English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Titanic 1-2 - návod

Tato hra od španělské programátorské skupiny Topo Soft je rozdělena do dvou samostatných dílů. V tom prvním hledáte v zatopených jeskyních cestu k potopenému vraku a ve druhém se nacházíte uvnitř lodi, kde se v jedné kajutě nachází poklad pasažérů.

 

První díl se začíná v momentě, kdy jste se ponorkou dostali do ústí labyrintu podmořských jeskyní. Dále už musíte plavat sami. Bludištěm vede cesta k potopené lodi Titanik. Dosažení cíle však není snadné. Vzduch rychle ubývá, naštěstí v některých jeskyních najdete kyslíkové láhve. Zákeřní žraloci a obří rejnoci mohou zmařit vaše plány. Zachránit se můžete rychlým a přesným výstřelem z harpuny. Nepřibližujte se k sudům s radioaktivním odpadem, znamenalo by to pro vás jistou smrt. Kostry předchozích potápěčů jsou dostačujícím varováním. Vidina pokladu uvnitř Titaniku je však silnější než nebezpečí, takže vrak nakonec jistě najdete. Bludiště by se dalo rozdělit na dvě části - levou a pravou. Vy se na startu nacházíte v levém bludišti úplně nahoře. Odtud musíte proplavat na úplné dno a spodním tunelem se pak dostanete do pravé části labyrintu. Zde stačí objevit zelenými chaluhami zamaskovaný vchod a z tohoto místa je to k lodi již kousek. S přiloženou mapou nemůžete zabloudit. V závěru stačí proplout otvorem v trupu a na obrazovku se vám vypíše heslo do druhého dílu.

 

Heslo do druhého dílu zní SUSIE, to uvádím pro úplnost, kdyby se náhodou někomu nepodařilo předchozí část dokončit. Pokračování začínáte v kajutě označené na mapě nápisem START. Vaším úkolem je najít poklad, který je ukrytý v trezoru. Přepnutím páky, která se nachází v kajutě úplně vlevo dole, se otevřou dveře na mapě označené písmenem A. Po proplutí tímto otvorem se dostanete do do kajuty úplně vpravo dole, kde se nachází výbušina. Po sebrání výbušniny se otevřou dveře označené písmenem B, které vedou do kajuty s trezorem. Pak stačí připlout k trezoru a bomba se automaticky aplikuje. Touha po zlatě vás však může stát i život. Bojujete s časem, neboť vám neustále ubývá kyslík v přístroji. Drobná mořská havěť, medúzy a hvězdice, vás připravují taktéž o kyslík. Setkání s chobotnicí nebo žralokem je však již smrtelné. Na mapě je vyznačeno, kde pravděpodobně tyto obludy číhají. Když je zpozorujete, střílejte rychle. V mrazírně na vás čeká předčasný konec.

 

Podrobné mapy

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 4. 6. 2002 | Zdroj: FIFO 6 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist