English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

007 James Bond 1-5

Jamese Bonda, promiskuitního tajného agenta s povolením zabíjet, snad nemusím v těchto končinách nikomu představovat. Postava z pera spisovatele Iana Flemminga a hlavní hrdina nejdelší filmové série v historii kinematografie je populární téměř po celém světě. Já osobně musím přiznat, že filmy s agentem 007 mě nikdy dvakrát nebraly, poslední Bondovka, která mě dokázala zaujmout, bylo Zlaté oko z roku 1995. O něm tu ale řeč rozhodně nebude, v té době již komerční éře Spectra ve Velké Británii dávno odzvonil umíráček, takže Bondovku s Piercem Brosnananem jako filmovým představitelem Jamese Bonda by jste na tomto osmibitu hledali marně.

 

Každopádně, jak můžete vidět níže, několik her přeci jenom vzniklo. Celkem jich bylo pět, objevily se v letech 1985-1990, všechny pod taktovkou firmy Domark, která získala potřebnou licenci. Všech pět těchto Bondovek pochází z doby, kdy hlavními představiteli Jamese Bonda byli Roger Moore a Timothy Dalton. V případě titulů View To a Kill (Vyhlídka na smrt), Living Daylights (Dech života) a Licence to Kill (Povolení zabíjet) vždy hra kopírovala filmovou premiéru, zatímco u titulů Live and Let Die (Žít a nechat zemřít) a Spy Who Loved Me (Špion, který mě miloval) se tvůrci vrátili k filmovým Bondovkám ze sedmdesátých let. Filmy Dech života a Povolení zabíjet s Timothy Daltonem byly komerčně nejméně úspěšné tituly, už to vypadalo, že další Bondovka ani nevznikne, trvalo to dlouhých šest let a čekání v podobě Zlatého oka se rozhodně vyplatilo.

 

007 James Bond - View to a Kill

Max Zorin získal díky nacistickému genetickému experimentu mimořádnou inteligenci, kterou chce využít k ovládnutí světového trhu. Podaří se mu krádež tajného materiálu o výzkumu mikročipů. James Bond má zabránit Zorinovi, aby pomocí zemětřesení v San Andrasu a zatopeném Silicon Valley v Kalifornii uskutečnil svůj ďábelský plán. Agent 007 však zatím stěží chrání vlastní život před May Day. Tato černoška v Zorinových službách je totiž psychopatický vrah. Celá hra je rozdělena do tří lokací, nejprve v ulicích Paříže pronásleduje šílenou May Day. Pátrání po Zorinovi vás zavede spolu s kolegyní Stacey do San Francisca, v místní radnici Zorin uvězní Stacey ve výtahu a navíc v horním poschodí založí požár. Hra o čas začíná, musíte uprchnout dříve, než vás pohltí plameny. Závěrečné finále se odehrává v podzemních prostorách pod Silicon Valley, kde musí Bond najít nukleární detonátor a zabránit explozi.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Domark, 1985
Autoři:  Tigress Marketing, Softstone
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Viewtoakill.txt
Kazetová obálka:  Viewtoakill.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
Stažení hry:  Viewtoakill.zip (70 KB)

 

007 James Bond - Living Daylights

Jako Jamese Bonda na vás v této hře čeká projít osm levelů, než se konečně střetnete tváří v tvář s Bradem Whittakerem, s nelítostným obchodníkem se zbraněmi. Herní zápletka se poměrně překvapivě drží své filmové předlohy, bohužel všechny levely jsou naprosto shodné a brzy začnou nudit. Jedná se o typickou střílečku, kde procházíte zleva doprava a zneškodňujete vše, co se pohne. Obě dvě činnosti nemůžete provozovat souběžně, pokud střílíte, musíte stát na místě, pravděpodobně Bond málo trénoval střelbu v pohybu a nevěří si. Nejzajímavější na celé hře je třícestný scrolling jednotlivých úrovní, což vypadá efektivně, zato mapovat takovou hru je skutečným peklem. Před každým levelem máte několik sekund na výběr vhodné zbraně, kterou se prostřílíte tunami ozbrojených nepřátel, hlavní padouch přeci se zbraněmi obchoduje, takže si můžete být jisti, že protivníkovi náboje nikdy nedojdou.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Domark, 1987
Autor:  Walking Circles
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Livingdaylights.txt
Kazetová obálka:  Livingdaylights.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Livingdaylights.rzx (71 KB)
Stažení hry:  Livingdaylights.zip (27 KB)

 

007 James Bond - Live and Let Die

Vražda v sídle OSN přivádí Bonda do USA. Stopy vedou do Orleansu, kde sídlí gang překupníků drog. Odtud se agent 007 vydává na tajemný ostrov San Monique v Karibském moři, ovládaný kultem Voodoo. Nebyl by první běloch, který by zde zemřel mysteriózní smrtí, jestliže se pokusí odhalit tajemství maskovaných plantáží, díky nimž může získat doktor Kananga tuny heroinu. Hra jako taková se specializuje na řízení motorového člunu, kterým procestujete různorodé končiny, např. severní pól, africkou poušť Saharu nebo New Orleans v Severní Americe. V tréninkových misích musíte červené terče ničit kulometem umístěným na přídi, černé terče pak musí být eliminovány raketami. Musíte se vyhýbat minám, nepřátelským helikoptérám, ponorkám a člunům. Neustále si doplňujte palivo. V závěrečné misi je nutné zneškodnit továrnu samotného drogového magnáta, který se bude bránit všemi možnými prostředky.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Domark, 1988
Autor:  Elite Systems
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Liveandletdie.txt
Kazetová obálka:  Liveandletdie.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Liveandletdie.rzx (73 KB)
Stažení hry:  Liveandletdie.zip (28 KB)

 

007 James Bond - Licence to Kill

Brzy po svatbě je žena Felixe Leitera zavražděna a Felix je znetvořen svým úhlavním nepřítelem, narkobaronem Franzem Sanchezem. Bond se vydává pomstít svého starého přítele a dokonce ignoruje příkaz od M, která mu odejímá "licenci na zabíjení". Za pomoci agentky CIA Pam Bouvierové se pouští do boje proti Sanchezovi a jím korumpovaným vládám v Jižní Americe. Hra je rozdělena do šesti vertikálně scrollujících levelů. Nejprve ve vrtulníku pronásledujete Sancheze prchajícího v džípu, následuje mise "po svých", kde si prostřílíte cestu přes řadu Sanchezových kumpánů. Ve třetí úrovni odehrávající se na vodní hladině jste zavěšeni na provaze za vrtulníkem, musíte se dostat na právě startující letadlo, které pilotuje Sanchez. Pak si i pořádně zaplavete, zabíjejte nepřátelské potápěče, získanou harpunu vystřelte na záď objevivšího se hydroplánu. Náplní páté úrovně je udržet se za hydroplánem a dostat se na jeho palubu. Závěrečný šestý level představuje honičku dvou obřích osmnáctikolových ropných kamionů.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Domark, 1989
Autoři:  Quixel, John Kavanagh, Raffaele Cecco
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Licencetokill.txt
Kazetová obálka:  Licencetokill.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Licencetokill.rzx (60 KB)
Stažení hry:  Licencetokill.zip (21 KB)

 

007 James Bond - Spy Who Loved Me

Dvě atomové ponorky zmizely beze stopy a svědectví na mikrofilmu nasvědčuje, že jejich přísně utajené trasy byly narušeny tepelně naváděcím systémem. James Bond, který dostal rozkaz, aby se spojil se sovětskou agentkou Anjou Amasovou, se potýká s mocí posedlým Karlem Strombergem. Ten má v úmyslu odpálit rakety na Moskvu a New York, aby mohl ovládnout svět z jeho nové říše Atlantis, situované pod hladinou oceánu. Nápomocné vám bude revoluční podmořské vozidlo z produkce vynálezce Q, po zuby vyzbrojené tou nejmodernější technikou. Celkem si užijete pět úrovní - dvě z nich se odehrávají na silnici, zbývající tři na vodní hladině i pod ní. Mohu vám zaručit, že velká porce akce vás rozhodně nemine.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Domark, 1990
Autor:  Kremlin
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Spywholovedme.txt
Kazetová obálka:  Spywholovedme.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Spywholovedme.rzx (266 KB)
Stažení hry:  Spywholovedme.zip (44 KB)

 

Stažení celé série: 007_1-5.zip (188 KB)
Publikováno: 10. 9. 2002 | Doplněno: 17. 6. 2007 | Vložit nový komentář...
Vložil: s0l1t3rVloženo: 06. 07. 2011, 11:04:21
L i v i n g D a y l i g h t s :
hra obsahuje celkem povedených 8 úrovní (poměrně hezky ztvárněných), ale styl výběru zbraně i samotná střelba (míření) již tak povedené není! Vždy je to tak trošku sázka do loterie a při samotném přepínání pohyb / střelba dostává už tak docela nevyvážená hratelnost další zásah...
Vložil: s0l1t3rVloženo: 05. 07. 2011, 18:27:44
Adresa předchozích stránek byla změněna na:
http://www.mi6-hq.com/mi6.php3
Vložil: s0l1t3rVloženo: 28. 10. 2010, 04:03:16
Oprava na klikací odkaz:
http://www.mi6.co.uk/sections/games/index.php3
Vložil: s0l1t3rVloženo: 21. 09. 2010, 14:32:36
Spousta informací o 007! Popisy vydaných her (od ZX po next-gen) i filmů zde:
http://www.mi6.co.uk/sections/games/index.php3
Vložil: s0l1t3rVloženo: 20. 09. 2010, 00:04:54
Hudba ze hry LICENCE TO KILL! Vše je ve formátu mp3 pro přehrávače. Stahujte zde:
http://uloz.to/5887560/ost-licence-to-kill-zx-spectrum-game-.rar
Vložil: s0l1t3rVloženo: 19. 09. 2010, 21:58:28
Je taktéž zajímavé, že LICENCE TO KILL vznikla pro celou řadu platforem od ZX Spectra 48/128 přes Commodore 64/128 či Amstrad CPC až k Atari ST či Amigu 500/600 až po konečný MS-DOS! No, tak tady už chybí snad jen verze pro Atari XL! Ovšem na Atárko tato hra pravděpodobně neexistuje... ovšem některé zdroje ji uvádějí!
Vložil: s0l1t3rVloženo: 16. 09. 2010, 23:49:09
AD) View to a Kill: Neví někdo jaký je postup pro dokončení první části v Paříži!? Já jsem to zatím přeskočil...
Vložil: bildoVloženo: 16. 09. 2010, 07:33:39
Jj, pro me je taky nejlepsi Licence to kill. Pamatuji, jak jsme to hravali i s kamosema u me doma. ...To je nostalgie.
Taky to jeste nekdy spoustim v emulatoru.
Vložil: s0l1t3rVloženo: 16. 09. 2010, 03:36:50
Art to vystihl přímo dokonale!!! Projížděl jsem teď všechny akční Bondovky na Spectru a jasně nejlepší je již zmiňovaná Licence to Kill! Hratelnost přímo ideální, líbivá grafika a parádní hudba a zvuky (128kb verze, jak jinak taky )!!! Nejsou potřeba žádné "pouky" vše jde krásně natrénovat, člověk se nenudí a neustálá akce vás doslova "žene" hrou. Maličko mi sice vadila postupně se snižující kvalita levelů a "krátkost" celé hry... ale i přesto jde o velmi kvalitní hru, kterou si nemůžete nechat ujít!!! P.S.: i po těch letech jsem se po krátkém tréninku dostal až nakonec pouze s použitím "checkpoint save" vždy na začátku levelu!
Vložil: ArtVloženo: 27. 04. 2009, 09:43:25
Na Spectru má James Bond docela smůlu. Jeho filmy přímo volají po zpracování ve stylu "adventure" s akčními prvky, jako např. Operation Stealth na 16-bitových počítačích a PC (i když zrovna tato hra není podle žádného bondovského filmu), ale všechny oficiální tituly vyrobené pro Spectrum jsou z tohoto hlediska dost slabé. Samozřejmě je pravda, že např. Licence to Kill je povedená, ale bohužel také čistě akční. Zajímavá je neoficiální slovenská adaptace Octopussy, která je naopak čistě příběhově-logická a je provedena opravdu pěkně, ale bohužel je dost krátká (tento typ zpracování na Spectru zase volá po rozdělení do více částí kvůli omezení paměti). Podobnou smůlu má na Spectru také Indiana Jones.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist