English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
North & South (10)
Jet Set Willy (35)
Ninja Commando (4)
Kenny Dalglish Soc... (9)
Eric and the Float... (2)
Dizzy and the Myst... (1)
Rabid Mower (2)
Addams Family (4)
Proxima - kompletn... (2)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.

 

Ultrasoft - sháníme originální hry

Jistě se shodneme na tom, že nejprofesionálnější firmou zabývající se distribucí her pro ZX Spectrum v tehdejším Československu byl právě slovenský Ultrasoft. V této souvislosti narážím hlavně na propracované návrhy kazetových obálek, které mohly směle konkurovat produkci her v západní Evropě. Tím naprostým vrcholem pak byly v letech 1993 až 1995 velké plastové kazetové obaly, které již neměly vůbec žádnou konkurenci.

 

Na druhé straně mluvit v širším měřítku o profesionální distribuci her v souvislosti s Ultrasoftem, nemusí být tak úplně na místě. Hlavním nedostatkem byly dodací lhůty, kdy od uvedení hry trvalo třeba několik měsíců, než byla zařazena do distribuce. Dalších několik měsíců od objednání pak obvykle uplynulo, než originálka dorazila k cílovému uživateli. V dnešním světě internetových obchodů, kdy objednané zboží máte doma leckdy i druhý den, je to něco nepředstavitelného, tehdy to však byla běžná realita.

 

Na tomto místě mi to pochopitelně nedá se nepochlubit mojí osobní sbírkou velkých kazetových obálek. Sbírka je tvořena všemi čtrnácti tituly, které se vám zobrazí po rozkliknutí níže uvedené fotografie.

 

 

Naším cílem je postupně zrekonstruovat do digitální podoby (formát TZX) přesnou kopii všech kazetových originálek od této společnosti. K tomu potřebujeme vaši pomoc, v danou chvíli sháníme kazetové originálky k následujícím titulům: Baby Mantrik (CZ), DTP Machine Professional Pack, Hexagonia a Komando 2. Pokud tyto originálky vlastníte a byli byste ochotni je odprodat, popřípadě vyměnit za jiné, prosím, kontaktujte mě na e-mailové adrese pavero(a)seznam.cz.

 

Publikováno: 28. 8. 2010 | Doplněno: 08. 03. 2015 | Vložit nový komentář...

Vložil: LubomirVloženo: 25. 04. 2014, 09:37:19
Áno, to je ona. Dodnes si pamätám kde mali vystavené hry od Ultrasoftu a ako som si víťazoslávne odtiaľ odnášal Quadrax.
Vložil: PaveroVloženo: 24. 04. 2014, 20:25:20
Že by šlo o tuto prodejnu?

http://www.zx-spectrum.cz/images/prodejna_ultrasoft.jpg
Vložil: LubomirVloženo: 24. 04. 2014, 13:14:25
Ah nostalgia! Tiez mam od nich par mozno este doma. Doteraz si pamatam aky som bol nateseny s hry Komando. Vtedy sa to predavalo v Bratislave na Mytnej v jednom obchode kam som rad chodil.
Vložil: mdesVloženo: 03. 04. 2012, 13:45:56
http://granatco.tumblr.com/post/20289821273

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist