English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Order of Sleeping ... (1)
Horace 1-3 (4)
Amaurote (3)
Telefony (2)
Město robotů (19)
Angels (4)
Phantom F4 1-2 (8)
Luxus Software Ost... (23)
Boovie 1-2 (17)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Tajuplný ostrov - návod

Prozkoumal jsem svoje kalhoty (PROZKOUMEJ KALHOTY) a našel křesadlo (VEZMI KRESADLO). Na pobřeží jsem vzal mačetu (VEZMI MACETU) a u potůčku klíč (VEZMI KLIC). Cestu na sever jsem si prosekal mačetou (POUZIJ MACETU), ještě jednou jsem ji použil před propastí na západě (POUZIJ MACETU) a v pralese sebral lopatu (VEZMI LOPATU). Pokračoval jsem na východ, kde jsem sebral pušku (VEZMI PUSKU) a opět použil mačetu (POUZIJ MACETU).

 

Na kraji pralesa jsem se vydal na sever, prozkoumal strom (PROZKOUMEJ OLIVOVNIK) a sebral náboje (VEZMI NABOJE). Na druhém konci bažiny jsem si odložil lopatu (POLOZ LOPATU) a použil mačetu (POUZIJ MACETU). Pod vysokou skálou jsem vzal sekeru (VEZMI SEKERU). V pralese jsem vzal pochodeň (VEZMI POCHODEN), zapálil ji křesadlem (ZAPAL POCHODEN) a to odložil (POLOZ KRESADLO). U palmy jsem získal liánu (USEKNI LIANU) a sebral ji (VEZMI LIANU). Pokácel jsem strom (PORAZ STROM), odložil sekeru (POLOZ SEKERU) a sestřelil jednu kachnu (POUZIJ PUSKU).

 

Ještě jsem na jihu sebral bednu (VEZMI BEDNU) a vydal se přes potok. Na kymácející palmě jsem na chvíli ponořil bednu do vody (POLOZ BEDNU; VEZMI BEDNU) a otevřel ji klíčem (ODEMKNI BEDNU). Vzal jsem z ní sošku (POLOZ BEDNU; POLOZ KLIC; VEZMI SOSKU) a na druhé straně potoka také kachnu (VEZMI KACHNU) a dynamit (VEZMI DYNAMIT).

 

Vrátil jsem se na pobřeží a tentokrát šel na jih, kde jsem si opět cestu prosekal mačetou (POUZIJ MACETU) a došel až k zasypanému vchodu do jeskyně. Zde jsem položil dynamit (POLOZ DYNAMIT), schoval se za balvan (SCHOVEJ SE ZA BALVAN) a hodil zapálenou pochodeň na dynamit (HOD POCHODEN). Tím se mi otevřela cesta do jeskyně, kde jsem našel deník (VEZMI DENIK) a přečetl si polohu pokladu (PROZKOUMEJ DENIK; POLOZ DENIK).

 

Vrátil jsem se k bažině, na místo, kde jsem odložil lopatu, vzal si ji (VEZMI LOPATU) a vykopal truhlu (POUZIJ LOPATU; POLOZ LOPATU; VEZMI TRUHLU). Vrátil jsem se před jeskyni s deníkem a pokračoval na jih. Došel jsem ke skalní stěně, sebral nůž (VEZMI NUZ) a s jeho pomocí truhlu vypáčil (OTEVRI TRUHLU). Sebral jsem poklad (POLOZ TRUHLU; VEZMI POKLAD).

 

U propasti jsem přivázal liánu ke stromu (PRIVAZ LIANU) a dostal se na dno propasti (JDI DOLU). Uprostřed domorodé vesnice jsem vytáhl sošku (UKAZ SOSKU), čímž se mi otevřela cesta dál. Dostal jsem se k hladovému tygrovi, kterého jsem zabavil (HOD KACHNU), pak ho zastřelil (POUZIJ PUSKU) a mrtvolu sebral (VEZMI TYGRA). Tu jsem o kousek dál hodil piraním do potoka (POLOZ TYGRA) a pokračoval na východ, kde jsem na pobřeží spatřil velkou loď. Unikl jsem tedy i s pokladem do bezpečí.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.    Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 29. 1. 2019 | Autor: UgraUgra | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist