English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (5)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Towdie - návod

Na začátku hry vezměte jablko, lopuchy a kovářský měch. Když budete mít málo energie, doplňte si ji muchomůrkami. Přesuňte se o čtyři obrazovky doleva a o jednu dolu, kde seberte tužidlo. Jděte za kuchařem a dejte mu lopuchy, z kterých uvaří výbornou zeleninovou polévku (pěknej humus ). Zaprášený stroj, který je ve věži, potřebuje opravit. Jděte k němu a oprašte ho kovářským měchem. Stroj vám za pomoc daruje živou vodu, kterou položte u sloupu vedle princezny. Jablko dejte ježkovi, který si ho odnese a tím vám uvolní cestu. Přejděte do obrazovky, kde je leklá ryba (místnost s drakem). Vezměte rybu a sáček se zrním. Přesuňte se k pracovitým skřítkům a dejte jim leklou rybu. Skřítkové popadají jako mouchy a uvolní cestu. Položte sáček se zrním. Jděte ke studni, seberte toaletní papír a přesuň se za princem do vězení. Když budete u prince, tak mu ho dejte, aby si měl čím vytřít ... (ve skutečnosti chce napsat dopis)

 

On vám za odměnu dá talisman pro štěstí a list pro princeznu. Obě věci seberte a vydejte se k princezně. Vedle ní je krém na opalování, který vezměte. Jděte na místo, kde spí skřítkové a odtud se přesuňte k vlaštovce (musíte přeručkovat po laně), která ztratila krém na opalování. Dejte ji tedy ten svůj. Od vlaštovky dostanete prsten. Směrem nahoru vede cesta, po které se dostanete k duchům. Duchy postříkejte tužidlem a položte tu popsaný lístek od prince. Na místě, kde byla vlaštovka, vede cesta směrem dolů, kterou se dostanete k šachistovi. Dejte mu talisman pro štěstí v podobě šachové figurky, získáte tak knihu s morseovkou  a plynovou masku. Jděte k princezně a nasaďte ji prsten. Princezna se promění v žábu o odskáče do vedlejšího pokoje, kde na vás počká, ale mezitím ji z ruky vypadne zrcadlo. Vezměte živou vodu a jděte za žabkou (2x vpravo). Když ji pokropíte, získá opět svoji původní podobu. Cestou k lanu je spadlé pírko, které ztratil prolétající čáp. Vraťte se ke kováři a polechtejte ho pírkem. O dvě obrazovky vlevo jsou křemeny, se kterými se vydejte znovu za kovářem. Za křemeny od něj dostanete pilník. Jděte za katem, ale po cestě se zastavte u majáku, kde použijte knihu s morseovkou. Maják zprávu rozšifruje a oznámí vám číslo, které předejte katovi spolu s pilníkem. Kat vám dá za snahu kladivo.

 

Přesuňte se do obrazovky, kde je kvítek. Nasaďte si plynovou masku, protože kvítek páchne. Projděte po louce a kvítek seberte. Když se budete vracet maska se automaticky odepne a vy už ji nebudete potřebovat. V pokoji, kde seděla princezna, vezměte zrcátko. Na místě, kde jsou skřítci, je sáček se zrním, který taktéž seberte. Jděte ke ztuhlým duchům, položte kladivo a vezměte list pro princeznu. Směrem nahoru vede cesta, kterou se dostanete k hrdličce. Dejte jí nejdřív list pro princeznu a potom sáček se zrním. Vydejte se k obrovi a dejte mu přivonět ke kvítku. Obr shodí kouli a přesune se k drakovi. Kouli tu nenechte ležet. Na místě, kde byl obr, cesta pokračuje. Dostanete se po ní ke zlému čaroději. Počkejte až vypustí hvězdy a potom skočte na sloup a okamžitě vyndejte zrcátko, které obrátí směr střely a zabije čaroděje. Pokračujte nahoru, až dojdete k dělu. Vložte do děla kouli, které pak vystřelí. Vraťte se ke kuchaři a vezměte mýdlovou vodu (cestou seberte kladivo v obrazovce s duchy). Obr si z mýdlové vody udělá bublifuk a začne vytvářet bubliny, což draka úplně odrovná. Teď se vydejte do nejvyššího patra zámku (nad dělo), do místnosti s velkým zvonem, do kterého udeřte kladivem. Země byla zbavena zlého draka a už se tak nikdo nemusí bát. Pokud navíc sesbíráte všechny mochomůrky, vaše skóre by mělo mít maximální hodnotu 45 bodů.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 28. 12. 2001 | Zdroj: BIT 10/94 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist