English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Switchblade

Pokud máte rádi rozsáhlé a široce rozvětvené labyrinty, boj, hledání důmyslně ukrytých předmětů, prémií a hlavně kvalitní a dobře udělanou grafiku, vyzkoušejte hru Switchblade, kterou na začátku roku 1991 uvolnila na trh firma Gremlin Graphics Software. Autorem původní verze je člen týmu CORE Design, Simon Phipps, který vyrobil i skvělou hru Rick Dangerous 2, verzi Switchblade pro Spectrum pak vytvořil Jeff Calder. Na začátek určitě nebude od věci nezbytná úvodní historka ke hře. Přes 10000 let podzemní říše Thraxx existovala v klidu a míru díky jejím obráncům, zvaným Blade Knights, jejichž síla pramenila z posvátného meče Fireblade. Jednoho dne se však objevil mocný Havok, roztříštil posvátný meč na 16 částí, které rozmetal po celé říši, a vyhubil většinu obyvatel. Naživu zůstal poslední z Rytířů meče - Hiro, jehož úkolem je shromáždit zpět všechny jeho části a vrátit tak do říše Thraxx mír a pořádek. No a to je úkol jako stvořený pro vás.

 

Switchblade je zcela určitě zajímavý a kvalitně vyrobený titul. Máte-li rádi tenhle typ her, rozhodně si ji stáhněte a vyzkoušejte. Dohromady nabízí 128 obrazovek, což je poměrně velký počet. Než se vám ji celou podaří projít, dá to dost práce, odhaduji, že vám to zabere celé odpoledne a večer. Grafika je hezká a detailní, nepřátelé rozmanití, jsou tu různě velcí a různě odolní bojovníci, jedovatí škorpióni, kteří jsou velmi nebezpeční a hodně toho vydrží. Najdete tu i několik mimořádně velkých potvor, například v jednom místě hlídá vstup do další části obrovský Škorpión, který navíc vystřeluje jedovaté střely, takže vám dá pořádně zabrat. Ono i při hledání a sestavování všech 16 částí bájného meče se zaručeně také pořádně zapotíte.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Gremlin Graphics Software, 1991
Autoři:  Jeff Calder, Ben Daglish
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Switchblade.txt
Kazetová obálka:  Switchblade.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, online
RZX video:  Switchblade.rzx (357 KB)
Stažení hry:  Switchblade.zip (37 KB)

 

Publikováno: 25. 11. 2002 | Vložit nový komentář...
Vložil: tomasczVloženo: 09. 08. 2015, 21:32:16
A ja se pridavam do klubu, kterym se libi, i kdyz jsem si ji objevil teprve nedavno. RZX video mi nadchlo natolik, ze jsem se dokonce rozhodl si koupit original
Vložil: PeetoVloženo: 09. 08. 2015, 12:25:37
prehrabujem sa prave na WOS a tu tymi viac ako 10k gameskami na spectrum, preberam plevel od zrna a spomenul som si aj na tuto vybornu gamesku. Ako pise uglydog, pamatam si ju podobne, aj ked v emulatore som ju nehral, iba original za cas mladi. Casto som to hraval a pamatam si to ako nieco, co vydrzi na dlho, bolo to komplexne, urcite znovu vyskusam.
Vložil: uglydogVloženo: 19. 02. 2009, 09:01:26
Pro mě je Switchblade nejlepší hra na Spectrum a jedna z nej her vůbec. Je rozsáhlá, nápaditá a má výbornou, ikdyž nebarevnou, grafiku. Dohrál jsem ji už 3x, nebo 4x a zahrál bych si ji zase! Zkousšel jsem i verze na Atari, Amize a C64 a nemůžu si pomoct, ta na Spectrum je nejhratelnější. Moje recenze zde: http://www.phweb.wz.cz/switch.html

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist