English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Super Robin Hood (4)
Saboteur 1-2 (42)
COINZ are Mine! (4)
Speccy Quiz (1)
Jam! (1)
Treasure Island Di... (4)
Tranz Am (4)
Deathchase (12)
ATV Simulator (8)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Novinky

Jestli chcete, aby vám neunikla žádná aktualizace tohoto webu, zaregistrujte si svoji e-mailovou adresu, na které budete pravidelně informováni o všech změnách, které se na těchto stránkách udály. Do dnešního dne již tak učinilo 222 osob.

 

Vaše e-mailová adresa:    

 

 

25. 07. 2004

Ukázalo se, že vytvořit RZX video ke hře Pedro na ostrove pirátov zase nebylo natolik složité, jak jsem si myslel. Původně jsem se domníval, že úsek, který se musí přeskákat po neustále praskajících bublinách (zasvěcení jistě vědí, co mám na mysli), se nedá se třemi životy překonat, ale i tuto nejsložitější herní pasáž lze kupodivu bez problému natrénovat beze ztráty jediného života, jak se můžete sami přesvědčit po přehrání tohoto souboru .

Mapy:
Dragonia, Elven Warrior, Espada Sagrada

RZX videa:
Pedro 1 - Pedro na ostrove pirátov, Tetris 2

 

20. 07. 2004

Tentokrát jsem se rozhodl lehce oprášit emulátorovou sekci, kam jsem přidal odkazy na stažení nejnovějších verzí emulátorů Spin a Spectaculator a hlavně jsem do ní zařadil ruský počin od Vladimira Kladova s názvem EmuZWin, o kterém zde v minulosti padla nejedna zmínka.

Mapy:
Haunted House, Snoopy, Universal Hero

Emulátory:
EmuZWin 2.5, Spectaculator 6.25, Spin 0.504

 

11. 07. 2004

Dnešní hlavní novinkou, kterou jste nemohli přehlédnout, pokud jste navštívili tuto stránku, je možnost registrace e-mailové adresy, na které budete průběžně informování o všech změnách v obsahu tohoto webu. Je sice pravda, že aktualizace s téměř železnou pravidelností probíhala vždy v neděli, takže rozesílání informačních mailů nebylo zase tolik potřeba, to se ale v budoucnu může změnit, proto jsem se rozhodl vytvořit tuto "donáškovou službu" .

Dalším příjemným zpestřením je fakt, že se mi podařilo získat dva tituly, po kterých byla velká sháňka. Tím prvním je legendární textovka Dictator s českým překladem od Františka Fuky, druhou hrou je jedna z prvotin Miroslava Fídlera s názvem Maglaxians, což je takový (podstatně rozsáhlejší) Manic Miner, ke kterému jsem promptně vytvořil i mapu.

Jestli se divíte, že jste obdrželi informační mail i přesto, že jste se doposavad nikde neregistrovali, pak je to tím, že jsem vybral více jak 60 vyvolených, se kterými jsem se v nějaké souvislosti bavil o ZX Spectru a které jsem předběžně zařadil do databáze. Pevně věřím, že všichni takto poznamenaní, nebudou toto počínání považovat za spam. Na druhou stranu bych chtěl zdůraznit, že se jednalo o pouhý výběr, to jenom pro upřesnění, aby někomu nebylo líto, že jsem na něho zapomněl . V případě, že si dále nepřejete dostávat tento informační mail, stačí kliknout na vygenerovaný odkaz, který se automaticky přidá na konec každé zprávy. Děkuji za pochopení, snad se vám bude nová služba líbit .

Nové tituly:
Dictator - staňte se diktátorem Ritimbanské republiky
Maglaxians - takový český Manic Miner

Mapy:
Egghead 1, Egghead 2 - Egghead to the Rescue, Fairlight 2 - A Trail of Darkness, Hamte Damte, Maglaxians, St. Crippens

Pouky:
Hamte Damte, Maglaxians, Twilight Zone

Remaky:
Dictator

 

04. 07. 2004

Rozšířil jsem aplikaci ZX Screen Snapper o podporu emulátorů Spin (pouze verze 0.5), SpecEmu, Fuse, WinZX32, ZX82 a Unreal Speccy.

Mapy:
Dea Tenebrarum, Chubby Gristle, Popeye 2

Utility:
ZX Screen Snapper

 

27. 06. 2004

Díky Elfheartovi, který vypracoval RZX video ke hře Twilight - Krajina tieňov, se mi konečně podařilo tento titul dotáhnout ke zdárnému konci, takže vám nyní přináším mapu spolu s podrobným návodem. Na Twilightu mě nejvíce překvapila poměrně krátká herní doba, čekal jsem, že vzhledem ke své velikosti bude hra podstatně rozsáhlejší. Tento handicap je ale vyvážen místy vyšší obtížností, kdy největší problém spočívá v tom, že některé předměty se velice těžko hledají.

Návody:
Twilight - Krajina tieňov

Mapy:
Prayer of the Warrior 1, Twilight - Krajina tieňov

RZX videa:
Twilight - Krajina tieňov

 

20. 06. 2004

Tak co, koukali jste včera na fotbal? To byly nervy! Určitě zatím nejlepší zápas na šampionátu, který se bude těžko překonávat. Jenom bych klukům radil, aby pro čtvrtfinále zvolili poněkud jinou taktiku, podruhé by to už nemuselo vyjít .

Mapy:
Ruff and Reddy in the Space Adventure, Top Cat in Beverly Hills Cats

Pouky:
Addams Family, Back to the Future 3, Barbarian, Beyond the Ice Palace, CJ Elephant 2 - CJ in the USA, Covenant, Equinox, Espada Sagrada, Highway Encounter, Hudson Hawk, It's Only Rock 'n' Roll, Journey's End, Jungle Jie, Marauder, Mezi Vezemi, Mikie, Outrun 2 - Turbo Outrun, Pioneer, Podder, Proof of Destruction, Punk Star, Rath-Tha, Sacred Armour of Antiriad, Thunderblade, Turbo Girl, Wrestling Superstars, WWF Wrestle Mania, Zythum

 

13. 06. 2004

Dmytro Gryshchenko přeložil další dvě ruské Dizzyovky do angličtiny, což je alespoň pro mě daleko přijatelnější jazyk, než značně nepřehledná azbuka. Obě zmiňované hry se mi podařilo dokončit, takže zde najdete také kompletní návody a detailní mapy.

Nové tituly:
Home Iceland Dizzy - Dizzy se snaží dostat na loď
New Dizzy - Dizzy v zámku hledá videokazety pro Dozy

Návody:
Home Iceland Dizzy, New Dizzy

Mapy:
Home Iceland Dizzy, New Dizzy, Pixy the Microdot 2

 

06. 06. 2004

Asi nikdo nepochybuje o tom, že existuje celkem velké množství českých a slovenských her, které si odnikud nemůžete stáhnout, poněvadž se na internetu nikde nevyskytují. A právě čtveřice nově přidaných her tuto podmínku bezezbytku naplňuje. Všechny tyto tituly pocházejí od společnosti Proxima Software a exkluzivně (později se objeví i na WoS serveru) si je můžete stáhnout z tohoto webu .

Nové tituly:
Aven - procházka skrze chemickou továrnu
Koky - obracíte několik kostiček
Peloponéská válka - boje mezi Spartou a Aténami
Tinny - při přesunování barelů se zapotíte

Návody:
Tinny

Mapy:
Count Duckula 1, Popeye 1, Tinny

Pouky:
Koky, Tinny

RZX videa:
Capitan Trueno 1-2, Titanic 1-2

 

22. 05. 2004

Po týdenním výpadku zase nějaká ta aktualizace .

Mapy:
Black Tiger, Poseidon - Planet Eleven, Technician Ted - The Megamix, Spirits

Pouky:
Indiana Jones 4 - The Fate of Atlantis

 

09. 05. 2004

Příznivci hry Krakout možná tuší, že zanedlouho poté, co se tento titul objevil, vzniklo pokračování nabízející 100 nových levelů. Málokdo asi ale ví, že toto pokračování nebylo zdaleka poslední, jelikož byly vytvořeny další 3 díly, které si nyní můžete stáhnout. To samé platí i pro titul Boovie 2, který přináší určitá vylepšení a 40 nových úrovní, které dokonale potrápí vaše mozkové závity. Aby toho nebylo málo, doplnil jsem chybějící hesla ke hře Krtek a autíčko

Nové tituly:
Boovie 2, Krakout 3-5

Návody:
Boovie 2, Krtek a autíčko

Mapy:
Boovie 2, Curse of Sherwood, Krakout 2, Krakout 3, Krakout 4, Krakout 5, Krtek a autíčko

 

02. 05. 2004

Hlasovat v anketě o nejlepší hru všech dob už lze pouze jednou, opravdu se jednalo o chybu ve skriptu, která spočívala v tom, že si stačilo hlasovací stránku otevřít několikrát, vždy v novém okně, a hlasovat tolikrát, kolik oken bylo otevřeno .

Mapy:
Ant Attack, Dyna Star, Gunrunner, Zynaps

Pouky:
Ceasefire 2 - Night Run, Last Duel, Metal Army, Mot, Rescate en el Golfo, SAS Combat Simulator, Soviet, Star Dragon

 

27. 04. 2004

Dnes, netradičně až v úterý, se objevuje další aktualizace tohoto webu. Včera jsem úspěšně absolvoval poslední zkoušku na VŠ, takže jsem si našel trochu času na přidání několika nově "objevených" pouků .

Teď jsem zjistil, že kdosi v anketě o nejlepší hru všech dob hlasoval 10x ! Pro zachování alespoň částečné objektivity jsem všechny hlasy dotyčné osoby odebral! Hlasovat by mělo jít pouze jednou, pravděpodobně se vyskytla nějaká chyba ve skriptu, budu to muset prověřit .

Mapy:
Army Moves 2

Pouky:
Army Moves 1, Army Moves 2, Commando 1, Exofox, Ghouls 'n' Ghosts, Hundra, Icicle Works, KGB Super Spy, Mole on the Dole, Narco Police, New York Warriors, Pendragon, Peter Pack Rat, Pit Fighter, Pizza Bar, Planet 10, Prince Clumsy, Robin the Outlaw, Robozone, Rock 'n' Roller, Rubicon, Simpsons - Bart vs. the Space Mutants, Sir Loin, Triple Comando, Tuareg, Universal Hero, Untouchables, Viaje Al Centro De La Tierra - Version Extendida, Victory Road, Warlock, Western Girl, Zoot

 

18. 04. 2004

Opět jsem doplnil několik popisů, z časopisu FIFO jsem převzal dva návody a vytvořil další čtyři nové mapy.

Přidané popisy:
Beyond the Ice Palace, Bionic Commando, Chip's Challenge

Návody:
Blinky's Scary School, Chip's Challenge

Mapy:
Beyond the Ice Palace, Fox Fights Back, Mask 3, Rex 2

 

11. 04. 2004

Plejáda nových map sestavených přímo z herních obrazovek je pro dnešek skutečně bohatá, přeci jenom počet autorů zabývajících se jejich tvorbou neustále narůstá, což kvituji s povděkem, aspoň nemusím vytvářet všechno sám . Má vlastní tvorba se pak zaměřila na tetralogii Joe Blade a na věčné souboje robotů ve hře Transformers.

Přidané popisy:
Joe Blade 1-4, Transformers

Mapy:
Joe Blade 1, Joe Blade 2, Joe Blade 3, Joe Blade 4, R-Type, Transformers, Uridium, Uridium Plus

 

04. 04. 2004

S postavičkou bezstarostného Rufuse se můžete setkat ve stejnojmenné logické hře, na kterou jsem se nyní zaměřil, doplnil jsem popis, vytvořil mapu a sestavil přehled vstupních kódů. Nově vytvořený offline archív všech návodů se nachází zde. Martik Šulák mi také zaslal české překlady několika Dizzyovek, které si nyní můžete zahrát v rodném jazyce .

Přidané popisy:
Reckless Rufus

České překlady:
Dizzy 2 - Treasure Island Dizzy, Dizzy 3 - Fantasy World Dizzy, Dizzy 4 - Magicland Dizzy, Dizzy 5 - Spellbound Dizzy

Návody:
Reckless Rufus

Mapy:
Covenant, Jet Set Willy 5 - ZX Hero, Lone Wolf 3 - The Mirror of Death, Reckless Rufus, Thundercats, Tour de Force, Viaje al Centro de la Tierra - Version Extendida

Pouky:
Lone Wolf 3 - The Mirror of Death, Reckless Rufus, Viaje al Centro de la Tierra - Version Extendida

 

Vyhledávaní v novinkách

Hledaný text:    

 

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 ]

Počet záznamů: 241-255/372

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist