English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Druid 1-2

Čtyři lebky smrti byly vypuštěny princem temnoty a do celého světa šíří utrpení a úpadek. V roli stárnoucího druida je musíte zneškodnit a zkřížit tak plány zlého prince. Ke splnění tohoto nelehkého poslání vám poslouží kouzla založená na elementu vody, ohně a elektřiny. Mezi speciální kouzla dále patří klíč (otevírání dveří), neviditelnost, golem (vytvoří silného spolubojovníka) a chaos (zničí všechny stvůry v dosahu). V okolí věže, kde se usídlilo zlo, se nachází mnoho typů démonů, kteří vás napadnou, jen co vás zmerčí. Každý typ démona vyžaduje ke svému zabití jiný druh kouzla, například ohniví démoni jsou imunní na kouzlo z elementu ohně a podobně. Pokud se k vám přiblíží, vysají vaši energii, ta může být doplněna, když se ocitnete na symbolu s pentagramem. Truhly představují zásobárnu kouzel, ale při výběru jejich obsahu buďte velmi opatrní a dobře zvažte, kterou položku si vezmete, protože tím dojde k automatickému zničení všech ostatních kouzel v truhle. Jestli se situace stane hektickou, vyčarujte golema, magického služebníka, kterému můžete zadávat několik málo příkazů (vyslat, následovat, čekat) a jehož dotek je pro démony obvykle smrtelný, musíte však vzít v potaz, že jeho energie se postupně vytrácí.

 

Pokračování se odehrává o 103 let později od událostí prvního dílu, kdy byl princ Acamantors vyhnán z věže Belorn. Jak však jistě tušíte, nic netrvá věčně a princ temnoty se vrátil, aby se pomstil. Svou pomstu začal poměrně nevinně, všechny obyvatele poklidné vesničky Ishmar proměnil v ohyzdné zombí. Budete se muset pořádně ohánět, abyste sjednali nápravu. O sto let později naštěstí síla našeho milého druida Hasrinaxxe značně narostla, takže jeho arzenál kouzel se rozšířil na úctyhodný počet třicetidvou, však i počet protivníků stojících vám v cestě je pestřejší, nemusíte mít tedy strach, že byste tak velký útočný potenciál nevyužili. Hrací plocha druhého dílu pořádně nabobtnala, zatímco věž Belorn byla rozdělena do osmi pater, nyní na vás čeká dobrodružství rozprostírající se na ploše patnácti levelů. Nemůžu si ale pomoci, grafika prvního dílu mi připadá podstatně povedenější a detailnější, hratelnost obou dílů však zůstala na stejné, tedy poměrně vysoké, úrovni. Co dodat na závěr, pokud jste měli rádi Gauntleta, myslím, že tuto dvojdílnou sérii nemůžete nechat bez povšimnutí.

 

Druid 1

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Firebird Software, 1986
Autoři:  Dene T. Carter, Andrew E. Bailey
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Druid1.txt
Kazetová obálka:  Druid1.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Druid1.rzx (326 KB)
Stažení hry:  Druid1.zip (25 KB)

 

Druid 2 - Enlightenment

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Firebird Software, 1986
Autoři:  Dene T. Carter, Brian Pollock, Kevin Wallace
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Druid2.txt
Kazetová obálka:  Druid2.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Druid2.rzx (331 KB)
Stažení hry:  Druid2.zip (31 KB)

 

Stažení celé série: Druid1-2.zip (55 KB)
Publikováno: 3. 1. 2004 | Doplněno: 30. 8. 2006 | Vložit nový komentář...
Vložil: donPadreMariossoVloženo: 25. 02. 2024, 11:47:33
Nech mi nikto nehovorí, že sa mu páči hociktorá z týchto hier! Veď čo sa na tom môže niekomu páčiť? Kým pri prvej časti som bol hlavne zmätený z toho, ako svojho času táto hra mohla dostávať také veľké hodnotenia, pri druhej časti som sa čudoval najmä tomu, ako autori mohli tak slabú hru ešte zhoršiť. Hra sa nedá kvôli frustrujúcej obtiažnosti poriadne hrať. Oba diely majú mizernú grafiku, pričom prvý diel ju má aspoň pekne farebnú. Hra má celkom fajn nápad, ale je absolútne nedotiahnutý. Plus, neverím, že toto prešlo nejakým testovaním, kým to dali von. Proste, týmto hrám sa vyhnite, ušetríte si nervy.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist