English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Stalker (1)
Ostrov kanibalů 2 (1)
Sherwood (8)
Sherwood (4)
Sexeso (1)
Zázraky v BASICu (14)
Regulus (2)
Yanga+ (2)
Danterrifik 3 (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Novinky

Jestli chcete, aby vám neunikla žádná aktualizace tohoto webu, zaregistrujte si svoji e-mailovou adresu, na které budete pravidelně informováni o všech změnách, které se na těchto stránkách udály. Do dnešního dne již tak učinilo 224 osob.

 

Vaše e-mailová adresa:    

 

 

27. 04. 2004

Dnes, netradičně až v úterý, se objevuje další aktualizace tohoto webu. Včera jsem úspěšně absolvoval poslední zkoušku na VŠ, takže jsem si našel trochu času na přidání několika nově "objevených" pouků .

Teď jsem zjistil, že kdosi v anketě o nejlepší hru všech dob hlasoval 10x ! Pro zachování alespoň částečné objektivity jsem všechny hlasy dotyčné osoby odebral! Hlasovat by mělo jít pouze jednou, pravděpodobně se vyskytla nějaká chyba ve skriptu, budu to muset prověřit .

Mapy:
Army Moves 2

Pouky:
Army Moves 1, Army Moves 2, Commando 1, Exofox, Ghouls 'n' Ghosts, Hundra, Icicle Works, KGB Super Spy, Mole on the Dole, Narco Police, New York Warriors, Pendragon, Peter Pack Rat, Pit Fighter, Pizza Bar, Planet 10, Prince Clumsy, Robin the Outlaw, Robozone, Rock 'n' Roller, Rubicon, Simpsons - Bart vs. the Space Mutants, Sir Loin, Triple Comando, Tuareg, Universal Hero, Untouchables, Viaje Al Centro De La Tierra - Version Extendida, Victory Road, Warlock, Western Girl, Zoot

 

18. 04. 2004

Opět jsem doplnil několik popisů, z časopisu FIFO jsem převzal dva návody a vytvořil další čtyři nové mapy.

Přidané popisy:
Beyond the Ice Palace, Bionic Commando, Chip's Challenge

Návody:
Blinky's Scary School, Chip's Challenge

Mapy:
Beyond the Ice Palace, Fox Fights Back, Mask 3, Rex 2

 

11. 04. 2004

Plejáda nových map sestavených přímo z herních obrazovek je pro dnešek skutečně bohatá, přeci jenom počet autorů zabývajících se jejich tvorbou neustále narůstá, což kvituji s povděkem, aspoň nemusím vytvářet všechno sám . Má vlastní tvorba se pak zaměřila na tetralogii Joe Blade a na věčné souboje robotů ve hře Transformers.

Přidané popisy:
Joe Blade 1-4, Transformers

Mapy:
Joe Blade 1, Joe Blade 2, Joe Blade 3, Joe Blade 4, R-Type, Transformers, Uridium, Uridium Plus

 

04. 04. 2004

S postavičkou bezstarostného Rufuse se můžete setkat ve stejnojmenné logické hře, na kterou jsem se nyní zaměřil, doplnil jsem popis, vytvořil mapu a sestavil přehled vstupních kódů. Nově vytvořený offline archív všech návodů se nachází zde. Martik Šulák mi také zaslal české překlady několika Dizzyovek, které si nyní můžete zahrát v rodném jazyce .

Přidané popisy:
Reckless Rufus

České překlady:
Dizzy 2 - Treasure Island Dizzy, Dizzy 3 - Fantasy World Dizzy, Dizzy 4 - Magicland Dizzy, Dizzy 5 - Spellbound Dizzy

Návody:
Reckless Rufus

Mapy:
Covenant, Jet Set Willy 5 - ZX Hero, Lone Wolf 3 - The Mirror of Death, Reckless Rufus, Thundercats, Tour de Force, Viaje al Centro de la Tierra - Version Extendida

Pouky:
Lone Wolf 3 - The Mirror of Death, Reckless Rufus, Viaje al Centro de la Tierra - Version Extendida

 

28. 03. 2004

Emulátorová sekce si delší dobu žádala několika úprav, poněvadž za poslední rok se toho dosti změnilo. Nejmarkantněji je to vidět na emulátoru Spectaculator, který jsem kdysi na stránky zařadil pouze do počtu. A dnes je to ten nejlepší program pro emulaci Spectra, který je momentálně k dispozici. Žádné nové emulátory jsem prozatím nepřidával, i když o jednom kandidátovi bych věděl, jedná se o nový ruský počin s názvem EmuZWin. U tohoto emulátoru v současné době probíhá překotný vývoj, takže by bylo předčasné se o něm příliš rozepisovat, protože veškeré informace by byly za pár měsíců značně neaktuální a nepřesné.

Další viditelná změna se týká RZX videí, jak jste si možná všimli, na dolním panelu přibyla nová položka, která vám zpřístupní právě tuto sekci, jež byla dříve poměrně obtížně dohledatelná. Navíc jsem přepracoval design této sekce, tak aby se shodoval s ostatními rubrikami.

Mapy:
Bounty Bob Strikes Back, Fahrenheit 3000, Tarzan Goes Ape, Trashman 1, Willy Wino's Stag Night

Pouky:
Alky Ollie, Break Neck, Cesta Bojovníka, Dragon Breed, Edd the Duck, Eliminator (Hewson), Elopement - Back to the Earth, Escape From the Planet of the Robot Monsters, Exolon, F1 Tornado Simulator, Flintstones, Heroes of the Lance, How to Be a Hero in 3 Easy Steps, Khazzad-Dum, Knight Force, Mango Jones, Misterio Del Nilo, Oracle's Cave, Popeye 1, Popeye 3 - Wrestle Crazy, Puffy's Saga, Rocky, S.T.U.N. Runner, Screwie, Senda Salvaje, Show Jumping, Shuriken, Spooked, Strike Force SAS, Subway Vigilante, Superkid in Space, Superman - Man of Steel, TLL - Tornado Low Level, Trapdoor 2 - Trough the Trapdoor, Ultracop, Vampire's Empire, Video Olimpic

Remaky:
Cybernoid 2 - The Revenge, Deflektor, Fred, Glug Glug, Kokotoni Wilf, Krakout 1, Nebulus, Sacred Armour of Antiriad

Utility:
ZX Screen Snapper - byla přidána podpora emulátoru EmuZWin

 

21. 03. 2004

Kompletní průvodce hrou v podobě RZX videí jsem měl v případě titulů Pedro v strašidelnom zámku a Pedro v krajine pyramíd vytvořené již několik měsíců, nějak jsem na ně ale pozapomněl, takže na stránkách jsou k dispozici až nyní. Z map stojí za pozornost hlavně ta ke hře Ice Temple, která nabídne bludiště o rozloze 800 obrazovek .

Mapy:
Camelot Warriors, Ice Temple, Stormbringer 48K

Remaky:
Sabre Wulf

RZX videa:
Fairlight 1 - A Prelude, Pedro 2 - Pedro v strašidelnom zámku, Pedro 3 - Pedro v krajine pyramíd

 

14. 03. 2004

Během tohoto týdne byl dokončen anglický překlad skvělé grafické adventury Dizzy Y od ruského týmu Speed Code. Tak významnou událost jsem nemohl nechat bez povšimnutí a hned jsem vytvořil mapu a přepracoval návod, který byl publikován v jednom čísle X-magazínu.

Nové tituly:
Dizzy Y - Return to Russia, Thunderbirds

Návody:
Dizzy X - Journey to Russia, Dizzy Y - Return to Russia

Mapy:
Caves of Doom, Dizzy Y - Return to Russia, Technician Ted, Thunderbirds

Pouky:
750cc Grand Prix, Alien Storm, Assassin, BC Bill, Beach Head, Beverly Hills Cop, Bobby Yazz Show, Butcher Hill, Camelot Warriors, Castle Master 2 - the Crypt, CJ Elephant 1 - CJ's Elephant Antics, Double Dragon 2 - The Revenge, Eagle, Energy Warrior, Extreme, Flunky, Forest of Doom, Future Games, Narc, Night Hunter, Samurai Trilogy, SDI (Strategic Defence Initiative), Shadow of the Unicorn, Skull & Crossbones, Sonic Boom, Superbike Trans-Am, Techno-Cop, White Heat

 

07. 03. 2004

Mapu ke hře Tusker jsem vytvářel přes jeden rok, poněvadž jsem dlouho nemohl vyřešit jeden problém (jak se prosekat džunglí), čímž se tato mapa stala mým nejdéle rozpracovaným projektem. Teď už by však měla být kompletní. Kromě toho jsem se ještě zaměřil na zmapování španělského titulu Capitan Trueno. Poslední dobou je při vyváření nových map velice aktivní Sherwin Robb, jehož práci zde pochopitelně také nesmím opomenout .

Mapy:
Capitan Trueno 1, Nosferatu the Vampyre, Pentagram, Tusker, Willow Pattern Adventure

Pouky:
Capitan Trueno 1, Captain Blood

RZX videa:
Rex 1

 

29. 02. 2004

Vytvořil jsem mapu ke španělské hře Jungle Warrior. Tento titul byste na stránkách hledali marně, takže si alespoň díky mapě můžete udělat obrázek, jak vlastně hra vypadá .

Mapy:
Jungle Warrior

Pouky:
Back to the Future 2, Batman - The Puaj Edition, Black Lamp, Bomb Jack 1, Bonanza Bros, Bronx Street Cop, Dizzy XII - Underground, Erik - The Phantom of the Opera, Ghosts 'n' Goblins, Golden Axe, Guardian Angel, Hot-Rod, Mr. Gas, Mystical, Ninja Hamster, Terminator 2 - Judgement Day

Remaky:
N. O. M. A. D.

RZX videa:
Dark Side

 

22. 02. 2004

Na serveru The RZX Archive se v průběhu týdne objevila čtyři nová RZX videa ke hrám Batman 1, Castle Master 1, Castle Master 2 - The Crypt a Terramex. Díky tomu již každý tyto titulu zajisté dotáhne do zdárného konce .

 

15. 02. 2004

Vytvořit mapu ke hře Addams Family nebylo vůbec snadné, tolik dveří jsem snad v žádné hře ještě neviděl, pro jejich označení mi dokonce nestačila ani malá a velká abeceda . Komplikovaná byla rovněž mapa k titulu Cyclone, kde největší problém představovalo určení vzdálenosti mezi jednotlivými ostrovy .

Mapy:
Addams Family, Biff, Cauldron 1, Cyclone

Pouky:
Cyclone, G.I. Hero, Phantomas 1, Phantomas 2

Remaky:
Abu Simbel Profanation, Boulder Dash 1, Manic Miner 1-3

RZX videa:
Batman 2a - A Bird in the Hand

 

08. 02. 2004

Další mapy, další pouky, jedno RZX video .

Mapy:
Blood Brothers, Doomskulle, Mayhem, Metabolis, Strontium Dog

Pouky:
Abe's Mission - Escape, Barry Mcguigan World Championship Boxing, Crusher, Eureka!, Final Fight, Frontiers, Navy Moves 1, Navy Moves 2, Night Breed, Ninja Massacre, Pac-Land, Prayer of the Warrior, Race against Time for Sport Aid, Rescate Atlantida, Rescue, Shinobi, Soldier of Fortune, Space Crusade, Terrorpods, Tokyo Gang, Wacky Races, Xybots

RZX videa:
Cyclone

 

01. 02. 2004

Připravil jsem novou verzi programu ZX Screen Snapper, který slouží na snímání obrazovek z her spouštěných prostřednictvím emulátoru. Nyní můžete definovat zachytávanou část obrazu pomocí polygonu. Nechybí ani další pouky od Viktora Drozda, několik nových map a RZX videí.

Mapy:
Action Reflex, Batman 1, Incredible Shrinking Fireman, Metal Army, Robot Messiah, Scumball, Specimen 1

Pouky:
Batman 2 - The Caped Crusader, Batman 3 - The Movie, Cisco Heat, Crux 92, Gonzzalezz 1, Gonzzalezz 2, Goody, Kenny Dalglish Soccer Manager, Laser Squad, Lords of Chaos, Robocop 2, Robocop 3, Zombie

RZX videa:
Ghostbusters 1, Nebulus, Renegade 1, Thanatos

 

25. 01. 2004

Viktor Drozd z Běloruska se v poslední době zaměřuje na hledání chybějících pouků ke speccy hrám. Už několikrát jsem jeho pouky na těchto stránkách zveřejnil, teď mi zaslal další várku, kterou dávám tímto k dispozici.

Pouky:
Addams Family, Adventures of Buratino, Airborne Ranger, Aven, Blood Valley, Boulder Mix, Curro Jimenez, Dawnssley, Deep, Demolition, Devil Diver, Devils of the Deep, Dickie Diver, Die Alien Slime, Dizzy 3 - Fantasy World Dizzy, Dizzy 3.5 - Three and Half, Dizzy 4 - Magicland Dizzy, Dizzy 5 - Spellbound Dizzy, Dizzy 6 - Prince of the Yolkfolk, Dizzy A, Dizzy B - Treasure Island, Dizzy X - Journey to Russia, Dizzy Y - Return to Russia, DJ Puff's Volcanic Caper, Docker Dan, Dodger Don, Dogsbody, Doomskulle, Double Dragon 3 - The Rosetta Stone, Double Xinon, Dream Warrior, Duck Out!, Dzeta, Fizzy, Home Iceland Dizzy, Honba za pokladem, Humphrey, Hybrid, Inferno, International Karate +, Karateka, Kliatba Noci, Lorna, Mambo, Montana Jones 2, Monty Python's Flying Circus, New Dizzy, Pub Trivia Simulator, Qang, Reaper, Sol Negro, Tai-Pan, Tetris 2, Thanatos, Toi Acid Game, Tusker, Twilight - Krajina tieňov, Twin World, Typhoon

 

18. 01. 2004

Zdokonalil jsem svůj prográmek ZX Maps Creator, určený na tvorbu map složených z herních obrazovek, o funkci, kterou jsem na něm dlouhou dobu postrádal. Jedná se o možnost vkládání libovolného textu do obrázku s mapou, takže teď již není nutné pro doplňování textu používat externí editor.

Je tomu už nějaký pátek, kdy jsem se zde zmiňoval o svém dalším webu na adrese http://zx-maps.wz.cz, kam jsem umístil všechny mapy, které jsem za poslední dva roky vytvořil. V nedávné době tento web doznal velkého rozšíření, neboť tam naleznete kompletní sbírku map sestavených z herních obrazovek, které kdy spatřily světlo světa.

 

Vyhledávaní v novinkách

Hledaný text:    

 

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 ]

Počet záznamů: 241-255/361

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist