English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Old Tower (2)
Raid over Moscow (8)
Orfeus Music Assem... (3)
Astronaut Labyrint... (3)
Tomahawk (18)
Aquaplane (5)
Pooper Scooper (1)
Přestavba (3)
Yie Ar Kung Fu 1-2 (4)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Novinky

Jestli chcete, aby vám neunikla žádná aktualizace tohoto webu, zaregistrujte si svoji e-mailovou adresu, na které budete pravidelně informováni o všech změnách, které se na těchto stránkách udály. Do dnešního dne již tak učinilo 214 osob.

 

Vaše e-mailová adresa:    

 

 

26. 09. 2004

Pokud zavítáte do souhrnných statistik a necháte si zobrazit informace o návštěvnosti webu, zjistíte, že počet návštěvníků dosáhl paradoxně historicky nevyššího počtu v srpnu, kdy neprobíhala žádná aktualizace, což je velice zajímavé. Uvidíme, jestli tento vzrůstající trend bude nadále pokračovat i v době pravidelných updatů .

Mapy:
Space Rider Jet Pack Co., Tarzan, Them

Pouky:
Livingstone 1 - I Presume, Space Rider Jet Pack Co., Them

RZX videa:
Cobra, Fernando Martin Basket Master, Harrier Attack, Chronos - A Tapestry of Time, Livingstone 1 - I Presume, Skool Daze, Stormlord 1, Teenage Mutant Hero Turtles 1, Treasure Island, Way of the Exploding Fist 1

 

11. 09. 2004

Pokud to ještě nevíte, před několika dny byla zahájena registrace do turnaje Speccy Tour 2004, kde se hráči z celého světa snaží dosáhnout co možná nejvyššího skóre ve vybraných hrách. Jedná se již o čtvrté takovéto klání, pokud máte chuť zúčastnit se této akce, neváhejte a zaregistrujte se, máte možnost tak učinit do konce září. Seznam her, ve kterých se bude soutěžit, prozatím nebyl zveřejněn, stane se tak až několik dní před vypuknutím samotného turnaje, aby nebylo možné si soutěžní tituly natrénovat dopředu .

Mapy:
Backpackers Guide to the Universe, Xor

Pouky:
Blade Warrior, Blip Blop, Citadel, Cuddly Cuburt, Dam Busters, Defenda, 3D, Disease Dodgers, Dragonia, Gregory Loses His Clock, Iron Lord, Milk Race, Octan, Outrun 3 - Outrun Europa, Paddington's Garden Game, Paperboy 2, Paranoid Pete, Poogaboo, Potsworth, Randex, Red Heat, Rex Hard, Running Man, Rygar - Legendary Warrior, Seymour 2 - At the Movies, Silent Shadow, They Call Me Trooper, Venganza de Johny Comomolo, Vinny Puh, War of the Worlds, Willow Pattern Adventure

RZX videa:
Draconus, Fantastic Voyage, Marsport, Quazatron, Rick Dangerous 1-2, Savage, Tintin on the Moon, Wheelie, Where Time Stood Still

 

29. 08. 2004

Během měsíce, kdy neprobíhala aktualizace těchto stránek, se událostí čísla jedna stalo vydání nové verze emulátoru Spin, do kterého byla implementována funkce s názvem rollback (převinutí), která významnou měrou usnadňuje tvorbu RZX videí. Díky ní již není nutné nahrávat RZX video na jeden zátah, ale je možné rozpracovanou nahrávku kdykoliv uložit a pokračovat v nahrávání třeba další den. Navíc se můžete po ztrátě života vrátit k uloženému místu a problémový úsek znovu zopakovat, aniž by se to jakkoliv projevilo na výsledném sledování videa. S pomocí této funkce je konečně možné pořídit nahrávku i k podstatně složitějším a rozsáhlejším hrám, přičemž to nedá zdaleka tolik práce, jako tomu bývalo v minulosti. Prvním RZX videem vytvořeném s využitím rollbacku byl Jet Set Willy 1, což byl takový malý předkrm, po kterém se s RZX nahrávkami roztrhl pytel. Špatnou zprávou je, že tato nová verze emulátoru Spin není k dispozici k volnému stažení, Paul Dunn (autor) ještě vyčkává, aby se podařilo vychytat všechny mouchy. Nicméně já už měl možnost rollback pořádně otestovat a výsledkem je vytvoření RZX videí ke všem adventurním Dizzyovkám od firmy Code Masters, která nenajdete nikde jinde, než zde .

Další radikální změnou, kterou pociťuji hlavně sám, je zařazení mé maličkosti do pracovního procesu . Zkrátka a jednoduše studijní léta jsou nenávratně pryč a je konečně na čase, abych si na sebe dokázal vydělal. Důvod, proč se zde o tom zmiňuji, je prostý, zdaleka již nebudu mít tolik času na vlastní tvorbu, tím pádem se mi s největší pravděpodobností nepodaří udržet pravidelnou týdenní aktualizaci, každopádně však nechci, aby to vyznělo, že hodlám na svůj web nějak zanevřít, pokud bude co přidávat, rozhodně tak budu činit . A abych nezapomněl, na fotografii z minulé aktualizace byl zachycen Matthew Smith, tvůrce takových klasik jako Jet Set Willy nebo Manic Miner.

Mapy:
Archaeologist, Denizen, Play Ball, Streaker

RZX videa:
Cybernoid 1 - The Fighting Machine, Cybernoid 2 - The Revenge, Dan Dare 1 - Pilot of the Future, Dizzy 1 - Ultimate Cartoon Adventure, Dizzy 2 - Treasure Island Dizzy, Dizzy 3 - Fantasy World Dizzy, Dizzy 4 - Magicland Dizzy, Dizzy 5 - Spellbound Dizzy, Dizzy 7 - Crystal Kingdom Dizzy, Fairlight 2 - A Trail of Darkness, Feud, Great Escape, Highway Encounter, Kokotoni Wilf, Monty Mole 3 - Auf Wiedersehen Monty, Moon Alert, Rocky Horror Show, Roller Coaster, Terminator 2 - Judgement Day, Thunderbirds 2 - Sub Crash, Thunderbirds 3 - Bank Job, Thunderbirds 4 - Evil Hood, Trashman 1, Trashman 2 - Travel with Trashman, Yie Ar Kung Fu 1, Zynaps

 

01. 08. 2004

Ze stránek si můžete stáhnout novou verzi prohlížeče titulních obrazovek ZX Screens, ve kterém jsem odhalil jednu celkem závažnou chybu, kdy nebylo možné prohlížet obrázky umístěné na CD/DVD, nyní také můžete přepínat mezi obrázky, které jsou umístěny ve stejném adresáři, pomocí kurzorových šipek. Všechny bych chtěl dále upozornit, že zhruba po dobu jednoho měsíce nebude probíhat žádná aktualizace, vybírám si zasloužené volno . A na závěr malá kvízová otázka, abyste se moc nenudili, pečlivě si prohlédněte tuto fotografii a zkuste si tipnout jméno osoby, která se nachází uprostřed. Malá nápověda - je to někdo, kdo pro Spectrum vytvořil několik legendárních her, i když na to na první pohled možná nevypadá .

Mapy:
Egghead 3 - Egghead in Space, Nonamed, Pyramania, Pyramid

Remaky:
Barbarian 1, Mad Mix 1, Monty on the Run, Nether Earth, Pyjamarama, Rick Dangerous 1, Tantalus

RZX videa:
Exolon, Jet Set Willy 1, Rambo 2, Thunderbirds 1 - Mine Rescue

Utility:
ZX Screens 2.03

Odkazy:
Spectrum kvalitně

 

25. 07. 2004

Ukázalo se, že vytvořit RZX video ke hře Pedro na ostrove pirátov zase nebylo natolik složité, jak jsem si myslel. Původně jsem se domníval, že úsek, který se musí přeskákat po neustále praskajících bublinách (zasvěcení jistě vědí, co mám na mysli), se nedá se třemi životy překonat, ale i tuto nejsložitější herní pasáž lze kupodivu bez problému natrénovat beze ztráty jediného života, jak se můžete sami přesvědčit po přehrání tohoto souboru .

Mapy:
Dragonia, Elven Warrior, Espada Sagrada

RZX videa:
Pedro 1 - Pedro na ostrove pirátov, Tetris 2

 

20. 07. 2004

Tentokrát jsem se rozhodl lehce oprášit emulátorovou sekci, kam jsem přidal odkazy na stažení nejnovějších verzí emulátorů Spin a Spectaculator a hlavně jsem do ní zařadil ruský počin od Vladimira Kladova s názvem EmuZWin, o kterém zde v minulosti padla nejedna zmínka.

Mapy:
Haunted House, Snoopy, Universal Hero

Emulátory:
EmuZWin 2.5, Spectaculator 6.25, Spin 0.504

 

11. 07. 2004

Dnešní hlavní novinkou, kterou jste nemohli přehlédnout, pokud jste navštívili tuto stránku, je možnost registrace e-mailové adresy, na které budete průběžně informování o všech změnách v obsahu tohoto webu. Je sice pravda, že aktualizace s téměř železnou pravidelností probíhala vždy v neděli, takže rozesílání informačních mailů nebylo zase tolik potřeba, to se ale v budoucnu může změnit, proto jsem se rozhodl vytvořit tuto "donáškovou službu" .

Dalším příjemným zpestřením je fakt, že se mi podařilo získat dva tituly, po kterých byla velká sháňka. Tím prvním je legendární textovka Dictator s českým překladem od Františka Fuky, druhou hrou je jedna z prvotin Miroslava Fídlera s názvem Maglaxians, což je takový (podstatně rozsáhlejší) Manic Miner, ke kterému jsem promptně vytvořil i mapu.

Jestli se divíte, že jste obdrželi informační mail i přesto, že jste se doposavad nikde neregistrovali, pak je to tím, že jsem vybral více jak 60 vyvolených, se kterými jsem se v nějaké souvislosti bavil o ZX Spectru a které jsem předběžně zařadil do databáze. Pevně věřím, že všichni takto poznamenaní, nebudou toto počínání považovat za spam. Na druhou stranu bych chtěl zdůraznit, že se jednalo o pouhý výběr, to jenom pro upřesnění, aby někomu nebylo líto, že jsem na něho zapomněl . V případě, že si dále nepřejete dostávat tento informační mail, stačí kliknout na vygenerovaný odkaz, který se automaticky přidá na konec každé zprávy. Děkuji za pochopení, snad se vám bude nová služba líbit .

Nové tituly:
Dictator - staňte se diktátorem Ritimbanské republiky
Maglaxians - takový český Manic Miner

Mapy:
Egghead 1, Egghead 2 - Egghead to the Rescue, Fairlight 2 - A Trail of Darkness, Hamte Damte, Maglaxians, St. Crippens

Pouky:
Hamte Damte, Maglaxians, Twilight Zone

Remaky:
Dictator

 

04. 07. 2004

Rozšířil jsem aplikaci ZX Screen Snapper o podporu emulátorů Spin (pouze verze 0.5), SpecEmu, Fuse, WinZX32, ZX82 a Unreal Speccy.

Mapy:
Dea Tenebrarum, Chubby Gristle, Popeye 2

Utility:
ZX Screen Snapper

 

27. 06. 2004

Díky Elfheartovi, který vypracoval RZX video ke hře Twilight - Krajina tieňov, se mi konečně podařilo tento titul dotáhnout ke zdárnému konci, takže vám nyní přináším mapu spolu s podrobným návodem. Na Twilightu mě nejvíce překvapila poměrně krátká herní doba, čekal jsem, že vzhledem ke své velikosti bude hra podstatně rozsáhlejší. Tento handicap je ale vyvážen místy vyšší obtížností, kdy největší problém spočívá v tom, že některé předměty se velice těžko hledají.

Návody:
Twilight - Krajina tieňov

Mapy:
Prayer of the Warrior 1, Twilight - Krajina tieňov

RZX videa:
Twilight - Krajina tieňov

 

20. 06. 2004

Tak co, koukali jste včera na fotbal? To byly nervy! Určitě zatím nejlepší zápas na šampionátu, který se bude těžko překonávat. Jenom bych klukům radil, aby pro čtvrtfinále zvolili poněkud jinou taktiku, podruhé by to už nemuselo vyjít .

Mapy:
Ruff and Reddy in the Space Adventure, Top Cat in Beverly Hills Cats

Pouky:
Addams Family, Back to the Future 3, Barbarian, Beyond the Ice Palace, CJ Elephant 2 - CJ in the USA, Covenant, Equinox, Espada Sagrada, Highway Encounter, Hudson Hawk, It's Only Rock 'n' Roll, Journey's End, Jungle Jie, Marauder, Mezi Vezemi, Mikie, Outrun 2 - Turbo Outrun, Pioneer, Podder, Proof of Destruction, Punk Star, Rath-Tha, Sacred Armour of Antiriad, Thunderblade, Turbo Girl, Wrestling Superstars, WWF Wrestle Mania, Zythum

 

13. 06. 2004

Dmytro Gryshchenko přeložil další dvě ruské Dizzyovky do angličtiny, což je alespoň pro mě daleko přijatelnější jazyk, než značně nepřehledná azbuka. Obě zmiňované hry se mi podařilo dokončit, takže zde najdete také kompletní návody a detailní mapy.

Nové tituly:
Home Iceland Dizzy - Dizzy se snaží dostat na loď
New Dizzy - Dizzy v zámku hledá videokazety pro Dozy

Návody:
Home Iceland Dizzy, New Dizzy

Mapy:
Home Iceland Dizzy, New Dizzy, Pixy the Microdot 2

 

06. 06. 2004

Asi nikdo nepochybuje o tom, že existuje celkem velké množství českých a slovenských her, které si odnikud nemůžete stáhnout, poněvadž se na internetu nikde nevyskytují. A právě čtveřice nově přidaných her tuto podmínku bezezbytku naplňuje. Všechny tyto tituly pocházejí od společnosti Proxima Software a exkluzivně (později se objeví i na WoS serveru) si je můžete stáhnout z tohoto webu .

Nové tituly:
Aven - procházka skrze chemickou továrnu
Koky - obracíte několik kostiček
Peloponéská válka - boje mezi Spartou a Aténami
Tinny - při přesunování barelů se zapotíte

Návody:
Tinny

Mapy:
Count Duckula 1, Popeye 1, Tinny

Pouky:
Koky, Tinny

RZX videa:
Capitan Trueno 1-2, Titanic 1-2

 

22. 05. 2004

Po týdenním výpadku zase nějaká ta aktualizace .

Mapy:
Black Tiger, Poseidon - Planet Eleven, Technician Ted - The Megamix, Spirits

Pouky:
Indiana Jones 4 - The Fate of Atlantis

 

09. 05. 2004

Příznivci hry Krakout možná tuší, že zanedlouho poté, co se tento titul objevil, vzniklo pokračování nabízející 100 nových levelů. Málokdo asi ale ví, že toto pokračování nebylo zdaleka poslední, jelikož byly vytvořeny další 3 díly, které si nyní můžete stáhnout. To samé platí i pro titul Boovie 2, který přináší určitá vylepšení a 40 nových úrovní, které dokonale potrápí vaše mozkové závity. Aby toho nebylo málo, doplnil jsem chybějící hesla ke hře Krtek a autíčko

Nové tituly:
Boovie 2, Krakout 3-5

Návody:
Boovie 2, Krtek a autíčko

Mapy:
Boovie 2, Curse of Sherwood, Krakout 2, Krakout 3, Krakout 4, Krakout 5, Krtek a autíčko

 

02. 05. 2004

Hlasovat v anketě o nejlepší hru všech dob už lze pouze jednou, opravdu se jednalo o chybu ve skriptu, která spočívala v tom, že si stačilo hlasovací stránku otevřít několikrát, vždy v novém okně, a hlasovat tolikrát, kolik oken bylo otevřeno .

Mapy:
Ant Attack, Dyna Star, Gunrunner, Zynaps

Pouky:
Ceasefire 2 - Night Run, Last Duel, Metal Army, Mot, Rescate en el Golfo, SAS Combat Simulator, Soviet, Star Dragon

 

Vyhledávaní v novinkách

Hledaný text:    

 

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 ]

Počet záznamů: 181-195/316

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist