English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Aliens 1-2

Z množného čísla v názvu hry Aliens je patrné, že se oba dva recenzované tituly inspirovaly v pořadí druhým filmovým počinem, pod režijní taktovkou Jamese Camerona. Z celé dosavadní vetřelčí tetralogie byl právě druhý díl dle mého názoru opředen největší porcí akce, což tvůrci počítačových her rozhodně nemohli nechat bez odezvy. Byla to právě firma Electric Dreams, která se rozhodla kout železo, dokud bylo žhavé a přinesla dva naprosto odlišné tituly, byť inspirované shodným námětem. Poručík Ripleyová, která přežila jako jediná z celé posádky nákladní lodi Nostromo, je nalezena v hibernační kapsli plující temným vesmírem. V obrovském komplexu vysoko na orbitu Země je podrobena nepříjemnému výslechu vysokých úředních činitelů Společnosti. Její popis cizích bytostí, které se vyvíjejí v těle živého lidského hostitele, se setkává s nedůvěrou. Výbor ignoruje zuřivé varovaní Ripleyové před cizí kosmickou lodí obsahující tisíce nevylíhnutých vajíček. Ripleyová se zhrozí, když se dozvídá, že vzdálená planeta, na které se posádka Nostroma střetla se smrtícím mimozemšťanem, je nyní osídlena vesmírnými inženýry Společnosti a jejich rodinami. Poté, co je ztracen veškerý kontakt s kolonií, Ripleyová nerada souhlasí doprovázet elitní eskadru vesmírných mariňáků na vzdálenou planetu.

 

První hra se odehrává přímo na planetě kolonistů, na jejich základně nesoucí známky krutého boje. Základna je obrovská, čítá 256 místností, přičemž cílem vašeho snažení bude zlikvidovat co největší počet vetřelců, obzvláště jejich královnu, a zajistit bezproblémový návrat do připraveného transportéru. Více informací pak naleznete v přiloženém návodu. V pořadí druhá hra je rozdělena do šesti samostatných částí, které věrně kopírují filmový děj. Po úvodní instruktáži a identifikaci potřebného vybavení začíná váš první vážnější úkol. Ve výsadkovém modulu musíte dopravit elitní komando na povrch planety. Pro úspěšné přistání, které trvá asi tři minuty, je nutné držet se ve středu vodících kružnic a včas reagovat na každou změnu jejich směru, což je dost obtížné. Pravý ukazatel se za žádnou cenu nesmí dostat do červeného pole. Další část se odehrává na rozsáhlé základně, kde se čtveřice mariňáků snaží dostat do bezpečí. Vetřelci útočí ze všech stran, jejich polohu vidíte na radaru, blížící se nebezpečí je signalizováno blikající červenou barvou u každé z postav, takže buďte ve střehu a včas přepněte na vojáka, který je v bezprostředním ohrožení života. Ve třetí misi plamenometem zaháníte dotírající vetřelce, aby ostatní členové týmu uvolnili zaseknuté dveře a unikli z úzkého koridoru. Ve čtvrté části musíte prokličkovat spletí větracích šachet, vetřelci vám budou samozřejmě v patách. V páté misi je potřeba v časovém limitu 17 minut vyhledat malé děvče Newt, jedinou přeživší obyvatelku základny, a doprovodit ji zpět k záchrannému modulu. Následuje velkolepé finále, kde chapadlem mechanického nakladače musíte polapit vetřelčí královnu a otvorem v podloze ji prohodit do hlubin vesmíru.

 

Aliens 1

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Electric Dreams Software, 1987
Autoři:  Software Studios, Pennsoft, Soft Machine, ...
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Aliens1.txt
Kazetová obálka:  Aliens1.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, remake, online
RZX video:  Aliens1.rzx (88 KB)
Stažení hry:  Aliens1.zip (29 KB)

 

Aliens 2 - Aliens US

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Electric Dreams Software, 1987
Autoři:  Mr. Micro, Glyn Anderson
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Aliens2.txt
Kazetová obálka:  Aliens2.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Aliens2.rzx (362 KB)
Stažení hry:  Aliens2.zip (95 KB)

 

Stažení celé série: Aliens1-2.zip (123 KB)
Publikováno: 24. 4. 2003 | Doplněno: 27. 8. 2008 | Vložit nový komentář...
Vložil: abraxxVloženo: 05. 04. 2014, 10:27:21
Hra Aliens 1 mne ve své době velice lákala. Byla sice napínavá ale z mého pohledu hratelnost velmi snižovala absence "kompasu nebo minimapy". Hráč se v místnosti otáčel dokola ale všechny zdi byly skoro stejné a navíc se postavy v jedné místnosti navzájem neviděly. To ale změnil REMAKE. Silně dodržuje koncept hry a hratelnost posunul mnohem výše. Doporučuji.

K zahození u remake není ani mapa a systém cheatů.
Vložil: ainVloženo: 20. 03. 2011, 02:05:39
Naprosto dokonalá hra, které musím dát 100%. Tomu napětí a té atmosféře se nic nevyrovná, je to perfektně promyšlené včetně hry za tým. Aliens 2 US neznám, ale taky to zkusím...

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist