English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

J.H.C.S. - kompletní přehled originálek

Tento článek navazuje na dříve zveřejněné přehledy všech kazetových originálek společností Ultrasoft a Proxima Software. Třetím největším distributorem her v našich končinách byla firma J.H.C.S. Nutno podotknout, že její originálky nebyly na příliš vysoké úrovni. V mnoha případech na kazetu kopírovala hry dle zákazníkova výběru, takže po letech rozluštit, co lze považovat za skutečnou originálku, je poněkud obtížné. Obaly často obsahovaly pouze výpis názvů her, kazety byly nepojmenované atd. Proto zde jsou velké mezery, obzvláštně co se obalů týká, nicméně manuály a jednotlivé tituly jsou ale již téměř kompletní. Ucelený přehled toho, po čem ještě pátráme, naleznete zde. Všechny programy se tradičně nacházejí vždy ve dvou formátech - TZX a TAP. Pokud program vyšel pouze na disketě, je zde zastoupen ve formátu D40/D80.

 

 

TZX/D80 verze programů a her od J.H.C.S.

TAP verze programů a her od J.H.C.S.

 

Kazetové obaly ve vysokém rozlišení

Manuály a instrukce

 

3D-TETRIS
59,00 Kč 

Původní dvourozměrná verze Tetrisu je bezpochyby tou nejslavnější logickou hrou všech dob, ovšem jeho trojrozměrná verze přináší ještě něco navíc. A není to jen ten třetí rozměr prostoru, největší bombou této hry je možnost nadefinovat si vlastní sadu hracích kostek, a to až do počtu 100 kusů.

 

ADVENTURE 2
129,00 Kč 

Obsahuje tři zajímavé a poměrně rozsáhlé textové hry, které si jistě rádi zahrajete. Generátor I., M.M. 6 žije a Vzpoura robotů.

 

ADVENTURE GAMES COLLECTION
129,00 Kč 

Tato speciální kolekce jistě beze zbytku uspokojí všechny náruživé hráče textových her. Obsahuje totiž Čtyři výborné textové hry, navíc za skutečně exkluzivní cenu. Jmenovitě se jedná o tituly M-Text, Stalker, Dizzy a Indiana Jones a Dobyvatelé.

 

AKCIONÁŘ 2
59,00 Kč 

Jedinečná obchodně-strategická hra, která prověří vaše obchodní nadání. Máte šanci zbohatnout obchodováním s akciemi?

 

DOBÝVÁNÍ HRADU 1 A 2 Informace o daném titulu.
79,00 Kč 

Tyto dvě dobrodružné textové hry před vámi otevřou úžasné okno do středověku. V roli zemana Jana ze Zvonkovic se nejprve v prvním dílu hry stanete českým králem, abyste svůj trůn posléze (ve druhém dílu) musel hájit (a s ním i holý život) před těmi, kdo se vás o něj snaží připravit. Hra vám umožní používat celou škálu příkazů, jimiž řídíte činnost svého hrdiny. Zapomeňte na obligátní "použij", které jinde vystačí pro celou hru. Zde mají příležitost ti, kdo si chtějí lámat hlavu s opravdu náročnou konverzačkou, ti, kdo si troufají se svým hrdinou projít cestu plnou nástrah a nesnadných úkolů.

 

EXPLODING ATOMS
59,00 Kč 

Pomocí výbuchů atomů je třeba obsadit celou hrací plochu a zabrat všechny atomy soupeře. Hru můžete hrát jak proti počítači, tak i proti živému protihráči, se kterým bude ještě mnohem napínavější.

 

FALLING DOWN (+BRUTAL WORMS) Informace o daném titulu.
99,00 Kč 

Falling Down je akčně-logická hra stylu Boulder Dash. Pomůže vám procvičit si postřeh, schopnost rychle reagovat a logicky myslet. Jednotlivé herní úrovně (v ceně hry jsou tři rozsáhlé sady levelů) se od sebe liší konkrétním zaměřením, takže každý si může vybrat to, co ho bude opravdu bavit. Kromě toho hra umožňuje účast dvou hráčů, takže račte přizvat kamaráda, sourozence či rodiče a pusťte se do týmové akce. Jako prémii získáte freewarovou hru Brutal Worms. Až čtyři červi mohou závodit, kdo z nich toho nejvíc sežere. Čím víc hráčů (1 - 4) se zapojí, tím je hra napínavější.

 

LABYRINTH
59,00 Kč 

Textová hra napsaná podle stejnojmenného dobrodružného filmu. Jejím hrdinou je patnáctiletá dívka Sarah, která má nelehký úkol - osvobodit svého mladšího bratra Tobyho ze spárů skřetího krále Jeretha. Ve hře se kromě hlavní hrdinky vyskytují i další bytosti - dobré, které jí v jejím úsilí pomáhají, a pak zlé, které se jí snaží všemožné uškodit.

 

OMIKRON GAMES COLLECTION
99,00 Kč 

Soubor dvou her Exploding Atoms a Labyrinth od stejného autora, kterým je autorská skupina Omikron. Nabízíme vám tedy znovu skvělou příležitost získat dvě zajímavé hry levněji, než kdybyste je kupovali zvlášť.

 

PIŠKWORKS Informace o daném titulu.
59,00 Kč 

Známá logická hra piškvorky, tentokrát v počítačové verzi od slavného Patrika Raka. Sám autor tvrdí, že je to nejlepší hra, jakou kdy napsal, jiní konstatují, že je to nejdokonalejší simulátor piškvorek, jaký na počítačích existuje.

 

PUZZLE GAMES COLLECTION
149,00 Kč 

Do kategorie logických her lze zařadit i další námi nabízené hry (Piškworks, Exploding Atoms, Yaggoo, Mines a 3D-Tetris). Všechny společně tvoří doposud nejobsáhlejší herní kolekci v naší nabídce, rovněž sleva je u této kolekce nejvýraznější.

 

QANG
59,00 Kč 

Planeta Země je odsouzena k totálnímu zničení. Z dimenze O na ni pronikly nebezpečné bubliny s nekonečnou energií, které ničí vše, co se jim dostane do cesty. Jedinou nadějí je bojovník QANG, který přichází rovněž z dimenze Q, aby planetu Zemi zachránil.

 

RAXOFT GAMES COLLECTION
99,00 Kč 

Zalíbily se vám hry Piškworks a Qang? Chcete je mít ve své sbírce? Kolekce Raxoft Games představuje možnost, jak získat obě hry najednou a navíc ušetřit.

 

VENDELÍN
129,00 Kč 

Tato herní kolekce obsahuje tři pěkné hry různého zaměření. Hra Vendelín v zakletém domě je klasická "bludišťovka". Skládaná představuje hlavolam patnáctka. Fervor je zvláštní automobilová honička. Vaším úkolem bude projet městskými ulicemi s malým a obratným autíčkem, bojujete s nedostatkem benzínu a velmi složitým terénem.

 

YAGGOO (+MINES)
79,00 Kč 

Málokdo z vás asi ví, co je to buhněc a jen stěží si dokážete představit, jak vypadá skutečné číselné šílenství. Jaké to je, když se vám na hrací ploše objevují stále nová a nová čísla, která musíte rychle rozmisťovat na volná pole - ta však zoufale rychle ubývají. Tak jako každá špičková logická hra má i Yaggoo jednoduchá pravidla, navíc nabízí perfektní grafické zpracování. Ke hře Yaggoo navíc ZDARMA dostanete freewarovou logickou hru Mines (možná znáte stejnojmennou hru ve Windows na PC), která vás mile překvapí.

 

BOOTER
99,00 Kč 

Snad každý uživatel disketové jednotky D40 nebo D80 má už dnes svůj vlastní UniRun. Vy na tom můžete být mnohem lépe - vy můžete mít nový Booter, který napsal Tritolsoft, mimo jiné i autor Oradotu.

 

BT100+
69,00 Kč 

Nová utilita pro program Desktop firmy Proxima, určená majitelům tiskárny BT 100. Doposud nejlépe propracovaná tisková utilita, umožňující (na rozdíl od původní utility Desktopu) obousměrný tisk, zmenšení tisknutého textu (aniž by byly některé body vynechány), tisk až 768 bodů na řádku bez nutnosti úpravy tiskárny, zrcadlový tisk apod.

 

COLOR DRAW
169,00 Kč 

Grafický editor pro kreslení multicolorových obrázků, jehož schopnosti mnohonásobně přesahují původní možnosti vašeho Spectra nebo Didaktiku. Obvyklé barevné omezení Spectra (dvě barvy na jeden atribut) je zde zcela potlačeno. Program Color Draw totiž místo klasických atributů 8x8 bodů používá řádkové atributy 8x1 bod, takže lze dosáhnout téměř absurdních výsledků - všech 16 zobrazitelných barev naráz v jednom klasickém atributu obrazovky.

 

DESKTOP PROFESSIONAL FONTS
39,00 Kč 

Kolekce pěti profesionálních fontů pro program Desktop. Konečně přichází fonty, které vám umožní dát vašim textům špičkovou grafickou podobu.

 

FOTOGRAFIE 2.0
89,00 Kč 

Program Fotografie slouží pro převod černobílých fotografií do paměti počítače a jejich další zpracování. Nevyžaduje žádné přídavné zařízení, protože celý převod se provádí ručně. Převáděnou fotografii rozdělíte na čtvercová políčka o rozměru asi 1x1 až 5x5 milimetrů, která potom přenášíte do počítače stiskem kláves, které odpovídají odstínům na fotografii (celkem 7 odstínů od černé do bílé).

 

GANGSTER 2.3
59,00 Kč 

Program se hodí všude tam, kde potřebujete prohlížet texty v nějakém programu a případně je i měnit (lze jej například použít pro zjišťování textů v obtížné konverzační hře).

 

HARDCOPY 5.1
169,00 Kč 

HardCopy je program, který vám konečně umožní využít maximum možností vaší tiskárny. Pokud jste například majitelem tiskárny Epson a alespoň trochu se v ní vyznáte, už dávno vám došlo, že žádný z dosud používaných programů (snad s výjimkou Desktopu) jejích schopností plně nevyužívá. Ale s tím je teď konec. HardCopy je program určený pro tisk grafiky, tedy černobílých nebo barevných obrázků formátu SCREENS a pokud jde o spolupráci s tiskárnami, je daleko vpředu před obdobnými programy.

 

INFOSOFT GRAPHICS COLLECTION
139,00 Kč 

A opět je tu možnost, jak získat dva programy se slevou. Neváhejte a objednejte si programy Fotografie 2.0 a Sprite Maker 1.2 v kolekci INFOsoft Graphics Collection.

 

KALOR
89,00 Kč 

Stalo se vám také, že jste se jednou postavili na váhu a s hrůzou jste zjistili, že její ručička ukazuje na vyšší číslo než dříve? Potom je tu právě pro vás program Kalor, který vám umožní přesně kontrolovat energetickou hodnotu vámi zkonzumované potravy a obsah některých důležitých látek v ní.

 

LIVIUS
99,00 Kč 

Program je určen pro vyhledávání a editaci textů a znakových sad v souborech. Dobře vám poslouží třeba při překládáni cizojazyčných her do češtiny, prohlížení obtížné konverzačky, ale i při programování vašeho vlastního programu.

 

ORADOT
69,00 Kč 

Program, který je schopen setřídit soubory na kterékoliv Vaší disketě a případně je i roztřídit do skupin podle jejich přípony.

 

ORADOT 2
79,00 Kč 

Vylepšená verze programu na třídění souborů umístěných na disketě.

 

SOUND MASTER
129,00 Kč 

Program pro tvorbu a editaci jednobitových samplů (digitalizovaných zvuků). Zaměřením a nízkou cenou připomíná starší Edit Sampler, zpracováním a možnostmi ho dalece překonává.

 

SPRITE MAKER 1.2
89,00 Kč 

Pomocí tohoto programu můžete snadno využívat libovolné obrázky ve svých programech. V libovolném kreslícím programu (např. Art Studio) si nakreslíte své obrázky o rozměrech od 1x1 do 24x32 atributů. Ty pak nahrajete jako běžnou obrazovku do Sprite Makeru, pohodlně z ní „vyříznete" své sprity, které pak uložíte na kazetu v jednom bloku. Dále si nahrajete na kazetu zvláštní rutinu ve strojovém kódu, která bude sprity kreslit na obrazovku.

 

 

Publikováno: 29. 10. 2021 | Vložit nový komentář...

Vložil: ugraugraVloženo: 05. 11. 2021, 17:41:31
Skvělej přehled, díky za něj ;)

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist