English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Starquake

Ve hře Starquake na sebe hráč přebírá roli BLOBa, což je vlastně zkratka pro BioLogically Operated Being, v překladu biologicky poháněného tvora. Hra je postavena na typicky nepravděpodobné sci-fi zápletce, kdy hráč je zodpovědný za zpevnění jádra jedné neodmyslitelně nestabilní planety, která se nedávno zrodila z černé díry. Pokud by se to nepodařilo, hrozí, že planeta exploduje, což rozpoutá řetězovou reakci, jež způsobí zkázu celému vesmíru. Jak už bývá obvyklé, přistání na planetě neproběhne hladce, dojde k havárii a BLOBova loď se stává od této chvíle nepoužitelnou. Ke zpevnění jádra se musí BLOB vydat na zdlouhavou cestu čítající neuvěřitelných 512 obrazovek, najít devět objektů a přemístit je na vhodná místa.

 

BLOB se může pohybovat rozsáhlým jeskynním systémem několika způsoby, pomocí vznášejících se bloků, teleportů a dočasných plošin. Teleporty umožní BLOBovi překonávat obrovské vzdálenosti, stačí jen zadat správný vstupní kód cílového teleportu. Dočasné plošiny jsou užitečné k dostání se do špatně přístupných oblastí, musíte mít ale na paměti, že se po krátké době rozpadnou. Jejich počet je navíc omezen, takže je používejte s rozvahou. Na své cestě labyrintem narazíte na bohaté spektrum nepřátelských vetřelců, naštěstí se proti nim můžete bránit použitím laseru, bohužel jeho možnosti nejsou neomezené, postupně mu dochází energie, kterou lze naštěstí cestou doplňovat.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Bubble Bus Software, 1985
Autor:  Stephen J. Crow
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Starquake.txt
Kazetová obálka:  Starquake.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, remake, rekordy, online
RZX video:  Starquake.rzx (257 KB)
Stažení hry:  Starquake.zip (32 KB)

 

Publikováno: 17. 3. 2003 | Doplněno: 17. 4. 2007 | Vložit nový komentář...
Vložil: maikiVloženo: 08. 10. 2018, 12:45:39
K této hře jsem nikdy nenašel cestu. Nesčetněkrát mě odradila zmatenost a obtížnost. Všichni říkají jak je skvělá, ale mně se to nepodařilo pochytit.
Vložil: cepínVloženo: 02. 11. 2016, 12:49:35
obtížnost starquake byla právě skvěle nastavená. Než člověk přišel na to, že nejdůležitějším předmětem je kreditka... než vůbec zjistil, že bude asi dobrý vždy na teleportu QUAKE najít jádro a začít sbírat... Ale díky dost velkýmu množství nových životů ve hře to i teď po letech zvládám dohrát na první dobrou do cca hodiny
Vložil: Solaris104Vloženo: 23. 07. 2015, 18:29:37
Tak jsem si zahrál tuto klasickou hru. Mapa je dost rozsáhlá, 512 obrazovek je hodně. Musel jsem použít POKE na nekonečné životy. Asi po 4 hodinách jsem to dohrál a to jsem musel 2 předměty vyměnit v pyramidě. Na youtube to zvládnou lidé do 15 minut .
Vložil: glorczaVloženo: 20. 12. 2009, 15:22:46
Skvělá hra, strávila jsem nad ní kus dětství :)
Ale musím říct, že jsem ji nikdy nedohrála. Že bych byla tak levá? Přišlo mi to dost těžký. Ale hodně mě to bavilo. Ta radost, když jsem ze začátku objevila něco novýho, když jsem zjistila co se k čemu používá, když jsem našla nová místa... :))
Vložil: CrusaderVloženo: 19. 09. 2009, 18:44:03
Hra vubec neni tezka, je to vse jen o treninku, ja to dohraval v casech kolem 25 minut ...
Vložil: ArtVloženo: 14. 05. 2009, 13:02:42
Ano, často záleží i na štěstí, ale i když je bludiště tak rozsáhlé a akce tak střílecí, překvapivě hra není zase tak těžká, když si hráč zvykne na určitý styl. Pro mě je asi nejtěžší dávat pozor, aby BLOB nespadl na bodláky nebo blesky. Díky systému teleportů lze Starquake po určitém množství pokusů dohrát, což mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, kdy se mi to podařilo vícekrát.
Vložil: AINVloženo: 17. 04. 2009, 16:52:40
Tahle hra je hrozně hezká, ale taky dost zmatená Některý situace mi přijdou fakt divoký a záleží hodně na štěstí a jakési intuici jak je dořešíš Nejlepší je tuhle hru hrát na gamepadu s analogovým joystickem, pak se dá trochu citlivěji odhadovat pohyby.

Jinak je pravda, že Starquake jsem hrál nejvíc na Amize, kde je moc hezky provedenej, ale nikam daleko jsem se zvlášť nedostal. Když se člověk podívá na mapu, kterou mj. považuju za jednu z největších map na ZX vůbec, zjistí, že ta hra není na jedno odpoledne a že dohrát jí bude nadlidskej výkon
Vložil: ArtVloženo: 16. 04. 2009, 16:23:01
Po všech stránkách kvalitně provedená hra, snad jen trochu zběsile akční, ale naštěstí ne přehnaně. Na Spectru patřila k mým oblíbeným, líbila se mi i hudba a celkově na mě hra působila zvláštní atmosférou.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist