English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Super Robin Hood - návod

Podstatou hry je hledání srdíček Po dosažení určitého počtu srdíček se spustí hlavní výtah k Marion. Ve hře je ještě možno nalézt klíče a kolečka, klíči se spouští výtahy, kolečky si doplníte energii. Pro zadání kláves nebo joysticku stiskněte klávesu 'O'. Jiné klávesy spouští hru.

 

Nacházíte se v první místnosti hry. Vpravo vezměte klíč a spustí se výtah. Vyjděte po žebříku nahoru a přejděte do výtahu. Až vyjedete nahoru, postavte se na první nebo druhý schod. Pěti ranami zneškodníte nepřítele. Ať chcete, nebo ne, musíte si nyní doplnit energii (kolečko). Jděte vpravo a vylezte nahoru. Energii nechte být (měli byste jí mít dost). Vlevo dávejte pozor na pavouka! Vezměte klíč a rychle vzhůru po žebříku pro vaše první srdce. Klíč, který je za dveřmi, nechte bez povšimnutí, stejně se k němu nedostanete. Vraťte se do prvního sektoru.

 

Z prvního sektoru jděte vpravo dolů, energii zatím nechte být. Projděte za pavouka a jděte pro srdce. Když jste dole, jděte doprava a ihned vypusťte čtyři šípy. Jděte nahoru, energii nechte být. Nahoře projděte otvírací cestou na druhý žebřík a sejděte dolů. Za pavoukem projděte cestou, pak opět nahoru kde skolíte dva vojáky. Vezměte si klíč, vpravo je třetí srdce. Pak se vraťte a projděte za pavoukem nahoru, pak po otevírací cestě a dolů. Přibližně na úrovni myši jděte vlevo, kde si vezměte energii.

 

Pak sejděte dolů, ale energii si neberte - jděte vpravo, projděte celý sektor, i další - to záleží na vaší obratnosti. Vpravo přejděte na úroveň vojáka, otočte se a zastřelte jej. Pak jděte vpravo, tam, kde běhá salamandr, slezte a jděte opět doprava. Vezměte klíč a pak doleva pro energii. Vraťte se nahoru a vlevo. Tam, kde běhají dva pavouci, vyskočte na žebřík a vylezte po něm až nahoru. Projděte výtahemvpravo, vezměte si klíč a vraťte se. Jste na samém vrcholu žebříku mezi dvěma pavouky. Nyní vás čeká těžká úloha - jděte vlevo, kde musíte přeskočit trhlinu, ve které běhá pavouk. Pak vylezte po žebříku nahoru.

 

Hned na první cestě vpravo je klíček. Zlikvidujte vojáka, který na vás číhá. Vpravo vylezte na výtah a vojáka zastřelte. Pak přeskočte vlevo, vezměte si energii, překročte myš a v dalším sektoru zastřelte sedícího vojáka a vezměte si srdce. Vraťte se až k výtahu a jděte vpravo, běhá tam pavouk. Projděte pod ním a pak nahoru. Až se dostanete do dalšího sektoru, jděte nahoru a vlevo, najděte klíč. Pak se vraťte a jděte doprava, je tam rozkládací cesta. Všimněte si, ze se postupně zvětšuje. Projděte a pak nahoru na první výtah, kde si vezměte klíč a srdce. Pak se vraťte, vylezte na druhý výtah a jím přejeďte na druhou stranu.

 

Energii si berte podle vlastní potřeby. Jděte doleva, projděte výtahem nad hejnem myší, vlevo prolezte otevíracími cestami. Vylezte nahoru pro srdce a klíček, cestou zpět si vezměte další klíček. Slezte na druhou cestu a jděte vpravo nahoru. Tady pozor na myš, je neobyčejně rychlá! Můžete si zde vzít energii. Vylezte nahoru. zastřelte vojáka, vezměte si srdce a vraťte se až k otevíracím cestám. Projděte až za ně a slezte dolů - tam je výtah. Jeďte s ním, vezměte klíč a vraťte se k otevíracím cestám. Vraťte se výtahem nad hejnem myší a jděte dolů, kde projděte výtahem vpravo a vylezte nahoru. Projděte kolem střelce, ten vám uštědří jednu ránu, vylezte nahoru, projděte otevírací cestou. Zde si můžete podle potřeby doplnit energii. Jeďte výtahem a otevíracími cestami nahoru, tam se nachází Marion, kterou máte osvobodit. Všimněte si, že ze srdíček se tvoří jedno velké srdce. Vraťte se na výtah a jděte vlevo, je tam klíč a energie. Pak zastřelte vojáka. Projděte vlevo a vojáky postřílejte. Vraťte se až za výtah, který vede k Marion a jděte dolů. Projděte otevírací cestou, pak vlevo a dolů. Výtahem jeďte dolů, cestou nezapomeňte vzít klíč vlevo, je velmi důležitý. Pak se vraťte za výtah, jděte vlevo a dolů.

 

Zde vás opět čeká těžká úloha, musíte přeskočit nazpět. Po přeskočení jděte vpravo, kde pochoduje voják. Slezte dolů a počkejte, až přejde za vás (bohužel jej nejde zastřelit) a pak jděte nahoru a vpravo. Vylezte nahoru a projděte výtahem, jděte vlevo pro energii a vpravo nahoru. Vezměte klíč a srdce a vraťte se dolů až za pochodujícího vojáka a dále až do prvního sektoru. Přitom použijte energii, kterou jste si tam nechali. Jeďte nahoru výtahem, pak jděte vpravo a nahoru. Projděte za pavouka a jeďte výtahem vpravo. Tam zastřelte vojáka, vylezte nahoru, jděte vpravo pro srdce. Pak se vraťte, jděte nahoru, vpravo vezměte klíč a vraťte se až dolů k výtahu, tam nahoru a vpravo dole vezměte klíč a vylezte výtahem pro další klíč.

 

Vraťte se k výtahu dole. Jděte vpravo nahoru a za otevírací cestou zase nahoru. Projděte vpravo a výtahem nahoru, spadněte až na šikmou cestu. Projděte doprava otevírací cestou, vylezte nahoru pro klíček a pak se vraťte. Seskočte z šikmé cesty, prolezte pod pavoukem a jděte až dolů k výtahu. Vylezte nahoru k myši, kterou přeskočte. Znovu vylezte nahoru. Projděte otevíracími cestami až nahoru, kde zastřelte vojáka. Jděte doprava mezi větším množstvím výtahů a zde vylezte nahoru. Jděte vlevo, zastřelte vojáka, dále pokračujte doleva, znovu zastřelte vojáka, pak si vezměte klíč. Vraťte se a jděte nahoru a vlevo, tam si vezměte klíček a srdce. Vraťte se dolů ke skupině výtahů. Vezměte si energii a postavte se na třetí výtah zleva. Otočte se vlevo, počkejte až druhý výtah vyjede nahoru, pak seskočte, vezměte si klíč a jděte vpravo. Tam vezměte srdce a vylezte nahoru na cestu, po které běhá salamandr. Jděte vpravo, vylezte nahoru a projděte výtahem vpravo.

 

Tam si vezměte klíč, vraťte se výtahem, jděte dolů. Pak slezte po žebříku dolů, tam, kde pobíhá voják. Přeskočte na výtah a jeďte dolů. Přejděte na druhý výtah a jděte vpravo. Dále jděte nahoru a vpravo, projděte výtahem a po žebříku slezte dolů. Tuto část již znáte, vraťte se až do prvního sektoru. Tam jděte nahoru a znovu vylezte k velké skupině výtahů. U otevíracích cest si vezměte klíč, jděte k výtahům, kde seskočte a jděte vpravo. Slezte dolů, jděte vpravo, po vysokém žebříku nahoru a u fontány seberte poslední klíč. Pokračujte stále doprava. Pak slezte dolů, projděte na výtah a tam se postavte vlevo. Střílejte do té doby, dokud nezastřelíte sedícího vojáka. Pak vyjděte nahoru pro poslední srdce, dolů se vrátíte výtahem. Jděte vlevo a nahoru, projděte otevírací cestou a výtahem se vyvezte nahoru k Marion. Postavte se na výtah a můžete se kochat pohledem, nakonec se podepište do listiny vítězů.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 24. 12. 2006 | Zdroj: Manuály 5 | Vložit nový komentář...

Vložil: WlkVloženo: 14. 11. 2023, 06:47:33
Poke zadavas v emulatori, staci spustit hru a spravidla ked hra bezi.
Napr v Spectaculator das menu Tools>Poke Memory> a tam zadas dve cisla, prve je dlhsie (adresa pamate) a druhe kratsie - hodnota ktoru ukladas do adresy.
Niekedy poke nemusi fungovat (napr u cracknutych hier alebo tak)
Vložil: PeetoVloženo: 11. 11. 2023, 09:14:45
Boulder - Sir Fred? Tak to si trufas. Aktualne na modernych gamepadoch sa to da hrat... ja si pamatam, ze vzhladom na ten akleceracny pohyb panaka a vtedajsie moznosti joystickov a klavesnic originalnych, to bolo peklo.. ale nadriloval som to aj tak a toto som myslim presiel origos na didaktiku, tak ma to bavilo, ale tazke kvoli tomu pohybu a v tej vode plavat a pobrat co treba .. heh... no bolo to zaujimave, ale luxusna gameska to je. Poke som nikdy nepouzival.
Vložil: BoulderVloženo: 04. 10. 2023, 20:34:49
Peeto - Tak jsem to přepočítal / už to bude 34 roků ! Hrůza, jak to letí - a 50 mi bude ,,až,, na jaře 2024
Teď se chystám na ABU SIMBEL a SIR FRED, to byly taky srdcovky... Už ani nevím co vše jsme hráli, celý víkendy / přes noc do rána... ach jooo.. Nemáš nějaký typy na klasický hry z té zlaté doby, ať to celý neprolízám..?
Jak se tam používá ten POKE prosím tě ? V odkazu je číslo - ale nevím co s ním / jak jej použít Díky...
Vložil: PeetoVloženo: 24. 09. 2023, 17:13:04
Boulder - tak toto je skvela hra, drtil som to za mlada na didaktiku. Ale neddohral som nikdy, takze teraz si ma namotivoval... nech to do tej mojej 50tky stihnem
Vložil: BoulderVloženo: 20. 09. 2023, 19:53:10
Tak jsem to po 30-ti letech (opět) dohrál... Ale mám nějaký pochybnosti o návodu, nějak to tam nesedí (si myslím) a dojedu to až po všelijakých ,,zkratkách,, - podle návodu tam myslím dvě místa nesedí s popisem... Ale těch hodin u toho !!! V 50-ti letech
Vložil: PavelVloženo: 26. 08. 2012, 14:29:57
Existuje nějaký způsob, jak sebrat ten klíč v obrazovce nad úvodní místností? Měl by asi spustit vozík, který je v místnosti úplně vlevo nahoře a vede k žebříku. Na mapě je nad tím žebříkem úvodní obrázek. Podle mě to tam není jen tak, nějakým fíglem se tam snad dá dostat. Možná je to jen má fantasmagorie, ale pořád věřím, se dá nějak procházet přes červené dveře, které tvoří v hradu síť zkratek.
Vložil: PaveroVloženo: 18. 12. 2009, 09:37:24
V tom případě můžeš zkusit druhý titul od CodeMasters s Robinem Hoodem v hlavní roli .

http://zx-spectrum.wz.cz/index.php?cat1=3&cat2=3&game_id=amazingadventures.txt
Vložil: jeffVloženo: 18. 12. 2009, 06:31:35
Pánové a dámy, doporučte mi nějakou podobnou hru. Tohle mě vždycky strašně bavilo, ale už jsem to tolikrát dohrál, že potřebuju něco novýho, podobnýho, těžšího.
Děkuji!!!!

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist