English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Ancient Fighters (4)
Sword of Ianna (5)
Hlášení chyb (52)
Soft & Cuddly (5)
Spectaculator (25)
Moon Alert (14)
Bruce Lee (31)
Ghosts 'n' Goblins (3)
J.H.C.S. - komplet... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Zakliaty zámok programátorov - návod

V roli Stanislava Hrdy musíte vysvobodit programátora Mariana Durkoviče, který je uvězněný v zakletém zámku. Vrtulníkem přistanete na jeho střeše a začíná se vaše dobrodružství. Hra se ovládá pomocí menu klávesami A, Z a ENTER. Následující návod popisuje pouze některé úkony pro úspěšné dokončení hry.

 

Napravo od helikoptéry seberte lékárničku. Otevřete ji a najdete kapesník (vreckovka). Jděte doleva a po hromosvodu sešplhejte dolů. Pak jděte směrem doprava do místnosti plné obrazů. Jděte dolů a vpravo na WC, kde najdete granát. Po schodišti sejděte dolů a jděte kolem Františka Fuky na pravé schodiště. Po něm sejděte úplně dolů. Pak jděte doleva až k Denisovi Havrilovi. U něj jděte dolů a doprava pro časopis Sexpress. Vraťte se k Denisovi a vydejte se vlevo ke schodům. Jděte dolů a seberte tiskárnu (printer), kombinačky a šroubovák (skrutkovač). Po schodech se vydejte na křižovatku čtyř chodeb a jděte vlevo k nebezpečnému Rambovi. Dejte mu časopis Sexpress. Za Rambem jděte dolů a vlevo ke schodišti. Na schodišti zamiřte dolů a vlevo ke ospalé smrtce. Tu zlikvidujte granátem. Pištovi utřete nos kapesníkem a on vás pošle za Igorem Malým.

 

Vraťte se ke křižovatce čtyř chodeb. Nyní se vydejte vpravo až k Igorovi. Šroubovákem dotáhněte povolený šroubek a dostanete od Igora interface. Jděte zpět ke schodišti za Rambem a pak vlevo až k výtahu. Vyjeďte do druhého patra a vystupte z výtahu. U Sinclaira použijte interface a tiskárnu. Vytiskli jste mapu, kterou seberte. Teď se můžete lépe orientovat na zámku. Výtahem vyjeďte do šestého patra. Vyjděte nahoru do strojovny a seberte kreditní kartu. Výtah teď nefunguje, tak musíte sejít po levém schodišti dolů a vrátit se na křižovatku čtyř chodeb. Teď se vydejte nahoru a vlevo pro žebřík (rebrík). Jděte úplně vpravo ke schodišti. Po schodech se vydáme nahoru a u padáku zamíříme vlevo. Jdeme za nápisy E.T. a dojdeme ke stěně s elektronickým zámkem. Vložíme do něj kreditní kartu a můžeme jít dolů. Najdeme uvězněného Durkoviče. Pomocí kombinaček ho osvobodíme. S pomocí žebříku najdeme ukrytou další kredit kartu. Pomocí ní se dostanete nahoru. U pohyblivých schodů nahoře ještě seberte kanystr (kanyster) a vráťte se na střechu k helikoptéře. Nalijte benzín z kanystru do helikoptéry. Následuje gratulace k úspěšnému dokončení hry.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.    Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 25. 10. 2010 | Autor: Karel Ondráček | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist