English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Fantastic Voyage

Nadešel čas, kdy se fikce stává skutečností. Nejnovějším vynálezem je přístroj, který umožňuje cokoliv zmenšovat. Právě byl do nemocnice dopraven pacient v beznadějném stavu. Nemoc již zachvátila větší část organismu a neúprosně se šíří. Jediným východiskem je zmenšení jednoho z lékařů a jeho nasazení přímo do těle pacienta. Tím lékařem jste právě vy a máte za úkol zachránit nemocného bez ohledu ne nebezpečí, která na vás čekají uvnitř těla. Nasedáte do vhodně uzpůsobeného vozidla pro pohyb v lidském organismu. Bohužel máte smůlu, vozidlo havaruje a jeho jednotlivé části se rozptýlí v různých oblastech pacientova těla. V tomto okamžiku se začíná hra. Hra o pacientův život. Musíte likvidovat ohniska nemoci a současně sbírat díly svého vozidla. Ty je třeba skládat v mozku a pak opustit tělo. K tomu máte vymezený čas, po jehož překročení nabýváte původních rozměrů, takže pokud zůstanete v těle, je s vámi i s pacientem konec. Nesmíte také dopustit, aby teplota těla překročila povolené maximum.

 

Naštěstí máte u sebe teploměr. Infekci likvidujete ničením choroboplodných zárodků. Tento úkol je usnadněn tím, že jste průběžně informováni o tom, která část těla je infikována. I když chvílemi organismus nevykazuje napadení infekcí, překážejí vám bakterie, které sice žijí v symbióze s organismem, ale pro vás jsou nebezpečné. Některé části těla (např. stěny plic, pohyblivé chlopně) vás rovněž ohrožují na životě. K obraně před bakteriemi a infekcí a také k vytváření průchodů v překážkách slouží ruční vystřelovač energie. Používejte ho ale s rozvahou, protože využívá energii vašeho těla. Své síly můžete obnovovat delším odpočinkem. Objevíte určitě i létající bílé krvinky. Ty můžete chytat a s jejich pomocí ničit zárodky, jež vám brání v cestě. Výpravu začínáte v ústní dutině, odkud již není návratu. Vedle vás leží první kus z vozidla, který musíte dopravil do mozku. Další díl se nachází v části střeva. Ostatní již musíte najít sami. Znalost anatomie těla vám cestu usnadní. Když se vám podaří v mozku složit celé vozidlo, musíte proniknut přes oční nerv a opustit tělo.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Quicksilva, 1984
Autor:  John R. Edmonds
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Fantasticvoyage.txt
Kazetová obálka:  Fantasticvoyage.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Fantasticvoyage.rzx (592 KB)
Stažení hry:  Fantasticvoyage.zip (21 KB)

 

Publikováno: 18. 3. 2003 | Vložit nový komentář...
Vložil: ArtVloženo: 25. 05. 2010, 11:54:25
Verze pro Amigu podle obrázků nevypadá špatně, ale připadá mi to jako dost odlišná hra. Mimochodem, na verzi pro Spectrum se mi líbí také úvodní obrázek, který je nakreslený jednoduše a velká část obrazovky je prázdná, ale už na první pohled je vidět, že ho dělal profesionál, a celkově vypadá spíš jako obálka knihy.
Vložil: ainVloženo: 24. 05. 2010, 19:05:40
Stojí za to mrknout i na Amiga remake, ten vypadá podle mě výborně. I když jeho hlavním nedostatkem je podle mě to, že teprve obrazovka se scrolluje teprve uprostřed, takže často je to překvapení, co vylétne zprava, ale dá se na ty šoky zvyknout
Vložil: ArtVloženo: 24. 05. 2010, 11:50:16
Jedna z prvních her, které jsem na Spectru viděl. Tenkrát mi to připadalo technicky velmi kvalitní (dnes mám trochu jiné měřítko, ale stále je to povedené) a bavilo mě, že se děj odehrává uvnitř lidského těla, čímž se odlišuje od spousty dalších her tohoto typu.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist