English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Teenage Mutant Hero Turtles 2 - návod

Koncem roku 1991 se na západním trhu objevil nový hit od firmy Image Works s názvem Teenage Mutant Hero Turtles 2. Na rozdíl od první části obsahuje tato hra dohrávací bloky, možnost hry jednoho nebo dvou hráčů najednou a mnohem víc splní představy obdivovatelů populárního televizního seriálu, kteří určitě čekají na pořádnou bojovou hru. Hra nabídne vynikající grafické zpracování a věrně zachycuje podobu postav, jak je znáte z televizní obrazovky. V úvodu hry si vyberete ze čtyř želvích hrdinů dva zástupce, kteří se vzápětí vrhnou do boje proti Shredderovým vojákům. Záleží jen na vás, či do boje pošlete Donatella s tyčí, Michelangela s nunčaky, Raphaela s trojzubci, popřípadě Leonarda s mečem. A teď už vzhůru do boje!

 

1. LEVEL
Shredderovi vojáci obsadili televizní stanici Channel 6 a založili v ní požár. Želvy se tu okamžitě objevily, aby zachránily April, která je uvězněna v redakci. Redakce je však na druhém konci dlouhé chodby, která je plná ninjů. A už jsou tu dveře do kanceláře April. Ty jsou ale střežené střílejícími roboty, s kterými si však šikovné želvy dokáží poradit.

 

2. LEVEL
V kanceláři April se to rovněž hemží Shredderovými vojáky. April bázlivě stojí v rohu vedle svého počítače. Po zničení všech ninjů se postaví želvám na odpor Shredderův mutant, kříženec nosorožce s člověkem, který ohrožuje želvy puškou.

 

3. LEVEL
Po záchraně April se želvy vydávají po stopě Shreddera. Ninjové jsou už v celém městě, takže dostat se k němu nebude až tak lehké. Ukrývají se i v kanálech, ze kterých vyskakují a hází po želvách kanálové víko, které dokáže pořádně odebrat energii. Kanál pak zůstane odkrytý a želvy se v něm mohou bezpečně skrýt před nepřítelem. Boj s ninjy nám pomohou ulehčit i výbušné sudy, které se dají odpálit a po chvíli explodují. Na konci tohoto levelu se želvy posilní pizzou před dalším bojem.

 

4. LEVEL
Zde nás čekají další bitky s přesilou Shredderových vojáků. V pozadí jsou vidět výsledky řádění nepřátel v podobě rozbitého automobilu. Po krátké bitce a zničení všech ninjů vyběhne na želvy druhý Shredderův mutant vytvořený z divokého prasete a člověka. Ten želvy ohrožuje ultrazvukovou zbraní.

 

5. LEVEL
Ze zemského povrchu se nyní přesuneme do městské kanalizace. Jsou tu zobrazené žebříky, neútulné prostory stoky, potrubí a samozřejmě, že tu nechybí ani skupina ninjů. V žádném správném kanálu nechybí potkani (autor návodu asi potkana v životě neviděl, pozn. Pavero ), takže i zde se s nimi střetnete. Tito potkani jsou však velmi agresivní, protože se do kanálu dostanou proražením díry ve stěně. Podobně se chovají i k želvám. Tato dvojnásobná přesila je velmi vyčerpává, takže po úspěšné bitce je čeká chutná pizza.

 

6. LEVEL
Boj pokračuje v kanále. Východ na povrch střeží Shredder na létajícím stroji, který chrlí potkany. Že by už závěrečný souboj? Kdepak, po zničení stroje Shredder uniká z trosek.

 

7. LEVEL
Želvy vyběhnou z kanálu, aby sledovali Shreddera, ale zde mu přichází na pomoc kamion plný ninjů, kteří spolehlivě zatarasí cestu. Na cestě se povalují různé bezpečností kužele používané při malování silnic. Tyto předměty se dají odkopnout, ale na protivníky to nemá žádný účinek. Jsou tu i výbušné sudy z předcházejících levelů.

 

8. LEVEL
Želvy se probojovaly až před bránu tajné továrny. Ta je chráněna oběma mutanty s jejich oblíbenými zbraněmi. Asi jim nestačila lekce z předchozích levelů. Opět se však ocitnou v roli poražených.

 

9. LEVEL
V této úrovni Shredder nasadí účinnější roboty známé z prvního levelu, kteří umějí i střílet, což značně ohrožuje želvy na životě. Potkáte je zde na každém kroku. Jelikož je s nimi hodně práce, autoři umístili do této úrovně občerstvení.

 

10. LEVEL
Tato úroveň se od ostatních odlišuje tím, že želvy už nejdou po svých, ale vezou se na skateboardech. Opět pokračují nekonečně souboje s ninjami, kteří se jsou rovněž vybavení tímto dopravním prostředkem. Nad hlavami želv krouží helikotéra, která je nepříjemně bombarduje, takže mají co dělat, aby se vyhnuly padajícím bombám. 

 

11. LEVEL
Želvy se ocitnou na stavbě v prostředí jeřábů, bagrů a podobných vymožeností. Střetnete se tu s dotěrnými potkany, kteří vás přestanou otravovat, jen když je zničíte. Ohrožuje vás i nebezpečné napětí, které se projevuje elektrickými výboji. Po úniku před blesky a potkany vám jistě spraví chuť pizza, která se tu povaluje. Po jejím zkonzumování na vás zaútočí robot.

 

12. LEVEL
Tady želvy narazí na další Shredderův výtvor, svalnatou příšeru. Tu však nelze zařadit do skupiny mutantů, protože se nepodobá žádnému zvířeti. Podstatné je, že je velmi silná a želvy s ní budou mít problémy.

 

13. LEVEL
Našli jsme Technodrom, sděluje nám nápis oddělující poslední kapitolu. Želvy se konečně probojovaly až do této obrovské pohybující se koule, kterou řídí Krenk a Shredder. Vše je tu nabité elektřinou, pokud si nedají želvy pozor, lehce přijdou o život. Cesta ke Shredderovi je jištěna zástupy střílejících robotů, které musí želvy rychle ničit. Po této vyčerpávající bitvě na želvy opět čeká chutná pizza.

 

14. LEVEL
Situace se opakuje a příšera, která vám dala zabrat ve 12. levelu, je tu zpět a stráží vchod ke Krenkovi.

 

15. LEVEL
Želvy stojí před Krenkem, který v televizním seriálu vypadá sice mírumilovně, ale v této úrovni se přesvědčíte o opaku, protože se postaví želvám směle na odpor. Jeho mohutné tělo odolává jejich útokům, ale nakonec přeci jen zvítězí želvy. Nyní se na scéně objeví samotný Shredder obalený pancířem a ohánějící se svým dlouhým mečem. Potom se objeví další Shredder a ještě jeden. Želvám jde z toho hlava kolem, když jsou obklíčeni tlupou pancéřových bojovníků. Želvy se musí šikovně vyhýbat mečům a při tom používat i svoje zbraně a bojové umění ke zničení všech protivníků. Po vítězné bitvě už jenom následuje závěrečná gratulace autorů k úspěšnému zdolání hry. Na obrazovku se vykreslí obrovský Technodrom, který už nikdy víc nebude použit na tyranizování lidstva, neboť jeho vůdci jsou zničeni.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 15. 12. 2004 | Zdroj: FIFO 15 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist