahu ve 28. patře. Vyjeďte do 29. patra a pod otevřeným sejfem seberte steroidy (STERIDE PILL). Jedním klíčem ze svazku odemkněte pokoj úplně vlevo ve 27. patře. Vstupte do pokoje, posilněte se steroidy, abyste odházeli bedny vpravo.

 

Cesta do dalšího pokoje je volná, zde odemkněte skříň dalším z klíčů a vezměte amulet (UNHOLY AMULET), nezapomeňte ani na samopal (THOMSON GUN). Zombíka rozstřílejte samopalem. Seberte modulátor a jděte 2x vpravo, položte amulet i modulátor. Dotkněte se gramofonu, který se ihned rozbije. V další obrazovce vyjděte na balkón. Seberte létající ruksak (JETPACK), vraťte se pro hlásnou troubu z gramofonu (TUBE). Tou probuďte opilého Bennyho a dejte mu létající ruksak. Seberte láhev vína (CHEAP WINE) a vydejte se nahoru pro amulet. Jděte úplně vpravo, pozor na netopýry. Do modrých dveří se zatím nedostanete, tak zde alespoň položte amulet i víno. Jděte do pokoje s mrtvolou a v počítači si přečtěte nový mail.

 

Vraťte se do 26. patra pro rtěnku, ve 28. patře přeskákejte díry v podlaze a seberte gumové holínky (RUBBER BOOTS). Teď úplně nahoru až k modrým dveřím. Na ně namalujte rtěnkou symbol popsaný v mailu. Seberte amulet s vínem a vstupte do místnosti. Víno nalijte do obřadních kalichů. Položte amulet a sledujte obřad. Znovu seberte okouzlený amulet. Vyjděte ven, vlevo, vstupte do místnosti s kyselinou, pokud máte holínky, nic se vám nestane. Vylezte nahoru po žebříku. Zombíka zaženete okouzleným amuletem. Vraťte se pro modulátor a vylezte na střechu, prozkoumejte létající automobil. Zkuste se za použití modulátoru dostat dovnitř. Přehraje se další filmová sekvence.

 

Položte modulátor. Seberte uspávací šipku (DART), která vás předtím zasáhla. Vpravo seberte teleskopický žebřík (LADDER). Velké finále se blíží. Jděte do pokoje za dívkou, má strach z výšek, tak ji uspěte šipkou. S dívkou v náručí se dostaňte do svého pokoje. Vyjděte na balkón a použijte žebřík. Velkými skoky přes budovu s prodejnou hamburgerů se dostanete z hořícího pekla pryč. Celý mrakodrap se po chvíli zbortí.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 15. 12. 2009 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist