English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Ultrasoft - sháníme originální hry

Jistě se shodneme na tom, že nejprofesionálnější firmou zabývající se distribucí her pro ZX Spectrum v tehdejším Československu byl právě slovenský Ultrasoft. V této souvislosti narážím hlavně na propracované návrhy kazetových obálek, které mohly směle konkurovat produkci her v západní Evropě. Tím naprostým vrcholem pak byly v letech 1993 až 1995 velké plastové kazetové obaly, které již neměly vůbec žádnou konkurenci.

 

Na druhé straně mluvit v širším měřítku o profesionální distribuci her v souvislosti s Ultrasoftem, nemusí být tak úplně na místě. Hlavním nedostatkem byly dodací lhůty, kdy od uvedení hry trvalo třeba několik měsíců, než byla zařazena do distribuce. Dalších několik měsíců od objednání pak obvykle uplynulo, než originálka dorazila k cílovému uživateli. V dnešním světě internetových obchodů, kdy objednané zboží máte doma leckdy i druhý den, je to něco nepředstavitelného, tehdy to však byla běžná realita.

 

Na tomto místě mi to pochopitelně nedá se nepochlubit mojí osobní sbírkou velkých kazetových obálek. Sbírka je tvořena všemi čtrnácti tituly, které se vám zobrazí po rozkliknutí níže uvedené fotografie.

 

 

Naším cílem je postupně zrekonstruovat do digitální podoby (formát TZX) přesnou kopii všech kazetových originálek od této společnosti. K tomu potřebujeme vaši pomoc, v danou chvíli sháníme kazetové originálky k následujícím titulům: Baby Mantrik (CZ), Megamix a Skladačka. Pokud tyto originálky vlastníte a byli byste ochotni je odprodat, popřípadě vyměnit za jiné (např. Twilight), prosím, kontaktujte mě na e-mailové adrese pavero(a)seznam.cz.

 

Publikováno: 28. 8. 2010 | Doplněno: 08. 03. 2015 | Vložit nový komentář...

Vložil: Stano HrdaVloženo: 06. 05. 2021, 23:51:49
Patriku, tak to sa ospravedlňujem, že sa niečo strhlo autorom. Na začiatku som v Ultrasofte pôsobil a zasa musím dodať, že sme ani my nejako zásadne nezbohatli. Ja som si za podiel z Ultrasfotu kúpil prvé PC 386 DX80 tuším. A na tú chybu v Atomixe som došiel práve ja, lebo som to schuti hrával dokola a stále mi to tuším v 10tom leveli padalo, tak ma napadlo, že je tam softvérový bug. A ešte dodám na vysvetlenie, prečo ochranu robil Busy. Na úplnom začiatku sme dali urobiť ochranu Frantovi Fukovi a on za hrou robil audioscan nejakého zvukového výstupu. A to moc nefungovalo, lebo to ten audio nedetegovalo presne. A preto ochranu proti kopírovanie robil Busy, ktorý tam pridal pár bitov, ktoré generický kopirák považoval za zbytočné a ochrana fungovala skvele. Tak sme si to dúfam aspoň takto na diaľku po dekádach rokov vysvetlili. Ja vykonám pokánie a prispejem na Tvoj skvelý emulátor ZXDS, aby nastala opäť rovnováha v prírode a obnovil sa svetový mier.
Vložil: Patrik RakVloženo: 14. 01. 2019, 11:03:42
Čistě pro info, TZX verze s no-copy loaderem je to, jak jsme to původně poslali do Ultrasoftu, ne co dělal Busy. Dali jsme jim k tomu tenkrát i speciální program na rozkopírovávání. Ale oni to chytráci bez našeho vědomí dali Busymu, který ten loader předělal a přidal ten jejich obrázek. Bohužel nevěděl, že tam byla no-copy ochrana, která se tím aktivovala, a Ultrasofti tak nechali namnožit bůhvíkolik kazet s verzí, která díky té ochraně padala v n-tém levelu. To pak bylo překvapení... A protože jsme tenkrát byli ještě mladí a blbí, tak náklady s tím spojené strhli z našich peněz.
Vložil: PeetoVloženo: 06. 10. 2018, 23:40:23
Wow, ten Twilight vysiel aj na kazete?
Vložil: Solaris104Vloženo: 06. 10. 2018, 11:39:58
A ještě sháníme origináky na kazetě Megamix a Skládačku. Na výměnu mám např. Twilight.
Vložil: PaveroVloženo: 02. 10. 2018, 08:54:46
Ony ty informace už nejsou úplně aktuální. V tuto chvíli chybí pouze CZ verze Baby Mantriku.
Vložil: PeetoVloženo: 01. 10. 2018, 19:03:43
Mal som hexagoniu aj komando a uz nemaam. A uz mi niekto predajte za normalnu cenu funkcny didaktik kompakt radsej, lebo na nete to vsetci skupuju a predavaju 5x drahsie
Vložil: IvoVloženo: 01. 10. 2018, 16:33:05
DTP Machine Professional Pack na kazetách nevyšiel viď. poznámka dole na stránke http://www.oldgames.sk/mag/bit-38/page/47/

Hexagoniu mám - jej TZX verzia s no-copy loaderom od busyho je napr. na WOS

Komando 2 je tam tiež
Vložil: LubomirVloženo: 25. 04. 2014, 09:37:19
Áno, to je ona. Dodnes si pamätám kde mali vystavené hry od Ultrasoftu a ako som si víťazoslávne odtiaľ odnášal Quadrax.
Vložil: PaveroVloženo: 24. 04. 2014, 20:25:20
Že by šlo o tuto prodejnu?

http://www.zx-spectrum.cz/images/prodejna_ultrasoft.jpg
Vložil: LubomirVloženo: 24. 04. 2014, 13:14:25
Ah nostalgia! Tiez mam od nich par mozno este doma. Doteraz si pamatam aky som bol nateseny s hry Komando. Vtedy sa to predavalo v Bratislave na Mytnej v jednom obchode kam som rad chodil.
Vložil: mdesVloženo: 03. 04. 2012, 13:45:56
http://granatco.tumblr.com/post/20289821273

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist