English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (13)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Spellbound - návod

Z výklenku v místnosti L-Shaped Room získejte zářivou láhev (GLOWING BOTTLE), položte reklamu (ADVERT). Z místnosti Plant Room vezměte teleportační plošinu (TELEPORT PAD), v obrazovce L-Shaped Room seberte červeného slanečka (RED HERRING), v obrazovce nalevo od slanečka pak naleznete fialový teleportační klíč (TELEPORT KEY). U dveří k výtahu seberte vyřezávanou svíci (ENGRAVED CANDLE). Přivolejte výtah, v kabině výtahu odložte vyřezávanou svíci, slanečka a teleportační plošinu. Jeďte až úplně nahoru a vezměte láhev s tekutinou (BOTTLE OF LIQUID), úplně vpravo se pak nachází kouzelnická hůlka (WAND OF COMMAND). Požádejte Rosmar, jestli by nechtěla být šťastná (povel BE HAPPY), ať se občerství (povel EAT & DRINK) a pošlete ji spát (povel GO TO SLEEP). Vyhledejte Elranda a zadejte mu stejné povely jako Rosmar.

 

Výtahem se vraťte zpět do třetího patra, seberte zrcadlo (MIRROR), vzbuďte Florina (povel WAKE UP) a dejte mu láhev s tekutinou. Výtah jeďte do druhého patra. Od Elranda si vezměte svícen (MIOLNIR), před výtah ve druhém patře odložte fialový teleportační klíč. Od Samsuna získejte elfí roh (ELF-HORN), poté mu zadejte všechny povely, jako dříve Rosmar a Elrandovi. Ve výtahu odložte svícen a vraťte se pro žlutou knihu stínů (BOOK OF SHADOWS), která se v tomto patře nachází, přečtěte si ji, napoví vám, jaké ingredience jsou potřeba ke kouzlu Fumaticus Protectium. Knihu pak můžete odložit. Opět seberte fialový teleportační klíč. Ve výtahu zatrubte na elfí roh (příkaz BLOW SOMETHING) a přivolejte trpaslíka Florina, dejte mu tři obvyklé příkazy - štěstí, jídlo a spánek. Pomocí rohu přivolejte ještě Thora, ve výtahu odložte fialový teleportační klíč. Seberte svícen a předejte ho Thorovi. Požádejte Thora o pomoc (povel HELP), ten velmi nevybíravým způsobem opraví výtah. Na Thora pak aplikujte tři zažité povely.

 

Jeďte do přízemí. V obrazovce s názvem Secret Tunnel Entrance použijte kouzlo Armouris Photonicus, pak položte na podlahu zářivou láhev, objeví se duch Banshee, kterého požádejte o pomoc. Seberte kapesní laser (POCKET LASER), který si opět odložte ve výtahu. Vydejte se do sklepa, nezapomeňte vzít fialový teleportační klíč. V tomto patře seberte štít (SHIELD), který se nachází uprostřed výklenku, bez teleportačního klíče byste tu navždy uvízli. Teleportujte se na místo, kde jste odložili teleportační plošinu, tedy zpět do výtahu. Oblečte si na sebe štít (povel WEAR/UNWEAR OBJECT). Od Florina si vyzvedněte láhev s tekutinou a zase mu ji vraťte (tím si doplníte energii). Seberte svíci. Výtahem jeďte na střechu. Před výtahem zakouzlete Candelium Illuminatus, svíce začne hořet. Hořící svíci odložte ve výtahu. A znovu do sklepa.

 

Zpod schodů seberte rostlinu (POWER-PONG PLANT) a teleportujte se zpět do výtahu. Odložte fialový teleportační klíč. Seberte slanečka a jeďte do prvního patra. V místnosti s houbami zakouzlete Fumaticus Protectium. Odložte slanečka a rostlinu, ingredience potřebné k tomuto kouzlu. Vezměte lepidlo (POT OF GLUE) a trumpetu (TRUMPET). Lepidlo předejte Florinovi a trumptetu Elrandovi. Elrandovi zadejte tři obligátní povely. Jeďte do čtvrtého patra. Probuďte Thora a přikažte mu, ať je šťastný a ať se nají. V místnosti před výtahem zatrubte na elfí roh, přivolejte Thora a požádejte ho o pomoc. Pak ho pošlete spát. Vydejte se do druhého patra. V obrazovce se Samsunem přivolejte pomocí rohu Elranda a požádejte ho o pomoc. Cesta dál je volná. Na Samsuna aplikujte tři povely a seberte kus zdiva (LUMP OF BRICKWORK). Elrandovi přikažte spánek.

 

Výtahem se vydejte do čtvrtého patra. V obrazovce před výtahem se 2x vypodložte kusem zdiva, díky tomu lehce přeskočíte vysokou zděnou přepážku. Seberte červený krystal (RED CRYSTAL), který si odložte ve výtahu. Seberte zapálenou svíci. Odložte kouzelnickou hůlku. Za zděnou přepážkou seberte starodávný svitek (ANCIENT SCROLL), který si přečtěte. Pak ho položte, stejně tak zapálenou svíci. Vezměte zelený krystal (GREEN CRYSTAL) a oštěp (JAVELIN). Zelený krystal odložte ve výtahu a jeďte do druhého patra. Rohem si přivolejte Rosmar. Seberte kouzelnickou hůlku a kapesní laser. Laser dejte Rosmar a jeďte do přízemí. V obrazovce s duchem Banshee přivolejte rohem Rosmar a požádejte ji o pomoc. Na Rosmar aplikujte tři povely. Pak požádejte o pomoc ducha. U propasti s ohněm přivolejte rohem Samsuna, dejte mu do ruky oštěp a požádejte ho o pomoc. Aplikujte na Samsuna tři povely.

 

Vezměte rozbitý talisman (BROKEN TALISMAN), který dejte ve výtahu Florinovi. Probuďte Florina a požádejte ho o pomoc. Vezměte si od něj opravený kouzelný talisman (MAGIC TALISMAN). Florina opět uspěte. Výtahem jeďte do druhého patra, ve výtahu si nechte kouzelný talisman. Seberte modrý krystal (BLUE CRYSTAL) a zlatý prsten (GOLD RING). Na Orika aplikujte tři povely. Vydejte se do přízemí. Položte zrcadlo a seberte kouzelný talisman, který si nasaďte (povel WEAR/UNWEAR OBJECT), stejně tak si nasaďte i zlatý prsten. Z výtahu seberte křišťálovou kouli (CRYSTAL BALL) a požádejte ducha Banshee o pomoc. V obrazovce s názvem Most Magic Room položte mezi dva sloupy modrý a zelený krystal. Přivolte Orika a dejte mu křišťálovou kouli. Orika uspěte. Opět požádejte ducha Banshee o pomoc. Ve výtahu seberte červený krystal, zrcadlo a žlutou knihu stínů. Znovu požádejte ducha o pomoc.

 

Knihu stínů předejte Orikovi v místnosti Most Magic Room. Zakouzlete Crystallium Spectralis. Položte elfí roh, seberte modrý a zelený krystal. Postupně hoďte tři barevné krystaly na Gimbala. Pak ho uspěte. Seberte elfí roh. Propadněte podlahou v obrazovce vlevo a jděte do místnosti Mirror on the Wall. Přivoljte rohem Gimbala. Zakouzlete Release Spell. Výtahem jeďte do druhého patra a jděte vpravo. Postupně přivolávejte jednotlivé charaktery v pořadí, jak jsou vyobrazeny na obrazech - Elranda, Samsuna, Thora a Rosmar. Přejděte do místnosti s obrazy znázorňující ducha Banshee a trpaslíka Florina - obě postavy přivolejte pomocí rohu. Ve vedlejší obrazovce vlevo zbývá klerik Orik a čaroděj Gimbal. Pozor, všechny postavy musí být předtím probuzeni.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 27. 3. 2007 | Autor: Pavel Plíva | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist