English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
Janosik (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Smash TV - návod

Co by to bylo za akční hru, kdyby jste v ní nemohli čelit tlupě nepřátel. Je jich tolik, že je ani nespočítáte. Jsou velmi rychlí, nečekají a taky po vás stále pálí. Jsou velmi rozmanití. Například jako první se do arény na vás vyřítí jakýsi obrovský zelenožlutý mnohačlánkový had, kterého je vhodné postupně rozstřílet svým kanónem na cucky. Hada vystřídají nedefinovatelné malé, leč nebezpečné červené koule, které je nutno velmi rychle rozstřílet. Hned nato se na vás vyřítí chlapi s basebalovými pálkami v rukách. Tím zhruba končí první aréna. V té druhé vás přivítá sympatický Mr. Shrapnel, tlustý to chlapík pochodující si klidně po aréně, aby pak v nečekaném okamžiku parádně explodoval a dodržel tak tradici svého jména. Samozřejmě, že zásah střepinami má pro vaši osobu neblahé následky. Přežijete-li to, začne proti vám vylézat ze všech koutů jakási slizká, vlnící se odporná havěť, která si přímo říká o rychlou likvidaci. Jen se jí zbavíte, už se na vás bleskově vyřítí houf kulatých fialovožlutočerných kosmických UFO lodí, mimochodem velmi dotěrných. 

 

Druhou arénu ukončí opět houf malých červených koulí a pak se objeví u jednoho z východů spásný blikající text EXIT sdělující vám, že můžete postoupit do třetí arény. Hned začátek třetí arény vám znepříjemní vjezd několika tanků do arény. Nápis TANK TROUBLE (problémy s tankem) nevěští nic dobrého. Jako by střílející tanky nestačily, vřítí se mezi ně již známý mnohačlánkový had a vy asi nebudete vědět, co dřív. Zvládnete-li to, přiřítí se vás dorazit opět chlapíci s holemi a po nich jiný druh ufounů, tentokrát v zelenomodrých talířích, které jsou opravdu velmi, velmi nepříjemné. Zvládnete-li je, objeví se dva blikající nápisy EXIT a vy máte první možnost postupu do dvou různých dveří a dvou arén, co si vyberete, to budete mít! Vstoupíte-li do těch dolních a uvidíte-li velký text TOTAL CARNAGE (totální krvavá řež) asi vás silně zamrazí v zádech a tušíte něco moc zlého. Vyvalí se několik Mr. Shrapnelů a slizké žížaly, nebo co. No a když se k tomu všemu přiřítí houf zelených UFO talířů, bude už zřejmě po vás (jako po mně), takže co je dál, to si račte zjistit sami! Tak mám takové tušení, že tohle se bez správně umístěného pouku bude asi dosti dlouho hrát. A to jsme vlastně na samém začátku! Tak co, už tušíte, co je to Smash TV?

 

TĚŽKÝ BOJ POKRAČUJE
Nedalo mi to a zkusil jsem horní arénu a opravdu je to ta správná cesta. Po hrdinném boji jsem postoupil opět do další, již šesté arény. Ovšem velký text WATCH OUT opět nevěštil nic dobrého. A taky že jo! Vyvalila se na mě kupa nových kosmických lodí, vetřelců usilovně pálících ze svých laserů. Pak přiletělo ještě něco kulatého a když i to bylo málo, přiběhla na pomoc tlupa maníků s holemi. Po šíleném boji jsem to s nalomeným joystickem přeci jen zvládl, a tak podávám hlášení o tom, co vás čeká v sedmé aréně. Hurá! Konečně odměna za statečný boj! BONUS PRIZES! Celá aréna plná prémiových balíků a peněz! Ti zatracení kluci probáčtí vědí, jak člověka občas potěšit! Sice se pak na mě opět vyřítil dav odporných a již dobře známých padouchů, ty jsem však již hravě vyřídil a hrdě vstoupil s jedním životem do osmé arény (směrem dolů). Přivítal mě dav rejdících kulatých věcí a tři pochodující Mr. Shrapnelové. Již poučen možnými následky jsem vše zvládl a s tlukoucím srdcem vstoupil do deváté arény. Panebože! Mutoid Man - finálový soupeř! Že by se mi to nakonec povedlo? Mutoid Man je gigantická biomechanická obluda, člověkostroj jezdící po celé aréně a chrlící na vás spršky střel. Zničit ho, to bude asi nadlidský úkol, nepomáhá běžná palba, ani mnohasměrový kanón, ani exploze bomby, kruci potvoro, co na tebe platí? No a to je, zdá se, ta správná chvíle k přerušení mých beztak již dlouhých popisů boje. Doufám, že vás to zaujalo natolik, že si způsob likvidace Mutoid Mana rádi ověříte v praxi sami.

 

A CO ZBRANĚ, PRÉMIE, ODMĚNY?
V této hře může (a musí) hráč nejen hbitě pobíhat a pálit do osmi možných směrů, ale musí ještě stačit sbírat prémiové předměty, které zde po zlikvidovaných protivnících zůstanou. Je jich opravdu dost a velmi často je ani v tom chvatu nebudete stačit sebrat. Neučiníte-li to hned, prémie explodují a nenávratně mizí. A co lze takhle najít? Jednak jsou to různé prémie, jako krásně provedené a zabalené krabice, svazky bankovek, cihličky zlata a jiné. Pak jsou tu různá vylepšení vašeho kanónu, lze najít ikonu (obrázek s kresbou) pro raketomet, pro mnohasměrový kanón (chrlí spršku střel do mnoha směrů), bombu, která po sebrání zničí kompletně všechno na obrazovce. No a pak je to třeba ikona ochranného štítu, ikona (je na ní hvězdice) dávající vám účinnou kruhovou obranu, ikona se srdcem vám přidá jeden život navíc. Nutno ovšem připomenout, že většina příjemných věcí, které lze takto získat, trvá jen omezený čas a budete se muset poohlédnout zase po něčem jiném. Sbírat je ovšem musíte stále, protože bez těchto vylepšení se Smash TV nedá hrát!

 

PÁR SLOV NA ZÁVĚR
Jistě jste po přečtení mého dramatického líčení prvního levelu zjistili, že Smash TV je opět po dlouhé době střílečka tak dobrá a originální, jako kdysi R-Type. Není to sice kosmická střílečka, avšak stejně zajímavá, těžká, barevná a originální. Ne náhodou z ní zrovna tak byli nadšeni i redaktoři časopisů Your Sinclair i Sinclair User. Hra je nejen velmi zajímavá, ale i kvalitně provedená. Velká hrací plocha, množství barev, kvalitní animace objektů i velmi rychlý a plynulý pohyb, to vše z ní dělá kandidáta na nejvyšší ohodnocení v kategorii stříleček. Doporučuji proto Smash TV každému, kdo má rád rychlé, divoké střílečky, napínavé situace, změnu a nejistotu, co bude dál. Není to hra pro začátečníky, ani pro ty, kteří i ty nejlehčí věci nezvládnou bez pěti pouků. Doporučuji každému překonat v sobě pocit, že se to bez pouku nedá hrát a vytrvat co nejdéle. Pak časem nejenže projdete celý první level, ale i ty další!

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 10. 2. 2005 | Zdroj: FIFO 17 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist